Přejít na obsah

Zpomalený internet


Návštěvník Vojteew

Doporučené příspěvky

Jenom jestli by jsi mi vysvětlil proč se musí stahovat více souborů najednou? Ono se to samo nevyšplhá na maximální rychlost?

většinou mají servery omezenou rychlost na stahování jednoho souboru nejspíš proto, aby nějakej maník sosáním jednoho souboru nevycucnul celou kapacitu... ale když si jich tahá víc, stejně se na maximální rychlost dá dostat... asi se přitom spoléhá na to, že uživatel bude tahat míň souborů :) nebo to má zajistit určitou quality of service :lol: když se tahá jeden soubor, stačí menší rychlost, než když se jich tahá víc...

jinak teda výsledky slabota, ale nejlepší je stejně měřit přes ftp... je zajímavý, že upc na speedtestu docela exceluje, některejm isp to ukazuje klidně o 10+ Mb/s míň, ale zase dosahujou lepších hodnot na rychlost.cz a podobnejch měřácích...

a když už se cucá z ftp, je lepší přes ftp klienta filezilla, ty prohlížeče sou taky každej jinej... např. sem zjistil, že na speedtestu dosahuje nejlepší odezvy explorer, na větší stahování je zase lepší firefox, ten tahá stabilní rychlostí bez výkyvů (např. 15,8/15,9/15,8/15,9 MB/s), zatim co chrome dosahuje stejný průměrný rychlosti s docela hrbolatou křivkou (např. 15,0/16,1/16,2/14,9 MB/s)...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Vojteew
Jen dotaz. To jako při stahování jednoho souboru nevystoupe internet na moji max rychlost?

No víte hoši já jsem uplně slepej. Já jsem nepřepl na druhou stránku a tak jsem myslel že jste neodpověděli, tak jsem to napsal znova. :oops:

 

Jinak snad ten internet bude šlapat jak má, no. ještě to budu testovat a pak uvidím. ;) Jenom ten steam by mohl přidat.

Zatím diki. ;):diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ahjo, můžeš pingat, čili měřit odezvu mezi svým a nějakým vzáleným počítačem. Doba odezvy a ztrátovost jednotlivých vyslaných paketů závisí na vzdálenosti, kvalitě momentálního spojení atd., propojení mezi oběma počítači se vždy nastaví víceméně náhodně podle momentální situace. Já mívám ping do Prahy obvykle 10 ms, do Plzně i méně, do Londýna obvykle 35 ms a za velkou louži 100-200 ms. Server, na který pingáš, se ve speedtestu nastavuje automaticky (jak nevím), nebo si jej volíš z dalších světových serverů. Proto Tvá informace, že máš ping 20 ms je nedostatečná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Namisto pingu na speedtestu radeji zkus test pres program WinMTR, vice zde:

viewtopic.php?f=10&t=3852&p=55789&hilit=winmtr#p55789

 

Mimochodem nahral jsem speedtest mini i primo sem na server kde bezi UPCzone, tak ho vyzkousejte a napsite vysledky, ale radsi je moc neberte vazne, protoze tento server asi na takoveto testovani hlavne pri velkych rychlostech staveny nebude.

Test naleznete zde: http://www.upczone.cz/speedtest/

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...