Přejít na obsah

pc naprimo bezi rychle, pres router pomalu


Návštěvník jaci

Doporučené příspěvky

Návštěvník jaci

Zdravim,

mam problem s RB433gl, ale myslim ze byl i s predchozim obyc routrikem. Nasel jsem docela dost podobnych dotazu ale zadne reseni. Netusi prosim nekdo co s tim ??

 

 

...router je pripojenej na kabelovy modem upc (cisco epc3208) a vic nez cca 25mbit/s download a 5 upload pres nej proste neproleze. A to jak se zapnutym natem, tak v rezimu bridge. Pritom samotny comp primo do kabelovky dela cca 60/11

 

Speed test z routeru na jiny router v netu je OK (cca 60/11 mbit/s) , speed test z PC na router tez >100mbit/s prenosu. Ale router proste vic neuroutuje ani nevybridzuje.

 

Nasel jsem dost dotazu, mj (a je to presne moje situace, jen neposuteli speed test) je tohle:

http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php ... w=previous

 

Procesor se flaka na 5-10%, stejne chovani s verzi 5.9 co tam byla i po aktualizaci na 5.14. Ethernet jsem zkousel prepinat mezi 100mbit a 1g a stejne

Zkouseno je to s 2 compama pripojenyma do 2 ruznych portu. Kdyby bezel pomalejc jen download, muzem si rikat ze neco nestiha (i kdyz neni co), ale kdyz na downloadu zvladne >20mbit/s, pak by mel bez problemu zvladnou cca 6 na uploadu -ale ani to neda a oboji bezi cca na 1/3 toho co by melo bezet.

 

...kdyz tak o tom premejslim tak problem bude nekde v kabelovce.

Puvodne tam byl cc&c wa2204 a teklo s bidou 5 mbit misto (tehda) 20. Kvuli tomu se to menilo (ten routrik neco pamatoval, byly tam zbytecne 2 vedle sebe tak jsem to neresil a predelal). JENZE tehda tam byl stary a pmalejsi modem (jen nevim co) a po vymene routeru za rb433gl tam tech cca 20mbit/s teklo -pro nynejsi 60mbit se menil kabelovy modem -takze pokud podobny problem byl i s CC&C (a nikdy jsem u nich nic podobneho nevidel) tak problem asi neni v modemu kabelovky, ale nekde dal

 

..co je spatrne ??

D. za tip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jaci

QOS neni definovano. Mikrotikackych routeru mam ve sve siti k 50ti (vice, ale ty obyc u klientu nepocitam) kouskum, tak snad vim co delam :))

 

.jinak udp pres to proleze v max rychlosti, pouze tcp bezi "zpomalene"

Podotykam ze stejne chovani je pokud mezi modemem a pc je jen bridge, tak pokud je tam nat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jaci

me to prijde ze v modemu ne -spis nekde jinde u upc- - dneska jsem testnul ten starej router co tam byl a uplne v pohode pres nej vic nez 20mbit/s teklo. Pripojenej na upc s bidou 4. A to tam byl jinej modem nez ted...

 

Nerikam ze by pres to teklo 60, ale jestlize zvladne neco 20 na downloadu (byt by melo 60), neni duvod aby to vykonove nezvladlo 5-6 na uploadu (ale ono tece tak 1,5). A dotazu z podobnym problemem a jinym routerem se da na netu najit docela dost....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, podobny problem zde slysim poprve (a to ctu vsechny prispevky), nedokazu si predstavit kde by na siti UPC mohla byt nejaka vada,

obcas se tu objevoval problem s kompatibilitou nekterych routeru Asus, ktere nechteli poradne pracovat s modemem Cisco, ale tam to nebylo o rychlosti, ale o odpojovani.

Proto jediny kde muze byt vada je budto v kompatibilite s modemem, nebo v nastaveni routeru.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...