Přejít na obsah

Extrémní ztráta paketů a výpadky po přechodu na nový modem


Návštěvník batman

Doporučené příspěvky

Zdravím, řeším úplně stejný problém.

 

Tento týden jsme přešli od o2 k UPC kde jsme měli zatím jen TV. Převedli jsme telefon n a internet k UPC pod balíček Kombi komfort. Modem máme dodaný CISCO EPC3925.

 

Od té doby mám s internetem problém. Neadekvátně dlouho se načítají nové stránky.

Rychlost netu není taková jako je v nabídce 60/6, ale průměrně dosahuji cca 34/4 (měřeno opakovaně na dsl.cz). To mě ale až tak nevadí, velice nepříjemné je to pomalé načítání stránek.

 

Na pingtest.net mám teď 59% ztracených paketů.

 

Používám PC, notebook a netbook, všude se to chová stejně :( Dříve jsem takový problém nikdy neměl.

 

Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlost bych zkusil měřit raději na www.speedtest.net, podle mě už DSL.CZ při tak vysokých rychlostech neměří přesně.

 

Ohledně výpadků - doporučil bych nainstalovat program WinMTR ze stránky http://winmtr.net/download-winmtr/ (vybrat si 32bit nebo 64bit verzi podle verze Windows).

Do položky "Host" zadat např. www.seznam.cz, spustit test a nechat ho běžet cca 5 minut.

Potom klepnout na tlačítko "Copy Text to clipboard", napsat do fóra a vložit výsledek (Ctrl-V).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výsledek WinMTR je:

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| No response from host - 100 | 263 | 0 | 5000 | 0 | 0 | 0 |

| ip-86-49-1-145.net.upcbroadband.cz - 0 | 263 | 263 | 7 | 8 | 26 | 9 |

| ip-81-27-202-17.net.upcbroadband.cz - 0 | 263 | 263 | 7 | 13 | 100 | 32 |

| nix2.seznam.cz - 0 | 263 | 263 | 7 | 13 | 193 | 8 |

| http://www.seznam.cz - 0 | 263 | 263 | 7 | 10 | 401 | 10 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

WinMTR v0.91 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

 

zkoušel jsem měření místo dsl.cz na speedtest.net a výsledek se skutečně úplně jiný, viz

http://www.speedtest.net/result/1668614144.png

 

Načítání stránek je ale pořád špatné-pomalé, jak v IE, Chrome, Firefoxu... už několik dní.

 

Nevyznám se ve výsledku WinMTR, nevím jestli je normální, nebo ne, díky předem za pomoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle WinMTR tam ztráty paketů nejsou (počet odeslaných = počet přijatých) a průměrné (Average) hodnoty jsou taky OK.

Dá se dostat na modem (http://192.168.100.1)? A jsou tam vidět nějaké informace (Power level, SIgnal to noise ratio)?

PC je připojené přímo k modemu, nebo přes router?

Jestli přes router, tak bych zkusil připojit PC přímo k modemu (modem restartovat) a zkusit to znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tipy.

Vyzkoušel jsem všechno možné, ale problém pořád přetrvává.

Ale např. včera (28.12.) večer jelo vše bez zádrhelů, dnes se opět seká. Trvá dost dlouho než se načte stránka (libovolná). Např. teď jsem zkoušel otevřít stránku aktuálně.cz a načítala se cca 27 sekund. Mám zapnuté pouze PC (nic jiného v síti nemám).

Je to strašně otravné, nikdy dříve jsem s tím problém neměl, viz jak jsem to popisoval výše v diskuzi.

Problém začal až po zapojení nového modemu.

Nesetkal jste se náhodou někdo s něčím podobným?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...