Přejít na obsah

Compal nebo vlastní Cisco 3925 + router


Návštěvník kiwi

Doporučené příspěvky

Návštěvník kiwi

Zdravím, aktuálně mám 8 let starý Cisco 3925, který jsem prvních 6 let používal na 2.4Ghz, s tím, ze před 2 lety začal být internet nestabilní a měl velkou latenci (popr. ztráta pacientů - nezkoumal jsem příčinu), ale přepnutí na 5Ghz vše vyřešilo.

Nedavno jsem pořídil váhu Withings, která podporuje pouze 2.4Ghz a synchronizuje se s telefonem přes Wi-Fi. Zkusil jsem tedy přepnout Wi-Fi do 2.4Ghz a mám znovu nestabilní internet - zkoušel jsem všechny frekvence.

Aktualne bydlím v 1kk, za několik měsíců se ale budu stěhovat do 3kk a v každém případě Cisco nebude dostačovat. I v 1kk je místy horší signál. 

1. Čím by mohly být způsobené problémy na 2.4Ghz? Musí se nutně jednat o rušení? Je možné, že je modem prostě už starý a funguje na 2.4Ghz hůř?

2. Co bude lepší řešení na pokrytí 3kk 80m2, když bude router uprostřed bytu? Compal nebo nechat Cisco a k tomu koupit nějaký router? Jaký router bude dostačující (ideálně 1-2t)

3. Když budu mít dualband router se stejným názvem, budou se mi váhy na 2.4Ghz synchronizovat s telefonem na 5Ghz?

Je možné v nastavení routeru nastavit aby se všechna zařízení kromě váhy připojila na 5Ghz?

Předem děkuji za odpovědi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

1. Pásmo 2,4GHz využívá mnoho zařízení, každý váš soused má WiFi atd. Na jedné frekvenci tedy vysílá více zařízení a tak je pásmo zarušené. Zjistíte nějakým WiFi analyzátorem, jak to u Vás je.

2. U 3+kk bude 2.4GHz pásmo skoro nutností, jelikož 5GHz má špatnou prostupnost překážkami. Situaci předem moc odhadovat nelze, budete muset až na místě zkoumat. Každopádně Cisco 3925 uNATuje jen cca 150Mbps, výměnu za novější modem bych doporučil. Minimálně za Technicolor (stejně Vás ta výměna čeká).

3. Záleží, jak je ta synchronizace řešená. Ale spíše ano. A neměl by mít na to vliv název sítě. A některé routery toto umožňují, vlastně i některá zařízení, ale jak jsem psal 5GHz síť nejspíše v celém 3+KK nebude dostatečně silná.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kiwi
17 minutes ago, Marek-26 said:

Zdravím,

1. Pásmo 2,4GHz využívá mnoho zařízení, každý váš soused má WiFi atd. Na jedné frekvenci tedy vysílá více zařízení a tak je pásmo zarušené. Zjistíte nějakým WiFi analyzátorem, jak to u Vás je.

2. U 3+kk bude 2.4GHz pásmo skoro nutností, jelikož 5GHz má špatnou prostupnost překážkami. Situaci předem moc odhadovat nelze, budete muset až na místě zkoumat. Každopádně Cisco 3925 uNATuje jen cca 150Mbps, výměnu za novější modem bych doporučil. Minimálně za Technicolor (stejně Vás ta výměna čeká).

3. Záleží, jak je ta synchronizace řešená. Ale spíše ano. A neměl by mít na to vliv název sítě. A některé routery toto umožňují, vlastně i některá zařízení, ale jak jsem psal 5GHz síť nejspíše v celém 3+KK nebude dostatečně silná.

Děkuji za odpoveď.

1. Analyzátorem vidím asi 8 různých sítí na různých frekvencích na 2.4Ghz. Takže pokud mám problém s přípojením, tak je to tím zarušením a nejspíš s tím nic neudělám? Nemůže to být stářím routeru? Protože na 5Ghz to funguje bezvadně.

2. Cisco mám odkoupené a už se nejspíš i párkrát zaplatilo, takže do výměny mě asi tlačit nebudou. Jaké modemy UPC nabízí kromě Compalu? Na webu ani ceníku jsem jiný nenašel. Má význam jej teda vůbec měnit? Bude mě nějak limitovat rychlostně, když k němu přikoupim slušný router a připojim ho?

