Přejít na obsah

Výměna routeru - změna rychlosti :(


Návštěvník medvidek88

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Prosím o pomoc, jsem amatér a nevím si rady.. :((

 

Router D-Link DIR-615, internet od UPC 60Mb. Když propojím modem s notebookem pomocí kabelu, tak rychlost 50-60Mb. ALE jakmile se připojím přes WiFi, většinou sotva 10 až 15Mb, výjimečně 20Mb. Jak nakonfigurovat modem, co všechno nastavit - změnit - zakázat či povolit? Najde si některá dobrá duše chvilku času a napíše sem kompletní postup + "print-screeny" správně nastaveného a připojeného routeru?

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Zasterka13

Pokud mas okolo 20 Mb tak se zkus podivat jestli mas wifi ktery podporuje n standart neco jen g(54). Pokud mas n zkus se podivat do nastaveni na QoS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal - nejsem žádný odborník. Takže takové to "zkus se podívat do nastavení na QoS", mi toho bohužel moc neřekne.. Jen vím, že podporuje B/G/ a tebou zmiňované N a rychlost až 300 Mbit/s.

 

Nejvíc by mi asi pomohl "medvidek88", který má stejný router a svůj problém pravděpodobně vyřešil.. Zmiňuje se o nakonfigurování routeru apod., v čemž se trochu ztrácím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tom82: Otevři si v prohlížeči (Internet Explorer, Firefox, Chrome) adresu http://192.168.2.1 a přihlaš se. Nahoře klepni na volbu "Advanced" a potom vlevo na volbu "QOS ENGINE". A odškrtni si položky "Enable QoS Engine" a "Automatic Uplink Speed".

Zkusil jsem přidat sejmutou obrazovku jako přílohu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže můj problém spočívá v tom, že bezdrátový modem (WiFi) v notebooku je pouze B/G. Tím, že nepodporuje N, se vše vysvětluje - nezabíral ani jeden z postupů a maximální rychlost byla vždy max.cca 20Mb.

 

Řešení jsou 2 - buď koupit WiFi síťový USB adaptér (externí), nebo vyměnit samotný WiFi modem v notebooku (interní) - já se přikláním k druhé variantě.. Snad má zkušenost a poznatky pomůžou i ostatním..

 

59023425.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...