Přejít na obsah

Výměna UPC modemu za UPC Wi-Fi modem/router


Návštěvník 666

Doporučené příspěvky

Návštěvník 666

Tak zásadní změna. Dneska jsem už měl dost toho osekaného internetu a připojil modem za PC bez routru. Restart a nic rychlost stejná. Po asi deseti restartech a pokusech na dvou kompech se mi jednou povedlo dostat na asi 30Mb/s což ovšem nevydrželo ani 10minut a byl jsem opět na 0,5Mb/s.

 

Kontak na UPC na technickou podporu kde mi pán řekl že tam vidí nějaký problém s frekvencí modemu a zmínil i že u těchto modemů se kvůli nějaké chbě nahrával nový firmware. Prý pošle do modemu nový konfgurační soubor a mám čekat 20min. Pak to zkusit. Prý neí nutný žádný restart ani modemu ani PC. Tak uvidim.

 

S routrem tedy asi zatím problém nemám. Nejde mi net jako takovej. Přitom jsme to zkoušel připojit kabelem hned ze začátku a těch 60Mb/s jsem měl. Takže mě už dál nenapadlo to zkoušet znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Zasterka13

jo tak ja mam ten stejnej a taky stejnej problem ale rekl mi jen to ze to vyresi do konce tydne zalezi na koho narazis ja dnes volal 3x jeste ze mam nove ten telefon jejich zr nemusis platit za hovor s nima cekam i 15minut nez se dovolam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 666

YESSSSSSS!!!!!! Mám opět plnou rychlost. člověk si ani neuvědomí jak je bez toho netu zoufalej... :D

 

Před tím než jsem tam volal tak jsem přeci jenom zkusil modem restartovat. Nějak mi to přišlo logický. Naskočilo to hned. Na kabelu mám 60+ Mb/s. Hned jsem za to zapojil i wi-fi router a všechno běží . Na wi-fi mám 30Mb/s.

 

Takže s routrem nic nebylo.

 

Pomohlo tedy to že mi na dálku nahráli nový konfigurační soubor do modemu. Pak restrat a fachá to.

 

Uffff to jsme ale rád :D:D:D

 

Jen doufám že to už vydrží.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 666

To bude asi ono. Já si udělal printscreen web. rozhraní Cisca a když na to teď koukám tak jsem měl na upstream chanel 6 -51,5dBmV a SNR 23,3dB. Teď je to 5.1 dBmV a 39.9 dB. I channel 7 je lepší.

 

Mě na podpoře řekl že restart není potřeba ale že ho udělat můžu bez problémů. Udělal jsem dva (jeden kvlli testu a druhý aby si načetl MAC z routru) a zatím to funguje v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...