Přejít na obsah

Jak a kam se připojuje internet


Návštěvník HanysR

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kulombo

Stínění má každý kabel, ale ne každý je vhodný na internet a obzvlášť to platí u ED3 technologie. Dokonalý příklad jsou hotové kupované kabely s napájeným kontaktem, pro televizi celkem použitelné, ale jinak úplně k ničemu.

 

Připravte to tam technikovi, ať se na to podívá, v nejhorším se ten Váš kabel bude muset vyměnit.

 

A přemístění zásuvky je dle UPC ceníku za 504 Kč, ale málokdo to opravdu vybírá, v takovém případě to bude na domluvě s technikem, hlavně to nehlaste při objednávce :D

 

A tu spojku nechte udělat technika, máme na to lepší prostředky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník HanysR

Díky moc!!! Ani nevíte jakou mám radost za Vaše rady pane ;-) Takže než přijde technik tak rozeberu zásuvku UPC, obnažím mu kabel co jde do zásuvky, zároveň nachystám svůj kabel na který to půjde napojit - prodloužení. On je mi to schopný tedy spojit a na konci udělat tu novou trojitou zásuvku, říkám dobře? Nemusím se tedy zařizovat na to spojení, technici mají krimpovací kleště. Chápu dobře?

 

Ještě detail, jaký si mám koupit koaxiální kabel aby byl nejvhodnější na ED3? Vyměním ten koax v soklu za ten co řeknete. Odhadl jste to dobře, teď je tam koax z účastnické šňůry :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

75 Ohm 3x stíněný koaxiální kabel, lidi tu hodně doporučují Belden 121 nebo 125, ale každý technik toho má v autě půl kilometru, takže se zase dá domluvit přímo s ním. A F konektory i kleště vozí s sebou :D

 

Co může být ale kámen úrazu je přívod do zásuvky, doufám, že ten kabel máte dostatečně dlouhý, ať se dají konektory zalisovat. Třeba v Novém Jičíně trčí ze zdi skoro všude 1,5 cm a pak je problém i s výměnou zásuvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník HanysR

Super takže kabel si pořídím sám z důvodu, že to musím dát do soklu než přijde. Pak už to nepůjde. Musím to totiž dát do soklu a nejhorší je to protáhnout přes první část futer, pod prahem a druhou část futer. To je tak hodina hraní si. Pakárna. Co se týče krimpování, kabel od UPC jde v chodbě po zdi a pak jde skrz zeď do obýváku kde je hned zásuvka. Když bude nejhůř a kabelu bude v zásuvce málo, protáhnu kabel zpět do chodby a spojí se to tam. Není možné když už vím detaily abych to neochcal :-D díky :-D

 

Teď koukám že Belden 121 i 125 je stíněný jen 2x a ne 3x?? A mám koupit 5 mm nebo 7 mm typ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče značky kabelu, tak se zítra podívám, co to vlastně vůbec vozím, on je to za poslední 2 roky už čtvrtý typ.

 

Co se týče rozměrů, tak skoro všude platí, že 121 = 5mm a 125 = 7mm. Já bych šel do toho širšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

Tak UPC nám už pár měsíců dodává tohle: http://www.k-digi.cz/x2650-1-commscope- ... at-stineny

 

cca před rokem a půl se používal Cavel RP6B, ale s tím mám blbé zkušenosti, hodně snadno se lámal vnitřní vodič, u toho výše se mi ho ještě nikdy zlomit nepodařilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník HanysR

Mr. DISASTER: Dobrý večer, moc díky že jste se mi podíval na typ daného kabelu. Koukal jsem se už na to, bohužel v udávaném obchodě je minimální odběr 100 metrů :-D jinde ho nemohu najít. Asi budu muset koupit jiný kabel který bude 3x stíněný. 100 metrů se mi kupovat nechce... Moc děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...