Přejít na obsah

Router Linksys E3000


Trabi

Doporučené příspěvky

Zdravim, protoze pristi rok zacne budovani site UPC u nas, chci se optat, zda mi tam bude chodit dobre router Linksys E3000 - myslim, ze je tzo dost kvalitni router, ktery by to mohl v klidu zvladnout, nebo ne? :-) Pouzivam ho na soucasnem ethernetovem pripojeni v dome. A jeste jeden dotaz, opravdu to mysli vazne, ze pevna IP stoji 200 Kc mesicne? :-( Jestli ano, tak to je dost skoda.....nicmene, meni se vůbec nekdy ta dynamicka IP? :-) Diky

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Router Linksys E3000 je určitě dostatečný.

Dynamická IP adresa se propůjčuje na 6 hodin.

Protože router nevypínáš, tak si za poloviční dobu (3 hodiny) automaticky požádá o prodloužení zápůjčky na dalších 6 hodin.

Takhle to jde stále dál.

 

Já si poctivě sleduji svoji dynamicky přidělovanou IP adresu a vím, že od loňského ledna mám teprve 5.

Jednou jsem změnu vynutil já - změnou routeru (změnou MAC adresy).

Zbývající 3 výměny jdou na vrub ČEZ a bouřkám, kdy vypadl na delší dobu proud.

 

Dokonce ani výměna modemu Motorola SB5100E -> Ubee EVM3206 neznamenala výměnu IP adresy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior
Mno momentik, to jako, ze musim mit jeste jejich modem? Nerbo mi staci ten muj router Linksys E3000? :-)

Do bytu ti přivedou koaxiál (ne ethernet) a s tím si ani Linksys E3000 neporadí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Jen trochu terminologie:

Router zajistí propojení externí sítě (Internet - WAN) do lokální sítě (intranet - LAN)

Ten modem potřebuješ pro modulování signálu mezi (někdo má dvoulinku a telefon např. od Telefonica, my máme koaxiální kabel od UPC) a twistovým kabelem (UTP).

Tedy pokud kupuješ službu internet od UPC, tak s ní dostaneš modem, který propojovacím kabelem propojíš jako vstup (WAN) do tvého stávajícího routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano dky tomu rozumim, takze budu mit modem a router propojen nejakym tim UTP sitakem a z routeru pujde UTP do PC? Jo doufam, ze nemusim nic za modem od nich platit, staci, ze budu muset asi stovku za STB Kaon...Diky

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...