Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník durry

Technik z UPC, který mi před půl rokem měnil STB mi LG nedoporučil, že s tím mají nejvíc problémů. Neřešil jsem jaké. Když jsem si ho chtěl před týdnem koupit zavolal jsem na zákaznické centrum LG, kde mi bylo zděleno od dvou nezávislých operátorů, že můžou být problémy s CA modulem od značky SMIT, zejména při nahrávaní může docházet k "zamrzání" . Hlavní pro mně je, že jsem nemusel ladil při lokalitě Švédsko, Finsko nebo --, ale vše jsem naladil bez problémů při -"Česko"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Vas, mam TV/monitor LG M2452 a dnes asi pred 2 hodinami mi technik doniesol CA modul. Doteraz sa mi nepodarilo najst ani jeden kanal. Nevie mi niekto poradit v com robim chybu?? Je mozne ze ten modul este nie je aktivovany??

Na zaciatku som mal na vyber antenu alebo kabel, tak si zvolim kabel. Nasledne nastavim tie tri hodnoty ako podla navodu (modulace, rychlost a frekvencia) no napriek tomu mi nenajde absolutne nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Modul nijak nesouvisí s tím, jestli naladíš nebo nenaladíš programy. Pokud má televizor DVB-C tuner, tak se programy naladit musí. Zkus ještě změnit zemi používání na třeba Švédsko nebo Finsko, někdy to pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Televizor ma DVB-C tuner, minimalne to udava vyrobca. Mozem si to este nejak overit? Niekto v debate uz spominal ze ak mam na vyber antenu alebo kabel tak tam ten DVB-C tuner je.

Teraz sa asi opytam velmi amatersky ale s cim teda suvisi ten modul? Aj bez neho by mi malo najst nejake programy? A staci ze mam TV v elektrike a strceny CA modul, alebo by som mal mat zapojeny este nejaky televizny kabel??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

DVB-T tuner slouž k příjmu vzduchem šířených televizních signálů, k příjmu je obvykle nutná klasická televizní anténa na střeše.

DVB-C tuner slouží k příjmu televizních programů šířených po kabelu (kabelová televize), k příjmu je nutno být zákazníkem nějakého poskytovatele kabelové televize, na příklad UPC a mít předplacený nějaký balíček programů.

CA modul slouží pouze k dekódování těch programů, které poskytovatel zakódoval, čili těch programů, které jsou dostupné pouze po zaplacení abonence. S laděním kanálů nemá nic společného.

Ke konkrétnímu dotazu: Nestačí, buď tam vraž kabel od antény na střeše a pro naladění použij volbu anténa, pak CA modul nepořebuješ. Nebo jsi zákazníkem kabelového operátora, pak máš v bytě účastnickou zásuvku a z té odebírej kabelem signál. V tomhle případě použij pro naladění kanálů volbu kabel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník son
Televizor ma DVB-C tuner, minimalne to udava vyrobca. Mozem si to este nejak overit? Niekto v debate uz spominal ze ak mam na vyber antenu alebo kabel tak tam ten DVB-C tuner je.

Teraz sa asi opytam velmi amatersky ale s cim teda suvisi ten modul? Aj bez neho by mi malo najst nejake programy? A staci ze mam TV v elektrike a strceny CA modul, alebo by som mal mat zapojeny este nejaky televizny kabel??

Musíš mít ještě k TV připojený koaxiální kabel a ten spojuje TV a zásuvku.A jak psal Retiree-a ze zásuvky jde buď DVB-T,DVB-C nebo DVB-S-záleží jaký typ signálu je tam přiveden.Snad jsem to popsal srozumitelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

U UPC pak může ještě zkusit volbu ANTÉNA a naladí se mu pár základních programů. Aspoň si ověří, že má skutečně signál a není za celým problémem jeho absence.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

CA modul - přestala mi jít slíbená nabídka. Mám slíbeno znovu zprovoznění. K tomu je ale prý nutné nechat TV zapnutou minimálně dvě hodiny a naladěný funkční kanál. Otázka: proč? Že by měla být TV zapnutá pochopím. Proč ale nemohu přepínat? Prý hrozí, že kdybych prošel blokovaným kanálem při přepínání, k zápisu nedojde.

 

Může to prosím někdo trochu vysvětlit? Co se tam děje, proč to tak trvá a proč se nesmí přepínat?

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...