Přejít na obsah

Jaký router k modemu Motorola SurfBoard SB5101?


Návštěvník dzovana

Doporučené příspěvky

Návštěvník dzovana

Dobrý den, mám od UPC internet už cca 8 let, modem mám Motorola SurfBoard SB5101. Protože si chci pořídit k PC ještě NTB a ráda bych se s ním také připojovala na net, tak by mě zajímalo, jaký vhodný router zvolit. PC mám po kabelu a NTB bych ráda přes wifi, ale protože v tom nejsem tak zběhlá, tak bych ráda radu od někoho, kdo tomu rozumí a poradí.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dzovana

děkuji za odpověď a můžu se zeptat, jak složité je propojení a instalace? nikdy jsem toto nedělala, takže se raději x-krát zeptám, abych měla jistotu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nejprve je třeba začít vybalením z krabice... to bejvá obvykle nejsložitější část, protože každá taková krabice je celkem natěsno poskládaná, aby obsah náhodně nevypadnul... pak bych vzal anténu a namontoval ji na příslušnej konektor... dál se veme přiloženej utp kabel a jeden jeho konec se strčí do konektoru WAN, druhej konec se píchne do modemu místo původního kabelu, kterej vede do počítače... kabel z počítače se přemístí do zásuvky LAN1 8) vemeš přiloženej napájecí adaptér, na jednom konci (tom menším) ho strčíš do routeru, na druhym (tim větším) do zásuvky na elektřinu... aby to nebylo málo, koukneš se na štítek routeru, jakou adresu má defaultně nastavenou, obvykle to bejvá 192.168.1.1... tuhle adresu zadáš do prohlížeče, opíšeš tam jméno a heslo, který najdeš na stejnym místě jako adresu, a přihlásíš se :wink: tam budeš hledat nastavení zabezpečení bezdrátový sítě (wireless security apod.), kde vybereš z roletovejch menu volbu WPA2 Personal a TKIP+AES... pak už si jenom nastavíš supertajný heslo pro přihlášení do bezdrátový sítě... nakonec by bylo vhodný si v administraci routeru nastavit svoje přihlašovací heslo do nastavení routeru (defaultně bejvá admin), aby se v něm nemoh hrabat každej jouda, co se bude zrovna nudit... na úplnej závěr všech závěrů jako taková třešnička na dortu přijde důležitej restart modemu... vytáhneš ho na pár sekund ze zásuvky na elektřinu a zase stčíš zpátky... 8)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tema jaky router se zde resi temer pravidelne kazdou chvily,

takze doporucuji procist starsi prispevky,

jinak obecne, podle modemu predpokladam ze mate tarif do 25 Mb, takze vam staci 100 mbit router, kupte uz nejaky s podporou N stadartu.

Doporucuju se vyhnout uplne nejlevnejsim znackam a zrovna o Asusech jsem moc pozitivnich zkusenosti bohuzel neslysel.

Kombinovany modem/router od UPC si samozrejme poridit take muzete, ale bude to trochu draha sranda.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dzovana

děkuji Slambovi za vyčerpávající návod, podle kterého to půjde zajisté jako po másle :-)

 

tomus: nějaká vlákna jsem již četla, ale nikde to nebylo vysvětleno tak krásně jako tady. Tarif mám 10 MB, pronajmout si router od UPC se mi nechce, za ty peníze, co do tho člověk nastrká si raději koupím vlastní.

 

krom toho asusu nemá někdo nějaký typ na jiný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
děkuji Slambovi za vyčerpávající návod, podle kterého to půjde zajisté jako po másle :-)

 

tomus: nějaká vlákna jsem již četla, ale nikde to nebylo vysvětleno tak krásně jako tady. Tarif mám 10 MB, pronajmout si router od UPC se mi nechce, za ty peníze, co do tho člověk nastrká si raději koupím vlastní.

 

krom toho asusu nemá někdo nějaký typ na jiný?

Tak si raději kup vlastní a až se to bude každou chvíli tentovat, tak se obrať na toho, co ti to prodal :-(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...