Přejít na obsah

TechniSat CableStar HD 2 + CA modul Conax


Návštěvník johny357

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Pokud z odpolední návštěvy dalšího technika nevyplyne nějaké rozumné řešení, uvažoval bych spíše o externím tuneru, v úvahu připadá prakticky jen Technotrend, píše se o něm v sousedním vláknu s podobným názvem, údajně chodí s CAM+. Výhodou je DVB-T/C a univerzálnost použití (USB), nevýhodou externí napáječ, otázkou je dodávaný soft (ten se dá nahradit). Ceny se značně liší. Nabídka DVB-C PCI tunerů obecně je omezená, o kombinaci s analogem bych neuvažoval vůbec. Navíc od PCI sběrnice se ustupuje, ovšem tunerů do PCIe je též poskrovnu. Zvážil bych též stáří svého PC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže samozřejmě návštěva dalšího technika nepomohla. Ale aspoň věděl o co jde, že je opravdu problém s CI+. Dokonce mi řekl, že ty nové moduly nefungují ani na některých levnějších typech TV jako je Gogen, Mascom apod. Slíbil mi, že zkusí sehnat starší modul anebo mi vrátí peníze. Prej mám zkusit popátrat na webu, jestli to někdo nějak nevyřešil, že by to měla být otázka ovladače, že by dokonce technisat měl v budoucnu vydat firmware. Ono je fakt, že tím pádem jsou ty TV karty úplně k ničemu, že by Technisat měl na tom nějak zapracovat, přece snad chtějí mít kšefty. A ne že jim výrobce modulů znemožní užívat jejich produkty. Myslíte, že to časem někdo nějak vyřeší ? Nebo se na to mám vykašlat, nechat si vrátit peníze a používat tu TV kartu jenom na nekodované programy ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
Bohužel s touto kartou nové CI+ moduly nefungují, jak se již přesvědčilo více uživatelů. Já osobně jsem kartu prodal a koupil Technotrend CT-3650 HDTV USB+ CI, kde CI+ modul funguje bez problémů.

Uvažoval jsi o koupi nové karty, zkusil bych tu v citaci. Tady je ta karta značně lacinější, než u Licy, poštovné taky. Viz můj předchozí příspěvek. CableStar HD2 bych si nechal a používal pro volné programy, CI slot bych prozatím schoval, možná si to TechniSat rozmyslí..., no a CAM s kartou bych použil pro USB Technotrend.

Software obvykle dokáže současně obsloužit více karet, jak interní, tak i externí. Co umí soft od Technotrendu, nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za tip, pouvažuju o tom. Jenom doufám, že daný uživatel, jak píše, že mu to šlape aj s CI+, opravdu má CI+. Abych nešel z louže pod okap. Ještě uvidím, jestli mi ten můj kabelový operátor nesežene ten starší modul. Zatím moc dík za snahu pomoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yaho

Daný uživatel jsem já a mám CAM Modul + kartu od Licy z prosince minulého roku. Jedná se o verzi CI+, SW: CNX-SECPLUSGRC-2.8.2, HW: 4.0.2.

Měl jsem stejný problém s kartou od TechniSatu, tak jsem ji prodal a koupil Technotrend a všechno šlape bez problému.

 

Tuner jsem kupoval ve výše zmíněném obchodě, ještě levnější ho mají tady: http://www.ab-com.cz/technotrend-ct-365 ... riert.html

Jen nechápu, proč chtějí za stejný tuner v Lice cca o tisíc více :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

(Snad) zajímavá diskuse o CI rozhraní nové specifikace CI+ zejména ve vztahu k PC produktům TechniSatu CableStar je zde: http://forum.digitalfernsehen.de/forum/ ... dvb-c.html. Google překladač je v tomto případě asi k ničemu, takže jen pro znalé německého jazyka (což já nejsem ani náhodou)

Koho se problém týká a pochopí smysl textu, nechť se prosím vyjádří...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo
Daný uživatel jsem já a mám CAM Modul + kartu od Licy z prosince minulého roku. Jedná se o verzi CI+, SW: CNX-SECPLUSGRC-2.8.2, HW: 4.0.2.

Měl jsem stejný problém s kartou od TechniSatu, tak jsem ji prodal a koupil Technotrend a všechno šlape bez problému.

 

Tuner jsem kupoval ve výše zmíněném obchodě, ještě levnější ho mají tady: http://www.ab-com.cz/technotrend-ct-365 ... riert.html

Jen nechápu, proč chtějí za stejný tuner v Lice cca o tisíc více :roll:

 

 

Možná je to nějaký vrácený kus, je podezřelá ta záruční doba (ze zákona by měla být 24 mesíců), nebo k tomu chybí software.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...