Přejít na obsah

Router nepřenáší plnou rychlost


Návštěvník Surikata

Doporučené příspěvky

Návštěvník Surikata

Zdravím,

poradíte někdo, jak přimět router, aby přenášel plných 60 Mbs, které mám od UPC. Je to Belkin se standardy b/g/n a má přenášet až 150 Mbs. Mám ho nastavený, aby vysílal kombinovaně b/g/n. Už jsem zkoušela změnit kanály, jestli se to neruší s jinými wifi kolem v paneláku, ale beze změny.

Jeden notebook mám starší pouze se standardy b/g, tam nikdy nenaměřím víc než 20 Mbs, z 90% kolem 12 Mbs.

Druhý je už se standardem n, tam to měří kolem 30-40, výjimečně vyšplhá na 50.

Jo a měřím to na speedtest s brněnským upc serverem, zkoušeno v různých prohlížečích.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Když jde signál vzduchem, je tam vždy více faktorů, které ovlivňují přenos. Ale je fakt, 30-40 Mbs u "n" je málo. Podle mé zkušenosti, jestli signál není moc rušen a nejsou v cestě žádné zdi, mohl by kolísat někde u 55-73 Mbs. Dvě zdi v paneláku a nepřelezu 50Mbs (to vše v pásmu 2,4Ghz).

 

P.S.

Jestli chceš kouknout na jakých kanálech vysílají WiFi ve tvém okolí použij např. inssider v2.0 od metageek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Zkoušel jsem teď svůj notes a té výše uvedené rychlosti dosahuji u "n" při šířce kanálu 40MHz. Když nastavím na routru pouze klasických 20MHz, jsem na tvých rychlostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Surikata
Podle mé zkušenosti, jestli signál není moc rušen a nejsou v cestě žádné zdi, mohl by kolísat někde u 55-73 Mbs.

Právě že žádná zeď ani překážka, oba noťasy cca 3 metry od routeru. Proto nechápu... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Surikata
Zkoušel jsem teď svůj notes a té výše uvedené rychlosti dosahuji u "n" při šířce kanálu 40MHz. Když nastavím na routru pouze klasických 20MHz, jsem na tvých rychlostech.

Díky, jdu to zkusit ponastavit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Podle mé zkušenosti, jestli signál není moc rušen a nejsou v cestě žádné zdi, mohl by kolísat někde u 55-73 Mbs.

Právě že žádná zeď ani překážka, oba noťasy cca 3 metry od routeru. Proto nechápu... :(

3m od routeru to propoj kabelem a ne WiFi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...