Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Milav

Zkuste vynulovat do továrního nastavení:

 

tady máte manuál v cz (na straně 50 je reset do továrního nastavení):

http://www.sharp.cz/cps/rde/xbcr/documents/documents/om/11_lcd-tv/LC40-46LE820E-LE810E-52LE820E_OM_CZ.pdf

 

... a pak znovu naladit dle manuálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katka28

modul byl vandán a opět vše naladěno,ale stále to ladí až od 61 programu na prvních 60 programuu nejde naladit vůbec nic jak kdyby byli zamklé či co.Já to přítelovi říkala,že to není tím modulem.No ve středu pozval opraváře tak napíšu čím to bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník xarak

První jsem učinil a teď čtu a děsím se co mě čeká ? Jen pár stran pozpátku mě vyděsili . Dnes jsem zakoupil TV LG 49UF6852 a objednal službu UPC H klasik a 100 net po telefonu ,zrovna jsem si vzal wifi modem do pronájmu a domluvil CA modul který je v ceně jak mi bylo řečeno . O setoboxu jsme se vůbec nebavili a to hlavně asi proto ,že jsem doteď od UPC na balíčku mini - analog ,protože odmítám mět doma krabici jménem setobox (stará tv neměla CL+ slot) - je reálné že to neklapne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední informace o vyděračských praktikách UPC:

Pokud chce člověk koupit "CA modul" do své nové televize - UPC ho už déle jak půl roku nechce prodat - pouze pronajmout za 70,-Kč/měsíc.

Podle informací z firmy LICA s.r.o., která dlouhá léta správné moduly prodávala a "párovala", s ní UPC ukončilo smlouvu.

Správný modul SMiT Conax Chipset Pairing CAM CI+ (cena 1050,- vč.DPH)

se tedy vlastně u firmy LICA koupit dá, ale je k ničemu, protože nelze dodatečně "spárovat" s UPC.

Já chci modul koupit a ne se nechat dojit od UPC !!! :evil:

UPC koupí modul v Číně tak za 200,- Ty dostane za moje 3 měsíční pronájmy zpátky a pak už jen dojí !!!!!

(omlouvám se za kopii informací z jiného vlákna ale patří to spíš sem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Tohle není poslední informace - to všichni víme už dlouho. Nikdo Tě nenutí uzavírat smlouvu s UPC ani si brát povinně CA modul nebo STB, koukej na DVB-T a máš to zadarmo. Každý chce dneska vydělávat, UPC není bohužel jediné. Zdůvodnění od UPC ohledně CA modulu je ten, že CA modul neumožňuje plně využít nabízené služby (videotéku, Horizon). Že o tyto služby nemáš zájem, nikoho nezajímá. Proto se musíš smířit buď s pronájmem STB nebo CA modulu, případně řešit TV jiným poskytovatelem, ale to si - kromě DVB-T - moc nepomůžeš, např. u O2 si ani nenahraješ žádný program a STB můžeš použít jen jejich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Milav:

Já s příspěvkem "nemo" výše souhlasím a také si myslím, že odpovědi typu "nikdo tě nenutí uzavírat smlouvu s UPC ..." a "... koukej na DVB-T a máš to zadarmo" jsou ku ... ničemu.

Kde jinde než zde, na uživatelském fóru, by měl mít možnost si postěžovat na praktiky UPC, které se mu nelíbí. Druhá věc je, že si tím sice možná uleví, ale to je tak všechno. Vyřešit si to s UPC musí stejně nakonec sám.

Pronajímat CA modul, který na trhu stojí cca. 1000 Kč za 70 Kč měsíčně, je zlodějna.

---

nemo:

Tvé možnosti, jak je vidím já:

a) zkusit sehnat CA modul UPC přes inzerát, ale před samotnou koupí si od prodávajícího zjistit sériové číslo modulu a ověřit si u UPC už předem, jestli ti k němu budou ochotni poslat kartu. Jak už se tu psalo, musí to být modul, který pochází od nějakého předchozího klienta UPC - UPC musí mít to sériové číslo ve své d

databázi.

b) nechat si vnutit od UPC cihlu

c) ukončit smlouvu (nebo tím alespoň pohrozit).

