Přejít na obsah

Router - buď WiFi nebo LAN


Doporučené příspěvky

Návštěvník koudelka

Ahoj pánové,

jsem nováček a potřeboval bych poradit s nastavením routeru - mám model DLINK DVA-G3671B, který mám napíchnutý na UPC modem Motorolu. Ten DLINK mi slouží jako WiFi síť - prostě jsem to do něj zapojil (přestěhoval jsem se z připojení přes O2 do jiného bytu, kde je UPC...) a funuguje to v pohodě.

 

S čím si nevím rady:

1. Když však chci připojit televizi na síť, tzn. že připojím LAN kabel do DLINKu, tak mi vyhazuje WiFinu...

Nevíte jak to v DLINKu nastavit tak, aby se to nemlátilo a fungovalo zároveň?

 

2. V televizi vše jde - dostane se na domácí síť, na router a server, ale hláší chybu v DNS adrese - nastaveno automaticky - nevíte, jakou tam mám napsat, aby to neházelo chybu?

 

Díky, moc, Koudelka STS Chvojkovice Brod

Odkaz ke komentáři
https://www.techforum.cz/topic/3012-router-bu%C4%8F-wifi-nebo-lan/
Sdílet na ostatní stránky

Tak to te zklamu, ten router co mas je ADSL router, tudis se nejedna o klasicky router a nema WAN vstup, proto u UPC neleze pouzit, mozna maximalne jako switch (vsechna zarizeni zapojis do konektoruů LAN) a od modemu pak dostanes pocet IP adres podle tveho tarifu, tzn. 1-3.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
https://www.techforum.cz/topic/3012-router-bu%C4%8F-wifi-nebo-lan/#findComment-47208
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník koudelka

Ahoj, díky za Tvou bleskovou odpověď - CO je WAN vstup?

TO by znamenalo, že bych měl jako jedinou možnost si koupit wifi kartu na TV a přes ní internet přijímat?

Jak říkám - funguje to, LAN kabelem dávám do ADSL routeru internet a ten to posílá na WiFi - nelze tedy nějak nastavit ty jednotlivé výstupy?

Mám tam něco jako Port Forwarding nebo Port Triggering nebo Filtering?

Díky moc!

Odkaz ke komentáři
https://www.techforum.cz/topic/3012-router-bu%C4%8F-wifi-nebo-lan/#findComment-47213
Sdílet na ostatní stránky

To co mas doma neni klasicky router, ale kombinovany router s ADSL, ktery ma pouze vstup pro telefonni konektor RJ-11 a ne pro LAN konektor RJ-45 (WAN) a pro to nikdy nebude fungovat jako normalni router, ale max. jako switch a k nemu pak muzes pripojit jen tolik zarizeni, kolik ti UPC da IP adres podle tveho tarifu, viz. http://www.upc.cz/pdf/detailni_popis_sluzeb.pdf

Nejlepsi volba je si koupit novy router, nebo si od UPC pronajmout modem s Wi-fi a ten stavajici hodit do supliku nebo prodat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
https://www.techforum.cz/topic/3012-router-bu%C4%8F-wifi-nebo-lan/#findComment-47217
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...