Přejít na obsah

Výměna UPC modemu za UPC Wi-Fi modem/router


Návštěvník 666

Doporučené příspěvky

Návštěvník 666

Tak dneska mi zprovoznili komfort. Teď večer už chodí i net přes 60Mb/s.

 

Bohužel se stalo to čeho jsem se bál a mezi modem a PC už nejde dát můj wi-fi router. Link bliká oranžově a rychlost jak do PC tak na wi-fi je zcela nepoužitelná. Zdá se že jsem neměl šetřit (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70663). Router nemá gigabitové porty. Pouze 10/100 (WAN i LAN). Zvláštní že se starým modemem to jelo v pohodě plných 25Mb/s. Oranžová bliká hned jak zasunu kabel z modemu. je to stejné jak u resetovaného routru tak jakkoliv nastaveného. Kabel s modemem je UTP5e (doufal jsem že to bude kabelem), ale je to zřejmě tím routrem.

 

Mám tři dotazy:

1) vymění mi na požádání UPC nový modem za wi-fi modem? Byly tu dneska. Obávám se nějakého poplatku za výjezd. Samozřejmě bych akceptoval těch 69,- měsíčně)

2) má ten wi-fi router od UPC zabezpečení WPA2 s AESšifrováním? Jak je na tom obecně s nastavením?

3) máte někdo konkrétní zkušenost jakej wi-fi router funguje za modemem Cisco EPC3208? Potřebuju 100% jistotu. Koupil bych stejnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 666

No já ho nechci měnit. Jenže se mi nedaří přes ten router net rozchodit uspokojivou rychlostí. Jsem tak na 1-2MB/s. Když router vyřadím a zapojím napřímo tak to jede naplno. Nastavené je to stejně jako na původní motorole, kde vše chodilo bez problémů.

 

Výměnu od IUPC beru jako nouzové řešení, protože wi-fi doma potřebuju. Jen nevím zda si za výměnu nebudou něco účtovat.

 

Klidně bych ale i nový router koupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TomK

Pokud ani po vypnutí firewallu v routeru se to nerozjede rozumnou rychlostí (myslím kabelem, ne WiFi), tak tu Tendu omlaťte obchodníkům v CZC o hlaviu a pořiďte si opravdový WiFi router - z levných napŕ. Asus RT-10N+ cca 450Kc bez DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 666

Bohužel parametrů na nastavení mnoho není a zkusil jsem asi všechno co se dalo. Vím že Tenda není nic extra, ale se starým UPC modemem (byl to nakonec Scientfic Atlante) fungoval naprosto bez problémů a dělal co měl. Rychlosti pně odpovídali Fiber 25.

 

Nevím zda je možné to v Czc reklamamovat. Mám ho půl roku a doteď fungoval.

 

Ten Asus RT-10N+ mi s tím Ciscem bude fungovat? Nemám problém koupit i dražší. Jen potřebuju mít jistotu že to půjde. Nejlépe kdo má co za router právě za modemem Cisco EPC3208 a funguje to jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Bohužel parametrů na nastavení mnoho není a zkusil jsem asi všechno co se dalo. Vím že Tenda není nic extra, ale se starým UPC modemem (byl to nakonec Scientfic Atlante) fungoval naprosto bez problémů a dělal co měl. Rychlosti pně odpovídali Fiber 25.

 

Nevím zda je možné to v Czc reklamamovat. Mám ho půl roku a doteď fungoval.

 

Ten Asus RT-10N+ mi s tím Ciscem bude fungovat? Nemám problém koupit i dražší. Jen potřebuju mít jistotu že to půjde. Nejlépe kdo má co za router právě za modemem Cisco EPC3208 a funguje to jak má.

Kup si za tisícovku TP-LINK TL-1043ND s Gb portama, ten pojede určitě.

Upraveno uživatelem YABAKA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Asus RT-10N+ mi s tím Ciscem bude fungovat?

 

Ano. Nemohu zaručit funkčnost s konkrétním kabelovým modemem, ale tyto Asusy mi prošly v poslední době rukama a podporují i DD-WRT (laicky: alternativní firmware s pokročilýma funkcema). Gigabitový switch/router nepotřebuješ, pokud nem=a+s rychlost internetu větší než cca 80Mbps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...