Přejít na obsah

Nove stanice...


tomus

Doporučené příspěvky

To spíš bude pro UPC konkurence firma Centronet, která alespoň v Praze připojuje jeden panelák za druhým i ty kde již UPC je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schválně, jestli se někdy v UPC také dočkáme... :lol:

http://www.parabola.cz/zpravicky/16349/sky-uk-dosahla-hranice-60-hd-kanalu/

 

Jediní poláci, italové a němci jsou schopni se britské/americké nabídce přiblížit nebo vyrovnat... u nás je tato hranice stále říší snů :(

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Conquest
Myslím, že UPC bude mít časem konkurenci:

http://www.parabola.cz/clanky/4586/bezdratova-kabelovka-hd-signal-odstartuje-1-3-2012/

 

@Skylink: To už napsat bohužel nemůžu, promiň. Ale doporučuji se HBO ptát na Facebooku. Čím více stejných dotazů, tím lépe.

 

Jeden velký problém je zde: Je třeba pro příjem přímý kontakt antény s vysílačem, jinak se signál nedá chytat. A bude zde důležitá i vzdálenost od vysílače, jako u WIFI Internetu. Asi to nebude zase tak horká konkurence! Pokud to nebude v Praze Žižkovská věž a z téměř každé střechy viditelnost, jako že ne, tak není o čem mluvit :( V Praze jsou dva jejich vysílače: Praha - Kamenická ... to je u Vltavy téměř nejnižší místo v Praze a druhé místo je Praha - Casablanca, kousek od Václavského náměstí, opět pořádný ďolík krytý důmyslně komplikovaným terénem. Tedy vysílače k nepotřebě běžných odběratelů. Obě místa jsou pro zabydlené části (přes noc) Prahy nepoužitelné! I DVB-T má pro členitost Prahy významné mouchy. Dobrý by byl Kolín, tam je rovina :) Nevidím v tom žádnou budoucnost.

Upraveno uživatelem Conquest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Conquest
To spíš bude pro UPC konkurence firma Centronet, která alespoň v Praze připojuje jeden panelák za druhým i ty kde již UPC je.

 

http://www.centronet.cz Myslím, že jsou především zaměřený na firemní klientelu a to s Internetem :) S tím panelákováním to nevidím tak horké :) Píšou okrajově i o tv kabelu, ale tím se rozumí, že k Internetu dostane firma tv stanice Bloomberg a NBC Europe bussines. Nemají na stránkách uvedený veřejný ceník!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tenhle měsíc opravdu přibudou 2 nové HD kanály...

 

V březnovém UPC Informuje se UPC, jak to bývá zvykem, opět přeřeklo. V čase 04:42 můžete vidět slide, na kterém je uvedeno: "z toho nově 15 HD programů"

 

 

Momentálně těch HD kanálů je v nabídce 13, nikoliv 15. Jaké dva nové HD programy přibudou? Můžeme začít tipovat, ale myslím, že jeden už je zřejmý...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že UPC bude mít časem konkurenci:

http://www.parabola.cz/clanky/4586/bezdratova-kabelovka-hd-signal-odstartuje-1-3-2012/

 

@Skylink: To už napsat bohužel nemůžu, promiň. Ale doporučuji se HBO ptát na Facebooku. Čím více stejných dotazů, tím lépe.

 

Jeden velký problém je zde: Je třeba pro příjem přímý kontakt antény s vysílačem, jinak se signál nedá chytat. A bude zde důležitá i vzdálenost od vysílače, jako u WIFI Internetu.

HD signal vlastne vysila na byvalych kmitoctech MMDS kde kdysi bezelo vysilani KableNet, tehdy tam v analogu vysilalo asi 16 kanalu a nebylo to kodovane takze se celkem dost rozmohl piratsky prijem (casto se pouzivali anteny typu "vrtak", take mam jeste jednu doma ;-) )

jenze pak polovinu kmitoctu zabavily vojaci a bylo po srande.

Nyni zbylo 8 kanalu ze kterych vysila HD signal, co si vzpominam, tak uplne primy vyhled byt nemusel, ale jak ve vyhledu zavazel dum, ci kopec, tak bylo po signalu, dosah byl okolo 15 km.

 

Jsem docela zvedav jak se teto sluzbe bude darit, precejen nabidka je dost omezena a ne kazdemu bude stacit jen par kanalu v HD.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PESFILIPES

zajimalo by me ktery blb vymyslel ze kazda kabelova tv ma v reklame ten nesmysl digitalni kvalita :lol: - co to je ta digitalni kvalita :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Conquest

Nový příspěvekod PESFILIPES » úte, 6.3.2012, 09:50

zajimalo by me ktery blb vymyslel ze kazda kabelova tv ma v reklame ten nesmysl digitalni kvalita :lol: - co to je ta digitalni kvalita :roll:

 

Spočívá to v tom, že vysílá v 1 a 0 :) Teď vážně: V analogovém čase jsem v Praze neměl další tv v ostatních pokojích, protože jsem nechtěl tahat kabel ze společné antény po celém bytě. Koupil jsem pokojovou anténu a následně balkonovou, ale přes stovky duchů se program nedal sledovat. Kolikrát jsem ani tv logo nerozluštil. Dnes díky jedničkám a nulám mohu mít tv snad i ve vaně :) Ale rozumím vaší otázce. Dnes na Skylinku srovnávám kvalitu s UPC od které jsem nedávno s radostí utekl a mohu potvrdit, že UPC u některých programů dostává mizérium, které se i u satelitu projevuje stejně. Jinak řečeno, je pravdou, že UPC dostává do sítě to, co mu poskytovatel dodává. Zůstává otázka, jestli UPC a jiní providers netlačí málo na vysílatele a to se týká i přechodu stanic z 4:3 na 16:9. Ale někteří vysílatele mají na háku celou Evropu, protože na Astře stále vesele vysílá CNN ve formátu 4:3, což mi hlava nebere. Jak je to možné u tak renomované zpravodajské stanice. Španělé vysílají ve formátu 16:9, ale asi jim nikdo neřekl, že existuje něco, jako WSS signál, tak že kdo chce "širokoúhlý" formát, musí ručně na svém dálkovém ovladači navolit správný formát. Ač nemám UPC v lásce, úplně bych na ně špínu neházel. Jsem přesvědčený o tom, že by Jupinda měla udělat čtyři zásadní kroky ke zlepšení kvality signálu a svého nabízeného produktu. 1. Více tlačit na vysílatele. 2. Přidat více programů v HD. 3. Vyměnit dodavatele set-top boxů. 4. Více naslouchat zákazníkům a jejich přání. K bodu 3. Mám od Skylinku zakoupený set-top box za cca 3.000,- CZK zn. Topfield a od řijná 2011 ani jednou se mi samovolně nerestartoval a nekousnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Conquest:

Ahoj, zajímalo by mě to srovnání UPC vs. Skylink v kvalitě obrazu HD programů, případně i SD programů - jak ze subjektivního dojmu z obrazu, tak i pokud možno pomocí vyjádření v datových tocích (bitrate). Případně prosím napiš, v čem vidíš rozdíly - ostrost, barvy, kontury, blikání, plynulost pohybu/trhání, občasné kostičkování (rozpady do maker), atd...

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...