Přejít na obsah

Intenzita signálu 418 MHz


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Slovenský mux 2 na 418 MHz (teď je v něm i AXN) sice nesleduju hlavně kvůli přiblblým kolečkům s čísly, nicméně s jeho případným sledováním mám několikaleté problémy, občas je signál dobrý, občas jej nenaladím vůbec. (Podobný problém se občas vyskytne i u muxu 402 MHz.) Nízká kvalita příjmu slovenského muxu byla na tomto fóru většinou vysvětlována rušením U-fonem, nicméně jsem nevysledoval, zda se tak děje v obou sítích (UPC i Karneval), nebo pouze na oněch 418 MHz (Karneval). Osobně se domnívám, že se jedná o chybu vysílače na straně UPC, kde je do spektra signálů přidáván mux 418 MHz s nižší intenzitou oproti ostatním muxům (nebo tak nějak..). Pokud máte podobný problém se slovenskými programy, napište hlavně na jaké frekvenci. Ještě dodám, že v síti UPC je slovenský mux 2 vysílán na 666 MHz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Nazghul

Vždy mne u tohoto muxu se slovenskými stanicemi pomohl kvalitní kabel, jakákoli sebemenší ztráta v např. dělaných koncovkách a tenhle mux šel do kytek. Jinak zkušenost v býválé síti Karneval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

To může potvrzovat předpoklad o slabém signálu. Kabeláž mám novou, ale rozbočenou hned u zásuvky, takže nemám náladu na chytré připomínky technika ihned po příchodu do bytu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja s tim muxem na 418 MHz mam take problemy, vysilac U:fona mam 200 m od domu, nejake kabely jsem povymenoval za kvalitnejsi, ale stejne to nestaci, dost zalezi na urovni signalu UPC na zasuvce, pozval jsem si sem technika UPC, ten me v rozvadeci pripojil na vyvod se silnejsim signalem a podle kabeloveho modemu byl signal nekde okolo +10 dBmV, pak slovensky mux jel vpohode,

jenze po nejakem case se v tom zase nekdo vrtal, rozhasil zesilovac a nyni mam signal -6 dBmV a Slovaci jsou opet v prd..

,asi by mohlo pripojit domovni zesilovac, ale do toho se me prilis nechce.

 

Podle me jedine rozumne reseni je, proste nevysilat na tomto rusenem kmitoctu, zvlast kdyz je to zalezitost cele republiky,

volnych kmitoctu je ted v kabelu po zruseni analogoveho Klasiku spousta.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tomusi, asi na tom něco je, ale jaký je stav na 666 MHz?

No a s tm celoplošným vysíláním DTV to asi taky nebude tak jednoduché, stále existují dvě sítě, Karneval a UPC, i když po omezení analogu už pro to není (snad?) technický důvod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Objektivně nemohu sílu signálu hodnotit, každý přístroj udává svá "hauznumera". Faktem je, že můj modem udává víceméně trvale sílu signálu na všech použitých kanálech okolo -10 dbmV, zatímco síla signálu i chybovost muxu na 418 MHz se se s časem značně mění. Televizor, pokud má signál, udává sílu cca 90% něčeho a Úroveň bitové chybovosti polovinu až maximum rozsahu (2000 něčeho), Technisat CableStar HD pomocí programu TransEdit sílu signálu rozumně neuvádí, ale vykazuje značnou ztrátovost paketů v čase, opět pokud vůbec má signál. Ovšem diskutovat o technickém problému s UPC se nedá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš si pozvat technika, který provede měření na zásuvce, nejlepší by bylo, pozvat ho na čas, kdy to většinou blbne (asi to bude v podvečerních hodinách). Měli by být schopni za pomoci měřáku zjistit, zda rušení "U-fonem" leze do kabelů UPC nebo až do kabelů v bytě za zásuvkou.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem dostal zajimavy napad jak si otestovat zda se u vas vyskytuje nejake okolni ruseni ruseni tv signalu, ktery jsem hned zrealizoval:

 

Vzal jsem STB od UPC, ktere se me tu jen tak volne povaluje, pripojil ho scartem k televizoru a do anteniho konektoru STB jsem zastrcil asi 15 cm kus dratu,

a pak jsem v manualnim ladeni zacal zkouset zadavat jednotlive frekvence, na kterych UPC vysila DVB-C a musim rict ze vysledek me docela prekvapil,

zatimco frekvence muxu se kterymy nemam problemy vykazovaly uroven prijimaneho signalu vetsinou do 10%,

tak u kmitoctu mezi 418 a 426 byla uroven namereneho signalu az 85%, pak se opravdu neni co divit ze tyhle muxy poradne nejedou, ani pri solidnim signalu,

samozrejme ze kvalita signalu se pohybovala okolo nuly a ani nastavovani modulace QAM a symbol rate SR, na vysledek testu nemel jiz zadny vliv.

 

Proto pokud mate podezreni na nejake ruseni, zkuste tento jednoduchy test a mozna prijdete na to kde je zakopany pes.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník Retiree

Vracím se po pár týdnech k tomuto tématu. Nevím jak tv karty a jejich soft obecně, ale DVBViewer i TransEdit udávají pouze kvalitu signálu v procentech, TransEdit navíc i počet ztracených paketů (v čase). Při nekvalitním nebo znemožněném signálu muxu č.2 jsem pouze z výše zmíněných dat vždy podezříval UPC, že v této části vf spektra (418 MHz) je snížená úroveň signálu. údaje STB o síle a kvalitě signálu toho také moc neříkaly. Teprve nový televizor (Samsung), který udává kromě kvality signálu v % i "Úroveň bitové chyby" v rozmezí 0 a 2000, což je asi téměř totéž, co počet ztracených paketů u TransEdit, mě donutil k zamyšlení. Jednu ze dvou větví rozbočených u tv zásuvky mám ještě rozbočenou k tv a k pc tuneru. Na tv příjem muxu 2 přijatelný s občasnou nižší nebo vyšší (až 2000) úrovní bitové chyby, na pc jsem daný mux nenaladil. Ačkoli již mám celou novou kabeláž, těch asi 20 cm kabílku od rozbočovače k pc jsem podcenil a použil jsem kousek komerčního kabelu s úhlovým konektorem, na druhé straně s F konektorem. Po výměně i tohoto posledního kousku kabelu je příjem i na pc přijatelný.

I když... U slenských programů mně vadilo to kolečko s číslem, nyní po několika nahrávkách mě při střihu reklam vadí (hodně), že i během reklamy je vysíláno logo stanice - to bývá hrubým vodítkem při vyhledávání střihu. Tolik mé poznatky...

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...