Přejít na obsah

Předpříprava rozvodů v bytě


Návštěvník dalamar

Doporučené příspěvky

Návštěvník dalamar

Ahoj, rekonstruuji byt, rád bych si výhledově pořídil UPC, rád bych měl kabely ve zdech ale pochopitelně se mi nechce platit paušál v době, kdy v bytě nebudu ještě bydlet a chtěl bych si tedy předpřipravi rozvody tak, aby mi technik jen pak natáhl zásuvku na předsíň kde bude modem a já si připojil už hotové a pěkně schované vnitřní sítě. Částečně jsem tu už odpověď našel, ale před tím, než se pustím do nevratných úprav, bych si rád potvrdil svůj názor, že stačí:

- natáhnout a nakrimpovat si kabely vždy z předsíně do jednotlivých pokojů (UTP CAT 6)

- koupit si hotový koaxiál a natáhnout si ho z předsíně k televizi (cca 5m)

 

Technik UPC mi pak udělá zásuvku, kde do jednoho konektoru se připojí modem který má už v sobě router (do kterého se pak zapojí ty připravené síťové kabely), a do druhého si připojím ten koaxiál k TV, ok ?

 

Jak prosím vypadá ten konektor ke kterému se připojuje televize na té zásuvce UPC (je to klasický koaxiál ? a male/female) ?

Jak moc jde nastavovat ten "routeromodem" od cisca co se dává k fiber tarifům ? Funguje normálně třeba windowsí sdílení v rámci vnitřní sítě, nebo podobné funkce, které podporují některé televize ?

A je u stíněné sítě a průměrného koaxiálu problém je táhnout v husím krku nebo drážce u sebe a třeba i spolu s 220V?

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

Víceméně je to tak jak píšeš, konektor na zásuvce pro TV může být klasický nebo šroubovací, záleží jakou bude mít technik zásuvku.

Ten koaxiál to chce spíš koupit nějaký pořádný stíněný v metráži bez konektorů, ty ti pak udělá technik.

Router jde nastavovat tako jako většina běžných SOHO routerů, někde ve fóru jsou i screenshoty co všechno jde nastavovat.

220V a UTP v jedný liště už jsem taky kolikrát zažil a obecně s tím není moc problém pokud to není dlouhá vzdálenost, ale pochopitelně to není dobře a nemělo by se to tak dělat a je to i proti normám, takže pokud je to rekonstrukce tak to dát zvlášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze Kleff to vystihl docela presne,

jeste dodam, ze zasuvka nemusi byt nutne v predsini, ale kdekoliv jinde, staci kdyz si od toho mista do predsine natahnes koax a technik ti ho tam pak naspojkuje.

Koax kup urcite nejaky dobre stineny, na tom se nevyplaci moc setrit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Miko

záleží kde chceš mít modem. Já mám naopak po bytě jen "hozený" koax. V jednom bodě je TV a v druhém modem s wifi routerem a PC s DVB-T tunerem. Pokud bych šel do rekonstrukce, natáhnul bych si i koax i UTPko. Jinak jak už tady bylo uvedeno, stínění koaxu je opravdu k nezaplacení.

A kdyby jsi snad někdy do budoucna uvažoval o zabezpečovačce a chtěl využít kabelové trasy s UTP/koaxem, zapomeň na kombinaci s 230Vst, to dělá na sběrnici slušnej bordel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

Jestli to chceš tahat u elektřiny, tak určitě dobře odstíněným koaxem (ideálně 3x), hotové kabely nekupuj, většinou za moc nestojí. Technik ti pravděpodobně doveze zásuvku WISI DM80 která je na F konektory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dalamar

Díky moc, nemáte ještě prosím tip kde v Praze koupit dobře stíněný koaxiál ? V ALZE a CZC mají co jsem koukal ty lépe stíněné jen po 100m (potřebuju tak pět metrů ;-) ) a platit za poštovné víc než za ten kabel se mi moc nechce. Nebo když technikovi připravím husí krk tak mi i za zásuvkou kabel k televizi natáhne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Díky moc, nemáte ještě prosím tip kde v Praze koupit dobře stíněný koaxiál ? V ALZE a CZC mají co jsem koukal ty lépe stíněné jen po 100m (potřebuju tak pět metrů ;-) ) a platit za poštovné víc než za ten kabel se mi moc nechce. Nebo když technikovi připravím husí krk tak mi i za zásuvkou kabel k televizi natáhne ?

 

Zkus GM electronic (http://www.gme.cz/ - Thámova 15, Praha 8 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepsi je kamenny obchod specializovany na antenni techniku, tam maji vetsi vyber a odmotaji ti z kabelu kolik si reknes.

GM electronic se na tohle zrovna vylozenene nespecializuje.

 

Jinak je take mozne si sluzbu UPC objednat uz nyni, technik UPC prijede, necha ti tam kus koaxu a po rekonstrukci ti to prijede zapojit (muj znamy to takto resil).

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...