Přejít na obsah

Router - buď WiFi nebo LAN


Návštěvník koudelka

Doporučené příspěvky

Návštěvník koudelka

Ahoj pánové,

jsem nováček a potřeboval bych poradit s nastavením routeru - mám model DLINK DVA-G3671B, který mám napíchnutý na UPC modem Motorolu. Ten DLINK mi slouží jako WiFi síť - prostě jsem to do něj zapojil (přestěhoval jsem se z připojení přes O2 do jiného bytu, kde je UPC...) a funuguje to v pohodě.

 

S čím si nevím rady:

1. Když však chci připojit televizi na síť, tzn. že připojím LAN kabel do DLINKu, tak mi vyhazuje WiFinu...

Nevíte jak to v DLINKu nastavit tak, aby se to nemlátilo a fungovalo zároveň?

 

2. V televizi vše jde - dostane se na domácí síť, na router a server, ale hláší chybu v DNS adrese - nastaveno automaticky - nevíte, jakou tam mám napsat, aby to neházelo chybu?

 

Díky, moc, Koudelka STS Chvojkovice Brod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to te zklamu, ten router co mas je ADSL router, tudis se nejedna o klasicky router a nema WAN vstup, proto u UPC neleze pouzit, mozna maximalne jako switch (vsechna zarizeni zapojis do konektoruů LAN) a od modemu pak dostanes pocet IP adres podle tveho tarifu, tzn. 1-3.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník koudelka

Ahoj, díky za Tvou bleskovou odpověď - CO je WAN vstup?

TO by znamenalo, že bych měl jako jedinou možnost si koupit wifi kartu na TV a přes ní internet přijímat?

Jak říkám - funguje to, LAN kabelem dávám do ADSL routeru internet a ten to posílá na WiFi - nelze tedy nějak nastavit ty jednotlivé výstupy?

Mám tam něco jako Port Forwarding nebo Port Triggering nebo Filtering?

Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co mas doma neni klasicky router, ale kombinovany router s ADSL, ktery ma pouze vstup pro telefonni konektor RJ-11 a ne pro LAN konektor RJ-45 (WAN) a pro to nikdy nebude fungovat jako normalni router, ale max. jako switch a k nemu pak muzes pripojit jen tolik zarizeni, kolik ti UPC da IP adres podle tveho tarifu, viz. http://www.upc.cz/pdf/detailni_popis_sluzeb.pdf

Nejlepsi volba je si koupit novy router, nebo si od UPC pronajmout modem s Wi-fi a ten stavajici hodit do supliku nebo prodat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník koudelka

No tak jo, díky. Ještě dotaz - min. požadavky na takový router? Budu na něj moci pak kromě Wifi připojit i tu TV a pojede to na 1 IP adresu?

Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...