Přejít na obsah

Cisco EPC3925 + Edimax BR-6428n (repeater mode)


Návštěvník Forever

Doporučené příspěvky

Návštěvník Forever

Dobrý den,

 

rád bych se zeptal, zdali se někomu podařil rozchodit repeater mode za modemem EPC 3925. Potřebuji zesílit signál ve vedlejším pokoji, kde si syn stěžuje na pomalejší načítání stránek, než v pokoji, kde je zmíněný modem umístěn. Samozřejmě, že mohu provrtat panel, natáhnout kabel a do pokoje dát router v režimu AP, ale právě to vrtání mne od tohoto řešení odrazuje :).

 

Zakoupil jsem modem Edimax BR-6428n, který umí mode Universal repeater. Firmware Edimaxu jsem aktualizoval, provedl nastavení, ale nepodařilo se mi rozchodit vzájemnou komunikaci obou zařízení.

 

Myslíte, že je to o nastavení nebo je pravděpodobná nekompatibilita obou zařízení?

Podařilo se někomu s nějakým přístrojem repeater rozchodit - při jakém nastavení?

 

děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc to delat jednoduzse kdyz to jde slozite, :)

pokud se s PC nehybe, tak si myslim ze je daleko lepsi provrtat zed a natahnout kabel.

 

S tvoji otazkou ti neporadim, docela pochybuju ze tuhle kombinaci nekdo zkousel,

teoreticky neni duvod aby to nefungovalo, naladi router signal od UPC modemu ?

mozna by to chtelo odzkouset na jine wifi siti, at mas jistotu kde je problem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Forever

S notebookem hýbe, bere jej do postele, apod. Navíc připojuje k wifi i herní konzoli a mobil...

 

Čili nějakému wifi zařízení se nevyhnu. Buď budu vrtat a tahat kabel nebo zesílím signál - a to jsem myslel, že bude jednodušší cesta, když jsem z IT oboru... :)

 

Co se týče dotazu: ano, v admin rozhraní Edimaxu vidím wifi síť, kterou šíří Cisco... Problém je asi se vzájemnou bezdrátovou komunikací obou zařízení.

 

Pokud propojím kabelem Edimax a Cisco a změním mode na AP, pak se přes wifi Edimaxu na internet dostanu... Universal repeater mode mi bohužel zatím nejde :(

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník WarriorCZ

Ano, ale tady jde o to ze na rezimy Repeater nebo bridge je vetsinou potreba mit na obou koncich stejna zarizeni( vyrobce/model)... U dvou odlisnych vyrobcu vetsinou tento pokus konci neuspechem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Navíc Edimax není na takový "kousky" moc ideální, jde to ještě jakž-takž se dvěma TP-Linkama (z těch levnějších), ale i tak se uživatel zbytečně okrádá o polovinu rychlosti, kterou by jinak na Wi-Fi dosáhnul. Na sladění s Ciscem pak rovnou zapomenout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Forever

Aha, tak to jsem myslel, že už je nějak sladěno... Repeater vrátím a budu hold vrtat...

 

Určitě o tomto problému neví euro politici v Bruselu, jinak by to už dávno v EU zregulovali... :)

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím,

prosím majitele modemu EPC3925 nebo kohokoli jiného o odpověď.

 

Nemohu nikde najít, jaký zisk v dBi má tento modem přes WIFI. Dokonce to vypadá, že nemá vnější anténku, ale jen asi vnitřní integrovanou. Takže by nešlo koupit si silnější anténu. Jde mi o slabší signál při přechodu několika zdí paneláku...

Stávající router to stíhá jen taktak a kdybych přešel na tento a rychlost 60/6, abych si nenaběhl...

 

Brouk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Forever

Ahoj,

 

jj je to tak. Vnější antény router nemá. Signál do vedlejšího pokoje (1 zeď) v paneláku sice dorazí, ale v menší síle, než s routerem původním, který měl 3 externí anténky. Po reklamacích od syna jsem natáhk kabel do vedlejšího pokoje ke druhému routeru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...