Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník wencel

Zdravím, mám 3D televizi LG 42LW5500 a bez problému naladím všechny volné i nekódované programy včetně EPG přímo na TV.

Teď mám dva dny nový balíček kombinace Internet+TV a objednal jsem si k tomu i CI slot. Všechny programy s CI běží a fungují, ale u mnoha programů mi vypadne EPG. Když CI modul vyndám tak mi EPG zase naběhne ale jakmile ho vložím tak znovu EPG na většině programech vypadne. Bez vloženého CI mám EPG na všechn programech s tím že mohu sledovat jen ty volné nekódované.

Televizi mám ještě v záruce - mám reklamovat špatnou funkci CI a EPG u výrobce televize nebo mám řešit u UPC když dekódování funguje správně? Neřešil jste někdo podobný problém s EPG a CI u televize LG ? Díky za rady.

Zkoušel jsem samozřejmě programy znovu naladit jak s CI tak bez něj, ale vždy mi EPG vypadne když tam to CI v televizi je strčené, bez toho je vše OK ale nemohu sledovat všechny zaplacené programy. Při ladění s vloženým CI televize ladí kanály o poznání déle než když je CI mimo tv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník king555

Mám síce 42LV5500 (ten istý príjimač ako LW5500.ale iba 2D) s CA modulom UPC v CI slote a EPG ide v poriadku, samozrejme je potrebné prepnúť na daný kanál pre ktorý chcem EPG (načíta aj ostatné EPG info v tom istom multiplexe).

 

Takto funguje EPG u všetkých 1-tunerových zariadení, firmware LG tejto rady TV (od verzie 4.x.x až po aktuálny 6.x.x) to neovplyvňuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

EPG je vysielané pre programy v danom multiplexe a pre programy frekvenčne susedných multiplexov. Pri zobrazení EPG záleží od toho, či zariadenie zobrazuje zároveň živý signál alebo nie a či ukladá informácie do pamäti. Ak sa zobrazuje živý signál, tuner je obsadený a EPG je zobrazené len pre daný stream a susedné streamy. Pre načítanie EPG je potrebné prepnúť na daný kanál. Ak sa nezobrazuje živý signál (Panasonic), potom je tuner volný a môže pcas sledovanoa EPG preskenovať všetky streamy a uložiť informácie do pamäte. V tomto prípade je EPG prítomné na všetkých programoch.

S prípadom ako popisuje Wencel som sa nestretol, myslím že je to závada TV prijímača. CA modul je podmienený prístup a nemá nič spoločné s EPG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wencel
Nevzpominam si , ze by zde nekdo resil podobny problem, nezkousel jsi updatovat firmware tv, jestli je tedy nejaky k dispozici ?

TV mam pripojenou pres kabel k internetu a novy firmare to nenaslo, mam posledni.

JInak mi to neukazuje EPG a u nekterych kanalu ani NAZEV KANALU ktery prave sleduji. Staci vystrcit CI z tv ven a informace se hned objevi :(

Takze zkusim zavolat servis a budu to resit tedy v ramci reklamace TV :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wencel
Mám síce 42LV5500 (ten istý príjimač ako LW5500.ale iba 2D) s CA modulom UPC v CI slote a EPG ide v poriadku, samozrejme je potrebné prepnúť na daný kanál pre ktorý chcem EPG (načíta aj ostatné EPG info v tom istom multiplexe).

 

Takto funguje EPG u všetkých 1-tunerových zariadení, firmware LG tejto rady TV (od verzie 4.x.x až po aktuálny 6.x.x) to neovplyvňuje...

 

Super že máte podobný model, můžete mi pls vyzkoušet nahrávání z ČT2 HD a třeba ještě PRIMA FAMILY HD? U mě se TV při anhrávání z těchto kanálů vždy restartuje, před 3 týdny mi ji vrátili z reklamace že je to OK ale problém mám stále. Tak abych mohl případně argumentovat že podobný TV s tím problémy nemá. Argumentovali že u HD programů je to kvůli ochraně autorských práv a proto to nahrávat nelze, to se mi ale nezdá když z mi zněkterých HD programů nahrávat lze a jen z některých nikoli že se TV po 1-4 minutách záznamu restartuje (vypne a znovu naběhne). Předem děkuji.

 

Ten CI a EPG budu tedy řešit jako další reklamaci :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wencel
EPG je vysielané pre programy v danom multiplexe a pre programy frekvenčne susedných multiplexov. Pri zobrazení EPG záleží od toho, či zariadenie zobrazuje zároveň živý signál alebo nie a či ukladá informácie do pamäti. Ak sa zobrazuje živý signál, tuner je obsadený a EPG je zobrazené len pre daný stream a susedné streamy. Pre načítanie EPG je potrebné prepnúť na daný kanál. Ak sa nezobrazuje živý signál (Panasonic), potom je tuner volný a môže pcas sledovanoa EPG preskenovať všetky streamy a uložiť informácie do pamäte. V tomto prípade je EPG prítomné na všetkých programoch.

S prípadom ako popisuje Wencel som sa nestretol, myslím že je to závada TV prijímača. CA modul je podmienený prístup a nemá nič spoločné s EPG.

Ano znám princip fungování EPG ale me chybí na mnoha sledovaných programech i samotný název programu. Stačí vyjmout CI a hned se informace načtou. A vyndavat neustále CI jen abych měl názvy programů to se mi fakt nechce.... to si radši pořídím STB. Nicméně díky všem za rady, asi je to tedy vada TV a doufám že se servis nebude vymlouvat na UPC a hezky to opraví, bude to moje druhá reklamace této TV kterou jsem koupil před 6 měs. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...