Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

CA modul klidne vytahni a lad bez nej, modeul ma za ukol jen dekodovat, ladeni je vec televizoru.

 

U starsich modelu tv Philps je u nekterych modelu nutno nastavit zemi vysílání na Finsko, nebo Nemecko, nebo provest upravu pres servisni menu, viz. navod ke konci vlakna "Seznam STB a TV pro prijem digitalni kabelove televize DVB-C".

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Televízor musí mať DVB-C tuner, nestačí CI+ rozhranie. Pri automatickom ladení vyber položku "kábel" - nie "anténa". Ak sa táto ponuka neobjaví, zmeň krajinu umiestnenia. Niektoré staršie Philipsy ladily na krajinu "iná", ale dlho to trvalo -cca 30minút a ladenie nebolo možné prerušiť.

Prípadne skús manuálne ladenie, ak je to na Slovensku tak zadaj: frekvencia 306MHz /alebo 306000kHz/ modulácia:QAM64, prenosová rýchlosť / alebo symbolrate/ 6900 kbps. V tomto prípade TV naladí len 5 nekódovaných programov, ale rýchlo ho vyskúšaš. Televízor pri automatickom ladení musí naladiť aj bez CA modulu 151 TV programov a programy STV1, STV2, Markíza, JOJ, TA3 musia fungovať bez CAM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník elanius

Tak sa mi to vďaka vašim radám podarilo naladiť pod Fínskom, našlo mi to 164 digitálnych kanálov, ale ani po 2 hodinách sa mi to nespárovalo, takže okrem pár programov sú všetky ostatné neodkódované, hoci mám aktivovaný balík Digital Basic Plus :scratch:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najskôr skontroluj, či je správne založený CAM s kartou. V menu televízora je položka pre prístup na čítanie a editáciu údajov na karte. Je tam možné zmeniť vekové obmedzenie, PIN, ale aj prečítať predplatné. Neviem ako sa tá položka volá u Philipsov, ale niečo ako CI, bežne rozhranie, spoločné rozhranie. Položka sa musí dať otvoriť, je tam nápis CONAX a potom sú tam ďalšie položky. Ak sa ti nedá otvoriť, je nesprávne zasunutý CAM, buď je opačne , alebo nie je dostatočne zatlačený. Zakladá sa farebnou stranou smerom k stene za televízorom. Ak sa dá položka rozkliknúť, skontroluj "stav odberu" musí tam byť 10 dňové free prewiev (ak je CAM nový). Ak si ho kupoval už dávnejšie ( cca pred viac ako mesiacom), a neaktivoval si ho hneď, musiš volať na UPC a požiadať o obnovu párovania.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pupík

Zdravím,

nedávno jsem zjistil, že z programů, které mám naladěné, vypadla Prima Love, místo ní je tam hláška, že je to rezervováno pro nějaký nový program ČT. Protože manželka na té Primě trvala, dal jsem znovu naladit programy a nastal problém, naladí se jen 13 programů, žádné rádio. Z těch 13 programů jsou např. ČT a Nova pouze v HD, pak je tam pár programů, jako Šlágr TV apod. Mám televizor Samsung LE 40 A 656, CA modul od UPC. Takže teď jsem odkázaný jen na analogové programy, ty jsou ale v celkem mizerné kvalitě. Zkoumal jsem fórum, jestli už to někdo řešil, josu tam podobné problémy, ale nechápu tak docela způsoby řešení těch problémů. Většinou je to něco jako: ,,změň MUX, apod. Moje TV má třeba možnost při ručním ladění změnit kanály, s touto změnou se mění i frekvence v KHz a pak je tam nějaká šířka pásma v MHz, ale to jsou úplně jiné cifry, než se ve zdejších radách uvádí.

Jsem v oboru celkem lama, ale ten CA modul jsem si instaloval sám, programy jsem bez problému naladil, seřadil jsem si je, jak jsem chtěl. Teď na to koukám jak tele a nevím co s tím.

Děkuji za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pupík

Pro ladění analogových programů musím televizi přepnout z DTV módu na TV. Když mám možnost ladit analog, nelze ladit digitál a naopak. Co se týče volby pásma, to menu je docela přehledné, jendoduché a možnost něco takového měnit jsem nenašel. Můžu dát automatické ladění, kdy to projede vše, nebo ruční, kdy kanály volím sám. Lze měnit zemi, volit mezi automatickým a ručním ukládáním, hrát si s oblíbenými, měnit PIN, a pod.

Určitě je to v tom DVB-T pásmu, v jedné nabídce můžu vidět info o produktu a signálu a tohle pásmo je tam uvedeno. Multiplex 23c.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Televizor Samsung rady "A" nemá DVB-C tuner, preto Ti je CAM k nemu zbytočný. Moześ ladiť len analog alebo ponuku DVB-T obsadené su kanály C21 - C26. pozri tabuľku Zoznam kanálov a multiplexov tu na fore a zistis ze Prima Love je na C26. Daj manualne vyhladanie. V tabulke su uvedene frekvencie, 474MHz je C21 , 482MHz je C22.........krok je 8MHz. U DVB-T sa nezadava QAM a SR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...