Přejít na obsah

Nefunkční CA modul


Návštěvník pavon

Doporučené příspěvky

Návštěvník pavon

Nedávno jsem pořídil televizi LG 42LV375S, která je vybavena mimo jiného i DVB-C tunerem a CI slotem. Od UPC jsem dostal CA modul včetně smart karty. No a teď problém. Televize bez CA modulu je schopná naladit všech asi 111 programů. Když ale zasunu CA modul s kartou, i dříve nastavené kanály zmizí - objeví se jen "není signál". Když zkusím znovu ladění, trvá to strašně dlouho (víc než 15 minut) a nenajde to jediný program. Když CA modul vytáhnu, je opět možné kanály naladit. Bez CA modulu samozřejmě nefungují kódované kanály, jen těch pár základních (ČT, Nova, Prima). S CA modulem však televize není schopná zobrazit ani tyto kanály.

CA modul se jinak v menu televize hlásí, dá se dostat i na volbu předplatného, ale zde je jen nějaké předplatné na leden 1990.

 

Technik, kterého mi poslalo UPC mi řekl, že je rozbitá televize, že nefunguje DVB-C tuner a kanály které to naladí a uloží pod název dig. kab. televize nejsou prý digitální (i když rozdíl proti analogovým, které se naladí a uloží pod názvem kabelová televize, je patrný). Osobně si myslím, že je nějak rozbitý ten CA modul, nebo je něco s kartou. On to ale ukončil tím, že je to tak jak říká on a ať televizi reklamuju.

 

Tak se chci zeptat, než budu televizi reklamovat, zda je možné spolehlivě zjistit funkčnost DVB-C tuneru?

Předem díky za případné rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

1. Reklamovat blba technika

2. Pokusit se odzkoušet CAM v jiném přístroji

3. Podle výsledku ad 2 reklamovat televizor nebo CAM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pavon

Tak si to přečti do konce, já se ptám taky na zjištění funkčnosti tuneru, když mi technik skálopevně tvrdil, že nefunguje, ale oni to nejsou taky žádný inženýři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pavon

Asi se budu ptát blbě, taky nejsem žádnej odborník, ale snažím se vyloučit nefunkčnost DVB-C tuneru. Nemůže být těch 111 programů naladěno přes DVB-T? Někde jsem tady četl, že UPC vysílá DVB-T na kabelu. A ten umělec mi taky něco říkal o téčkovejch programech.

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...