Přejít na obsah

Z ČT HD bude ČT 1 HD


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník jam
Spousty lidí nadává, ale já bych to tak tragicky neviděl. Sice jsme se dostali z bláta do louže, ale progres tu je.

Obávám se, pane kolego, že progres to není.

Minimálně se mi to jeví jako krok zpět z pohledu, že pokud se nepletu, tak ČT vlastní minimálně 2 přenosové vozy první v ceně cca 200mil Kč, druhý menší za 75 mil.Kč - dle odhadu zde:

http://zpravy.e15.cz/byznys/technologie-a-media/ct-koupi-druhy-hd-prenosovy-vuz, kdy s vždy jedním vyjížděli na sportovní přenosy např. na MS v klas. lyžování do Liberce nebo na hokejové zápasy, zejmény vloni v době playoff (které zrovna teď začíná).

A teď, kluci šikovní, můžou nechat přenosové vozy zaparkované na Kavčích horách, natáčet přes ně Poštu pro tebe nebo pro kohokoliv (pro mě teda rozhodně nee) nebo předpověď počasí na ulici před budovou ČT, bude to takové hezky po novácku dynamické a hlavní výhoda je v tom, že jim na ty drahý vozy venku při výjezdu nebude pršet, určitě se tolik neopotřebujou a určitě nikde cestou nanabourají :(

Čili nevím, jestli to je úplně správné rozhodnutí vzhledem k nakládání s již nakoupenou technikou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jam

No a už jem to našel, jasně že to je o penězích, o nákladech na šíření HD signálu. Prevíti, nemaj prachy ale moc se jim to nechce přiznávat:

http://www.digizone.cz/clanky/ct-hd-skoncila-at-zije-ct-1-hd-bez-fotbal-eura/

čili volně přeložím: "MS hokej, Euro fotbal, dokumenty...v HD? Trhněte si nohou, nikdo vám nic nesliboval."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja doufam ze ČT, svuj zamer jeste prehodnosti zacne opet zavcas vysilat i zruseny kanal ČT HD, nebo neco podobneho,

protoze jinak nevim jak bude svym divakum vysvetlovat ze za jejich koncesionarsky poplatek pobezi Olympiada a Euro jen v SD ,i kdyz mame tu aspon treba Eurosport HD, coz se pak pro Eurosport muze stat konkurencni vyhodou.

 

Proto by stalo za to psat svoje namitky hlavne do ČT, at vedi ze stimhle u divaku nepochodi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jam

Už jsem hlásil, psal jsem... dvakrát, poprvý mi odpovědlěi odkazem na tiskovou zprávu, kterou jsem jim sám citoval i odkazoval, druhou odpověď jsem tady do fóra překopíroval celou. Jsou to polointeligenti. Nemají vyřešeno, co budou dělat se sportem a obecně profilovejma pořadama z ČT4 a ČT2 a spustěj takovou docela zásadní změnu a pak teprve začnou řešit, co s tím dál... :(

Prostě podle mě kecaj. Buď a) nemaj prachy a brutálně šetří nebo b) mistr Dvořák záměrně přihrává diváky (plátce) svojí bejvalý mateřský Nově teda konkrétně NovaSportu... Vzhledem k tomu, že rozpočet měli schválenej už v době, kdy slibovali druhý HD program, tak se skoro obávám že b) je správně :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník klofan

Včera jsem se e-mailem s touto záležitostí také obrátil na tiskovou mluvčí ČT, tak budu netrpělivě očekávat odpověď. Tedy pokud nějaká bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dave67

Jen pište, ať mají pocit, že se to lidem nelibí... Ale nečekejte jinou odpověď než tohle:

 

... Snad jenom doplním, že na sportovní fanoušky určitě nezapomínáme. Možnosti, jak divákům zprostředkovat významné sportovní události ve vysokém rozlišení, nyní řešíme. Jakmile budou známé podrobnosti, budeme o nich informovat tiskovou zprávou, respektive na webu České televize a na stránkách speciálu http://www.digict.cz.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jeste jedna ne moc potesujici zprava:

 

Konec ČT1 se zvukem v Dolby Digital

sice ted nevim jak to bylo posledni dobou s DD zvukem v kabelu, ale:

 

Česká televize (ČT) 12.3. v satelitních službách CS Link a Skylink ukončila výrobu a distribuci programu ČT1 se zvukem ve formátu Dolby Digital (AC3). Změna se týká pouze programu ČT1 v SD rozlišení.

 

Jednička, první program veřejnoprávní televize, začala vyrábět zvukový doprovod ve formátu Dolby Digital od 8. prosince 2008. Lepší kvalitu zvuku, zatížený menším stupněm kompresní úpravy, si mohli vychutnat především majitelé domácích kin. To platilo do neděle 11.3.2012. Nové vedení ČT se rozhodlo AC3 v SD distribuci ukončit.

 

Vice na: http://www.parabola.cz/clanky/4595/kone ... y-digital/

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...