Přejít na obsah

Optická síť


Návštěvník Pardal

Doporučené příspěvky

Návštěvník Pardal

Hmm. a jsem zase tam kde jsem byl :) HaWe teď jsi mě nasadil brouka do hlavy, že bych s tím rušením objednávky počkal, jenže když jsem jim psal mail tak ještě neodpověděli :( proto jsem zamířil jsem. Tak teď nevím :( že bych počkal až od nich někdo přijde a bude vymýšlet co a jak a kam umístit a pak se snimi pokusil domluvit, jenže to už může být pozdě :( Nu skusím poslat ještě dotaz přes ten kontaktní formulář a uviidim.

Zatím dík za rady. Pak sem dam vědět jak jsem dopad :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavni trasy jsou tahane optikou, ty pak konci v optickych nodech nekde na ulici (takovy ten vetsi rozvadec UPC), od nich pak jde jiz silnejsi koax k mensim rozvadecum a z nich jsou pak tazeny koaxy k jednotlivym bytum.

Par obrazku je v Galerii v sekci Rozvody, najdete tam i jeden s optickym nodem - Karneval node

Neco lze najit i na strankach Licy, ktera to prodava: http://www.lica.cz/produkty/opticke-systemy.htm

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A přesně toto je ideální řešení, protože nabídne jak kapacitu, tak i bezproblémový připojení domácností (ještě by šlo akceptovat, že net pofrčí po sólo UTP kabelu se symetrickou rychlostí). Rozhodně ne naprosto laická představa Pardala, jenž si vysnil optiku až do bytu, ale jaksi zapomněl kam s tím druhým koncem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Přesně tak jak to píše Tomus.

Jen místo Intercable Moravia to byl Intercable "Nord-West Bohemia." :)

A ten "tlustší" koax vede pro skupinu rodinných domů nebo, v mém případě, do sousedního činžovního domu a ke mě už v zemi černý "placatý koax a čtyřdrát". (opraveno)

 

Obrázek zde image.php?album_id=16&image_id=252&mode=thumbnail

Upraveno uživatelem Jaku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pardal
A přesně toto je ideální řešení, protože nabídne jak kapacitu, tak i bezproblémový připojení domácností (ještě by šlo akceptovat, že net pofrčí po sólo UTP kabelu se symetrickou rychlostí). Rozhodně ne naprosto laická představa Pardala, jenž si vysnil optiku až do bytu, ale jaksi zapomněl kam s tím druhým koncem :D

 

Pan profesionál se nám opět ozval? :) :) :) Přečti si něco o topologii optických sítí a už neotrvuj - meleš pořád to samé dokola! Jestli chceš prudit tak si laskavě vyber někoho jiného na tomto fóru a mě nech bejt. Nemám náladu ti pořád vysvětlovat, že o čem tady píšeš ty tak na to jsem se vůbec neptal! Tvůj názor jsme si zde mohli přečíst a nikdo ti ho nebere, jen si prosím uvědom, že i ostatní mohou mít své názory :) a pokud s nimy nesouhlasíš tak to zde můžeš vyjádřit, (což jsi učinil několikrát) ale pokud ten druhý tvé připomínky neakceptuje tak to znamená, že jej tvé poznámky z nějakého důvodu nezajímají!

 

Jen tak jako dodatek - jeden konec k poskytovateli a ten druhý do koncového zařízení! Už opravdu nevím, jak jednodušeji ti to popsat :drunken:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Omlouvám se za "placatý koax a čtyřdrát". Schválně jsem to dal do uvozovek celé. Je to spíš "dvojkabel". Zítra ho snad vyfotím a vystavím. Prostě koax a dvoulinka v jednom černém plastu. Možná dokonce čtyřdrát, opravdu jsem ho už dlouho neměl v ruce.

Vím, že mám problém s touto terminologii, vysloveně jsem se přímo dráty nikdy neživil. :)

 

Opraveno na čtyřdrát a obrázek doplněn do galerie a příspěvku výše.

Upraveno uživatelem Jaku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardal>

Ty si možná něco přečteš, ale protože nevíš která bije, tak z toho stejně nic nepochopíš a máš v hlavě akorát guláš. Bohužel seš to právě ty, kterej tady prudí a snaží se všem dokázat, jak je geniální se svoji optikou do bytu a jak jsou všichni okolo, vč. kabelovek, hlupáci, kteří na takovou fantastickou a vynikající věc ještě nepřišli.

 

A ten dodatek mě fakt rozesmál, už vidím jak se toto bude realizovat u providera, jenž má přes milión přípojek. Leda by si pozvali tebe, ty to tam určitě celýmu UPC pořádně natřeš. Možná s nabídkou na home-převodník TP-Link :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pardal

Sice jsme se dostali někam kam jsem se já dostat nechtěl, ale tobě to asi vyhovuje :( Nejprv se nauč číst pak něco cituj, vytrháváš věci z kontextu, ale to je nakonec fuk :) Nikomu jsem tady nic nevnucoval - pokud vím to děláš jen ty ("A přesně toto je ideální řešení" a podobné věty které používáš, ale asi ti přerostlo ego přes hlavu a tak si nedokážeš uvědomit, že jsou lidi co nesdílí tvé názory. Zalez si někam, kde ti budou všichni blahoslovit k tvé genialitě :) a neotrvuj prosím na tomto linku fóra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...