U konkurence samozřejmě také můžeš nahrávat programy a ne že ne. V případě IPTV poskytovatelů to ale funguje jinak. Zjednodušeně řečeno - na serveru IPTV poskytovatele máš k dispozici nějaký "diskový prostor" pro nahrávky (u O2 momentálně nyní 100 hodin měsíčně) a ty můžeš využívat pro nahrávání. Nahrávky se po uplynutí nějaké doby od data pořízení nahrávky automaticky smažou (u O2 konkrétně po měsíci). Cihla od UPC neumožňuje export nahrávek, takže ti vlastně může být jedno, jestli je nahrávka u tebe v cihle nebo u poskytovatele na serveru. Stejně si tu nahrávku nemůžeš archivovat natrvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Kodl: c) s tím nahráváním úplně pravdu nemáš - u UPC (právě s modulem) jde použít vlastní STB, který export a uchování nahrávek umožňuje (u nekódovaných to umí i současný Kaon od UPC). Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem původně nahrávání a archivaci nahrávek. Pokud vím, u O2 toto možné není, jdou prý použít jen jejich STB (to mám jen z doslechu od kamaráda, který O2 má, nemohu potvrdit).

 

a) .. pronájem modulů už se tady řešil několikrát, máš pravdu, že je pronájem nevýhodný, jenže jiná možnost u UPC bohužel není a vypadá to, že asi nebude. Takže jsem pravdu s možnostmi měl - DVB-T, jiný provider nebo si vzít modul do pronájmu. Slovy CHCI koupit modul se opravdu nic nevyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Milav:

Já s příspěvkem "nemo" výše souhlasím a také si myslím, že odpovědi typu "nikdo tě nenutí uzavírat smlouvu s UPC ..." a "... koukej na DVB-T a máš to zadarmo" jsou ku ... ničemu.

Kde jinde než zde, na uživatelském fóru, by měl mít možnost si postěžovat na praktiky UPC, které se mu nelíbí. Druhá věc je, že si tím sice možná uleví, ale to je tak všechno. Vyřešit si to s UPC musí stejně nakonec sám.

Pronajímat CA modul, který na trhu stojí cca. 1000 Kč za 70 Kč měsíčně, je zlodějna.

---

nemo:

Tvé možnosti, jak je vidím já:

a) zkusit sehnat CA modul UPC přes inzerát, ale před samotnou koupí si od prodávajícího zjistit sériové číslo modulu a ověřit si u UPC už předem, jestli ti k němu budou ochotni poslat kartu. Jak už se tu psalo, musí to být modul, který pochází od nějakého předchozího klienta UPC - UPC musí mít to sériové číslo ve své d

databázi.

b) nechat si vnutit od UPC cihlu

c) ukončit smlouvu (nebo tím alespoň pohrozit).

U konkurence samozřejmě také můžeš nahrávat programy a ne že ne. V případě IPTV poskytovatelů to ale funguje jinak. Zjednodušeně řečeno - na serveru IPTV poskytovatele máš k dispozici nějaký "diskový prostor" pro nahrávky (u O2 momentálně nyní 100 hodin měsíčně) a ty můžeš využívat pro nahrávání. Nahrávky se po uplynutí nějaké doby od data pořízení nahrávky automaticky smažou (u O2 konkrétně po měsíci). Cihla od UPC neumožňuje export nahrávek, takže ti vlastně může být jedno, jestli je nahrávka u tebe v cihle nebo u poskytovatele na serveru. Stejně si tu nahrávku nemůžeš archivovat natrvalo.

Z tvýho pohledu to možná vypadá hezky jednoduše, ale realita může být i jinde. Jak můžeš například vědět, jestli UPC za ty moduly taky nemusí něco pravidelně platit majiteli kódovacího systému (Conax), že tak suverénně tvrdíš cosi o tisícovce? Za tisícovku koupíš na trhu leda modul, se kterým si podložíš skříň. Když do něho dáš libovolnou kartu, aby se dekódovaly programy, tak už to není zadarmo, protože stejně nějakýmu operátorovi musíš platit. V každým případě je ale každýho volba, jestli do smluvního vztahu s UPC vstoupí za daných podmínek nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...