3. A nějaký repeater nebo jak se to jmenuje do zásuvky to vyřeší? Předpokládam, že v novém bydlišti (novostavba), to bude brzo zarušené na 2.4Ghz a budu muset stejně použít 5Ghz.

 

21 minutes ago, Adolf.Shitler said:

Na spolehlivé pokrytí a jednotnou síť snad jedině UBNT UniFi. 3 kousky by na byt 80m2 mohly stačit: https://www.mironet.cz/ubiquiti-unifi-ap-ac-lite-vnitrni-24ghz-300mbps-5ghz-867mbps-122m-8023afa-poe-24v-poe+dp261530/

Jak to funguje? Je to obdova routeru nebo se to dáva k routeru?

Děkuji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dává se to do místností dle potřeby, přičemž po zapojení se vše nastaví v PC nebo NB (PC nebo NB pak už není potřeba, jedině k případné změně konfigurace). Výhodou je, že seš celou dobu připojený k jedné jediné síti, a to bez ohledu na to, které konkrétní UniFi tě zrovna obsluhuje.

A není to router, pouze Access Point, routování bude i nadále zajišťovat router tvůj (od UPC).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kiwi

Děkuji za rady. Potřebu AP teda posoudim po nastěhování do většího bytu.

 

Co se týče aktuální situace, tak vzhledem k zarušenosti 2.4Ghz, mi zbývají níže uvedené varianty, nebo jsem na nějakou zapomněl?

1. Nechat Cisco a přikoupit k němu router? V tomto případě, jaký router? Nebude mě Cisco brzdit, když k němu pořídím nový router?
Dále si říkám, jak dlouho mi jěště to Cisco po 8 letech vydrží (připomínám, že jsem ho kupoval). 

2. Koupit nový router od UPC. Prodáva UPC pouze Compal či i nějaký jiný třeba levnější, pokud by měl sloužit jen jako modem?
V tomto případě, pořídit Compal, či jiný? A používat ho jen jako modem i router, nebo přikoupit router? Je v tom nějaká výhoda oproti Ciscu, který aktuálně mám?

Nerad bych totiž teď řešil aktuální situaci a po pár měsících v novém bytě litoval, že jsem se měl rozhodnout jinak.

 

Jěště jednou všem moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cisco 3925 už asi tak 3x přežilo svou obvyklou životnost, takže buď zkus najít volnější kanál, jak už Ti radili dříve anebo koukni na bazos a kupo odkoupený Technicolor TC7200, který však neumí dualband provoz anebo Compal, který už umí 2,4 i 5 GHz zároveň.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kiwi

Kanály jsem vyzkoušel všechny, každý den jeden a buď je to špatný nebo jěště horší - prostě i takové weby jako seznam či google nenačítají s 2-3s zpožděním a taková latence se může projevovat v průběhu celého dne jak na NB tak i telefonu, a pak to funguje zas třeba pár hodin v pohodě.

Na 5Ghz na jakémkoliv kanálu to funguje skvěle.

Má význam kupovat použitý Technicolor, který může být třeba taky v půlce životnosti?

Má význam koupit teda ten Compal nebo Compal + router?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kiwi

Jěště doplnujici otázky

Ten Technicolor je horší či lepší oproti Compalu - chtěl bych si jej spíš zase koupit než mít pronájem - ten Cisco se zaplatil asi 3x už.

Bude Compal pokrývat byt podobně jako routery do 2t či na tom je výrazně hůř?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to tady celé pročetl a myslím, že nejlepší řešení pro tebe bude koupit modem Compal a to buďto přímo od UPC, prodává se za 2000 Kč, nebo je možnost, koupit použitý v bazaru, tam se cena pohybuje okolo 1000Kč. Nechávat si stávající modem Cisco asi nemá cenu protože tento model už je technicky zastaralý a nejspíš se i blíží konci své životnosti.

Pokud budeš mít v novém bytě slabší signál, tak k němu pak můžeš připojit nějaký access point, případně router.

Modem technicolor je o něco modernější typ než Cisco, ale UPC už ho neprodává v bazarech se dá koupit za cenu zhruba 500 Kč, ale stejně jako u Cisca nefunguje u něj dual-band,, takže bys musel stejně koupit ještě nějaké router.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...