Přejít na obsah

Prosím o radu ?


Návštěvník snake300

Doporučené příspěvky

Návštěvník snake300

Znění dotazu: Máme ted nové 2x STB Kaon od kabelového operátora.

Po zapojení přez SCART u CRT a LCD televizoru běhají po obrazu bílé proužky nahoře,uprostřed obrazu a dole. Zkoušel jsem zapojit přez Cinch, ale ty jsou tlusté jak nitě na šití, takže to bylo ještě horší. Je to něco se stíněním, nebo špatným SCART kabelem ? Poradíte prosím ?

 

Technika, které se dotaz týká: LCD LG TV cca 2 roky stará.

Kaon SD zapper STB DVB-C 2x Scart a cinch...

 

Děkuji moc za pověď !!

 

Snake...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník snake300

Ano zvuk je čistý. Teď jsem našel doma starej SCART od DVD tuším a ty pruhy teď ,,skoro zmizly"...ale stále mi přijde, že oproti DVB-T, na kterým chytám pár programů je to nějaké rozmazané...

 

Vytáhl jsem tu anténu ze STB a ty proužky jsou tam stále, takže asi na 90% lepší SCART ? :-)

 

edit: Ještě zkusím ten samej SCART hodit na tu CRT TV jestli ty pruhy zmizí jak u LCD (ony jdou trošku z blízka vidět, ale už jen minimálně a zvuk nikdy neblbnul). Když to nepomůže tak ten Galvanický oddělovač ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gaůvanicky oddelovc pomuze v pripade, ze problém je způsoben rozdílem zemnich potenciálů kostry napájecí sítě a anténní přípojky, pak tam tece vyrovnavaci proud, ktery zpusobuje tento problem,

vetsinou to blbne u televizoru, ktere maji trikolikovou el. zastrcku, protoze to pres ten prostredni zemnici kolik tece do el. rovodu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník snake300

Aha aha...no to sme si vy Googlil. Tak to fakt nevím čím to je asi tím Scartem nebo já nevim. Počkám asi na toho servisáka jestli se dočkám :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník snake300

A myslíte, že kvalitnější SCART kabelem se obraz trochu zlepší ?

Za chvíli zkusím ten jiný SCART i na CRT a uvidím jeslti pruhy téměř zmizí jak u LCD. Popřípadě bych zaběhl do města a koupil ten Galvanický oddělovací člen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník snake300

Na analogové televizi (CRT) pomohl jiný kabel - od DVD (zřejmě stíněný) a pruhy jsou v pr*eli :D

 

Ted bych poprosil o radu jaký SCART koupit pro LCD TV - aby byl obraz kulturní.

 

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...