Přejít na obsah

Dotaz na rozbočení internetu od UPC


Návštěvník hit.man

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA
to vše jsem udělal přes reboot, i jsem modem odpojil, a ukazuje mi to v připojení IP4 omezeno, a ještě nenastavuje se nějak pod networkem lan?
Dostaneš se vůbec do správy routeru? Pokud ano, tak tam zkontroluj parametry WAN, jestli nemáš náhodou něco blbě nastavenýho.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník martinbos

to dostane, přes cmd jsem to udělal, ale nevím co tam mám mít napsané, napiš mi prosím mail na martinbos@centrum.cz a já ti udělám prtscr a pošlu ti to třeba přijdeš na to kde je chyba díky. Do routeru se v poho dostanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
to dostane, přes cmd jsem to udělal, ale nevím co tam mám mít napsané, napiš mi prosím mail na martinbos@centrum.cz a já ti udělám prtscr a pošlu ti to třeba přijdeš na to kde je chyba díky. Do routeru se v poho dostanu.
To nemusíš dělat přes CMD, k tomu stačí napsat IP do webovýho prohlížeče a odentrovat, vyskočí ti přihlášení a pak seš v menu routeru, kde musíš nastavit WAN (u UPC stačí zvolit Dynamic-IP nebo jestli je tam volba AUTO, tak toto. MAC adresu naklonuješ z PC, pak dáš uložit a nezapomeň restartnout kabelový modem).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potreba zjistit zda je problem v tom, ze router neprideli IP adresu tvemu PC, nebo ze nedostane pridelenou IP adresu od modemu,

takze jak pise YABAKA koukni se do nastaveni WAN jestli to mas dobre a jestli dostal pridelenou IP.

Klonovat MAC adresu neni k nicemu nutny, stad jedine ze by jsi platils navic pevnou IP.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník kubanec

Ahoj,

mám podobný problém. Mám internet od UPC 10Mb/s a wifi router edimax BR-6204Wg s firmwarem 1.55. Přes wi-fi se připojím i na 2 PC, ale pokud připojím síťový kabel k PC a libovolnému portu LAN na routeru tak začnou blikat obě kontrolky u toho daného portu a také 10/100 a LNK/ACT. A na tom PC které je propojené kabelem se ve windowsu zobrazí hláška že není připojený síťový kabel. A spadne připojení, jakmile ale odpojím jedn konec kabelu naskočí i niternet. Wi-fi tedy funguje, ale kabel ne. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduche, problem je budto v routeru, kabelu, nebo PC, ted je potreba vylucovaci metodou zjistit kde je zavada.

Takze pokud mas po ruce jiny sitovy kabel, tak ho zkus vymenit, take zkus PC zapojit rovnou do modemu bez pouziti routeru,

pripadne k routeru pripojit kabelem jine PC,

podle toho jak se to bude chovat bys mel zjistit kde je problem.

Napis jak to dopadlo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno co píše tomus jsem zkoušel ještě před tím, než jsem sem napsal ten dotaz.

PC (notebook) mám připojený přímo k modemu pořád to funguje takze v PC by nemel být problém. Občas se přípojuji přímo na modem kabelem i s druhým notebookem a taky jede. Siťovy kabely jsem zkoušel 2 u obou to dělalo to stejné co jsem psal. Kabely jsou taky v pořádku. Bude to někde v tom routru možná nastavením a nebo nějakým omezeím ze strany UPC. Ještě to zítra zkusím a dám vědět, ale myslím, že když jsem vypojil kabel co de z modemu do wanu toho routeru tak myslím že ty LAN porty byly v pořádku, že se najednou připojil router přes kabel s tim notebookem. Nejsem si tím jistej tak to zítra ještě zkusím a dám vědět. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...