Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

zdravím, není možnost, že by karta fungovala i v jiném CA modulu ? Např. v http://www.exasoft.cz/ca-modul-eurocam- ... 66255.html ?

 

Pokud máš na mysli satelitní příjem Free SAT by UPC, tak s novou kartou ICE ti bude tento modul fungovat.

Pokud máš na mysli kabelový příjem DVB-C, tak to ti opravdu fungovat nebude (Conax CAS7 / IRDETO jsou nezáměné)

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník HanyZ

měl jsem namysli DVB-C, docela mě prudí jejich 50ti Kč poplatek měsíčně... a mám možnost v práci koupit za pár kaček ten CA modul... inu když to fungovat nebude, je to naprd :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník janikm
Pokud jsem dobře hledal, tak tv je z roku 2008 http://hdmag.cz/clanek/sony-kdl-40w4000 ... otu-profil, takže podpora CI+ rozhraní není jistá, nutno ověřit. Pokud tv nepodporuje CI+, pak bude CAM k ničemu, ale volné HD programy bude možno sledovat

Podpora HD programů nesouvisí s dekódovacím modulem (CAM), ale se schopností televizoru zpracovat MPEG4/h264 video, to tato Sony dle popisu umí.

CA moduly s novou verzí kromě dešifrování placených programů umožňují i něco navíc (třeba blokování záznamu vybraných programů...), UPC zatím možností rozhraní CI+ nevyužívá, ale v budoucnosti se to nejspíše změní...

 

P.S. CA moduly, ať pronajaté, tak i koupené (od UPC) doručuje osobně technik. Snad by bylo možné před uzavřením smlouvy o koupi/pronájmu domluvit odzkoušení modulu přímo v konkrétním televizoru

Sony KDL-40W4000 už se zde objevila jako bezproblémová s CI+ modulem, takže tenhle možný zádrhel se snad nekoná.

 

<>

Právě o to jde, protože kdyby jo, tak z CI+ CAM jde opět zakódovaný signál a TV musí být schopná si s tím poradit, což moje TV nezvládne. Aspoň takhle jsem pochopil jeden ze základních rozdílů mezi CI a CI+ specifikací. A u 40w4000 to nejde dohnat žádným upgradem firmware. Na UPC mi řekli, mimo jiné, že HD neuvidím kvůli CI+.

Ozvali se i z Licy, jejich technik říkal, že problémů s kompatibilitou CI slotů a CI+ CAM mají hlášených jen pár (nevím přesně kolik to je) a že se jedná o kusovou záležitost. Taky potvrdil, že CI+ se zatím v UPC nepoužívá a podle jejich informací se mluví nejdříve o roku 2015. Ohledně možnosti vyzkoušet si CAM jsem v Lice nepochodil (ani se nedivím) a v UPC taky ne (trochu jsem doufal v opak).

 

to jaku

objednat na Internetu, vyzkoušet a do 14 dnů odstoupit od smlouvy vedu v patrnosti

 

Závěr jsem udělal asi takový:

CAM ano

jestli koupit tak asi od Licy

jestli pronajmout tak od UPC

 

Dík za rychlou pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

LICA si účtuje relativně vysoké poštovné, z UPC doručí modul technik, při objednané "samoinstalaci" modul předá a odchází. Pokud je objednán modul s "instalací", pak musí technik modul zasunout do tv, tedy za (opět relativně nemalou) platbu odzkoušet a o to přeci jde... Nebo věřit zkušenostem jiných (podle admina by to mělo bez problémů chodit), riskovat a koupit rovnou.

S tím vrácením do 14 dnů u Licy si nejsem tak docela jistý, jedná se přeci nejenom o zakoupení, ale i o aktivaci služeb dle příslušné smlouvy

 

Nehodlám studovat specifikace CI, ale z principu "z dekódovacího modulu jde do tv opět zakódovaný signál" :!: ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník janikm
LICA si účtuje relativně vysoké poštovné, z UPC doručí modul technik, při objednané "samoinstalaci" modul předá a odchází. Pokud je objednán modul s "instalací", pak musí technik modul zasunout do tv, tedy za (opět relativně nemalou) platbu odzkoušet a o to přeci jde... Nebo věřit zkušenostem jiných (podle admina by to mělo bez problémů chodit), riskovat a koupit rovnou.

S tím vrácením do 14 dnů u Licy si nejsem tak docela jistý, jedná se přeci nejenom o zakoupení, ale i o aktivaci služeb dle příslušné smlouvy

 

Nehodlám studovat specifikace CI, ale z principu "z dekódovacího modulu jde do tv opět zakódovaný signál" :!: ?

Jestli jsem to dobře pochopil, tak opravdu do televize jde opět zakodovaný signál. Díval jsem se na http://www.ci-plus.com/data/ci-plus_ove ... -11-11.pdf, kde jsou ilustrační obrázky a specifikace jsou na http://www.ci-plus.com/index.php?page=download. Ještě jsem našel tohle vysvětlení na http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=1&t=1020

<

The DVB transport stream might contain a flag (shunning flagg) which forces the TV to only let CI+ decrypt the stream. So, CI and CI+ might exist in parallel, but for valuable transmissions they might protect the stream by forcing CI+.>>

Musím říct, že všechny (skoro) diskuze o CI+ tvrdí, že + je pro poskytovatele a ne pro uživatele.

Jestli koupit nebo pronajmout ještě nemám rozhodnuté.

 

to Dandys74

Vím o tom, už jsem to zmiňoval a postrčilo mě to směrem ke CAM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Diky za informace, v klidu si projdu všechny tři odkazy. Asi to bude něco podného, co už dneska výrobci s oblibou uplatňují - nepřenositelnost záznamu na jiný televizor i stejného typu (Číňani to zatím neaplikují, pokud jsem měl možnost zjistit...). Zatím však UPC možností rozhraní CI Plus nevyužívá. V budoucnu se může změnit ledaco, nejen CI+. Technický pokrot je velmi rychlý....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník janikm

Přesně jsi to trefil. A ne jen to. CI+ jim umožní např. i to, že se nevyhneš sledování reklam, zakážou nahrávání a obecně mají větší přístup do tvého přijímače. Docela bych souhlasil, že filmová studia si nenechají jen tak utíkat peníze a CI+ je asi jejich zájem. Zatím prý prý taky když systém nějak "crackneš" (ať to znamená cokoliv), tak vzdáleně ho můžou kompletně zablokovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...