Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

ad moduly:

A zas na druhou stranu je na pronájmové zařízení vlastně nekonečná záruka a můžu ho kdykoliv vrátit narozdíl od odkoupeného. Má to tedy svá pro i proti.

To chápu, ale jde o nepoměr v ceně (viz výše).

A hlavně, měl by mít klient možnost, stejně jako třeba u Kaonu, se rozhodnout, jestli upřednostňuje pronájem nebo jednorázovou koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Já se tentokrát maličko UPC zastanu. O jedné věci, která mě potěšila a přináší mi občas užitek bych věděl - mobilní (a webová) aplikace Horizon Go.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cihla se pronajímá za 200 Kč měsíčně. ;)

50 Kč měsíčně navíc ke Komfortu a Kompletu

Ale je fakt, že tím myslí "navíc" oproti Kaonu, který je za 70 Kč, takže pronájem cihly k balíčku komfort činí 120 Kč měsíčně ... počítám dobře?

Cenu pronájmu set-top boxu Kaon stanovila UPC nastejno jako u CA modulu, a to přesto, že Kaon stojí podle stejné stránky výše na odkupu 2020Kč.

Fakt to není nikomu divné?

 

Kdyby se pronajímala cihla za 50Kč tak neceknu ani ň, ale bohužel se pletete :)

Pronájem koncových zařízení už je započítám v ceně služeb. Takže to máme 70 Kč za WiFi modem a 70 Kč za Kaon a teď bacha chyták chcete HD DVR Mediabox? Zaplatíte o 50Kč více tedy celkově za pronájem zaplatíte 190 Kč. Chcete si koupit cihlu? 7000 Kč. (24x 190 Kč = 4560, kde máme tu výhodu zakoupení? :salut: )

Je to napsané zde: http://www.upc.cz/pdf/Cenik.pdf a případně zde z mého vyúčtování: UjLU.png

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky dávám přednost CA modulu před cihlou.

1. Cihla téměř nic neumí, nahrávat programy zvládá každá TV střední třídy, archív a Prime není nic moc.

2. Další zbytečný ovladač na stole, zdlouhavý start a neuživatelské prostředí, spotřeba energie, ...

3. V poslední době jsem si oblíbil HBBTV, zejména ivysílání a archiv na ČT. Taky Prima se o něco podobného snaží. Cihla HBBTV neumí a asi nikdy umět nebude.

Dále bych uvítal, kdyby UPC dokázalo pružně měnit smlouvy a balíčky by se daly objednávat třeba na měsíc či dva (jako to umí Skylink, který mám přes léto na chalupě).

Souhlasím s tím, že nejlepší počin UPC v poslední době je služba Horizon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Kdyby se pronajímala cihla za 50Kč tak neceknu ani ň, ale bohužel se pletete :)

Pronájem koncových zařízení už je započítám v ceně služeb. Takže to máme 70 Kč za WiFi modem a 70 Kč za Kaon a teď bacha chyták chcete HD DVR Mediabox? Zaplatíte o 50Kč více tedy celkově za pronájem zaplatíte 190 Kč. Chcete si koupit cihlu? 7000 Kč. (24x 190 Kč = 4560, kde máme tu výhodu zakoupení? :salut: )

Je to napsané zde: http://www.upc.cz/pdf/Cenik.pdf a případně zde z mého vyúčtování: UjLU.png

Já jsem psal 120 Kč, ale nezapočítal jsem do toho, že je ta cihla vlastně i náhrada za WiFi modem a UPC to má na stránce napsané velmi chytře. Ano je to ještě +70 za WiFi, takže 190Kč.

To ale nic nemění na tom nepoměru, na který jsem upozornil výše tj., že Kaony pronajímají za 70 Kč a CA moduly, které stojí polovinu, pronajímají za stejnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

CA modul se pronajímá za 70Kč/měs od dob zavedení a prostě je na UPC zda změní cenu nebo ne a že nezměnili je na nich (mužem se tu dohadovat proč) ale je to jejich rozhodnutí stejně tak jako tvoje zda si ho za tu cenu pronajmeš nebo ne.

To že ho neprodávají má třeba nějaké opodstatnění které tu třeba netušíme jaké je, ale je to prostě jejich rozhodnutí.

 

Ono odkoupit nemusí být výhra, třeba se změní technologie či něco jiného a koupený CA modu vám bude na nic.

Pamatuji si internet za dob DatellKabel také zavedli pronájem MDM a nebo že se dal kouppit jejicj krasnej modrej modme NEMO za 10 000,- ano deset tisíc a par měsícu na to se přešlo na jinou technologii Docsis a vy jste mohl modem vyhodit a nebo zkusit se dohodnout zda ho UPC nevezme zpět a je to ale na nich třeba toto nechtějí. Teď třeba netuším co dělají lidé co si také koupili modem na ED2 do 32Mb/s nebo ED3 ale jen do 140Mb/s a chtějí vyšší službu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961
CA modul se pronajímá za 70Kč/měs od dob zavedení a prostě je na UPC zda změní cenu nebo ne a že nezměnili je na nich

 

No já tedy s touto citací moc nesouhlasím, protože to není pravda. Dříve se CA modul pronajímal za 50,-/měsíčně, stejně jako základní Stb, takže došlo ke zdražení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
CA modul se pronajímá za 70Kč/měs od dob zavedení

To není pravda. Pronajímal se za 50 Kč měsíčně, ALE HLAVNĚ - bylo možné si jej za 1050 Kč odkoupit do vlastnictví.

Ono odkoupit nemusí být výhra, třeba se změní technologie či něco jiného a koupený CA modu vám bude na nic.

Trocha matematiky:

1. CA Modul jsem si koupil za 1050 Kč (když to ještě šlo).

2. Kdybych za ten CA modul platil 70 Kč měsíčně za pronájem, zaplatím těch 1050 Kč už za 15 měsíců.

Během 15 měsíců je technologický převrat u UPC velmi nepravděpodobný, proto každý jen trochu logicky uvažující člověk by zvolil jednorázovou koupi.

Při argumentech, které uvádíš - proč tedy UPC nabízí k odkupu STB Kaon?

Já jsem si naštěstí své CA moduly nakoupil hned jak to bylo možné, tj. na 2008 / 2009. Při současné výši pronájmu (70 Kč měsíčně) bych za ty čtyři CA moduly společnosti UPC za tu dobu zaplatil cca. 20 000 Kč. Přitom jsem je koupil dohromady za necelých 5 000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplný souhlas s cojoiner-em a kodl-em.

Myslím si, že by vždy mělo být na výběr buď zařízení KOUPIT nebo PRONAJMOUT (a donedávna to tak bylo - a u jiných zařízení to tak je pořád = wifi, router, stb a jiné). Každá varianta má své plus a mínus - např. když zařízení odejde mimo záruku musím si koupit nové - při pronájmu mi dají hned jiné.

Samozřejmě je to byznys, ale měl by být v rozumných hranicích. Firmě UPC nestačí zisk 200% při prodeji ona chce aspoň 1000% při pronájmu.

O měsíčních platbách za služby se tady vůbec nebavme (UPC tam stejně poplatek za Conax má určitě zahrnutý).

Člověk si hned nemusí nechat všechno líbit. Čím víc lidí bude volat a psát o nespokojenosti do UPC tím dřív se dočkáme nápravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...