Přejít na obsah

WiFi rychlost


Návštěvník Dandys74

Doporučené příspěvky

Návštěvník Dandys74

A víte někdo důvod? Protože každej blbej modem za pár korun s kterým jsem se kdy setkal zvládal připojit zařízení s různými rychlostmi naprosto v pohodě aniž by zpomaloval ty ostatní...

Nějaké řešení, kromě výměny wifi za rychlejší, existuje? Máme doma 3 ntb, 2x s n a 1x s g.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A víte někdo důvod? Protože každej blbej modem za pár korun s kterým jsem se kdy setkal zvládal připojit zařízení s různými rychlostmi naprosto v pohodě aniž by zpomaloval ty ostatní...

Nějaké řešení, kromě výměny wifi za rychlejší, existuje? Máme doma 3 ntb, 2x s n a 1x s g.

Řešením je TDMA/AirMax, takže místo WiFi routeru dát router normální a za něho WiFi AP s uvedenou technologií. Ovšem v domácích podmínkách bych to asi vůbec neřešil, navíc i N-ková rychlost pořád silně kulhá za propojení kabelem, který je zdaleka nejlepší a nejspolehlivější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dandys74

To je sice pravda "navíc i N-ková rychlost pořád silně kulhá za propojení kabelem" ale dovedete si představit v obýváku další 3 kabely k ntb s dvěma malými dětmi... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovedu si to představit naprosto v pohodě - hlavně v momentě, kdy jsou NB někde trvale umístěny a obvykle k nim stejně vede napájecí kabel, USB k tiskárně apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dandys74

Buď nemáš děti nebo představivost...

Napájecí kabely jsou poněkud slabší a ohebnější a daj se na čas odpojit, ani manželce ani mému tří letému synovi nevysvětlíš, že musej tahat krom napájecího ještě síťovej kabel.

Obzvlášť když s tím oba pendlují sem a tam. Tiskárnu apod. neřešim, na to máme stolní PC v jiném pokoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děti už mám pravda poněkud odrostlejší, ale nikdy nebyl problém ani v době, kdy jim bylo tolik co uvádíš. Pokud jde ještě o tu rychlost, tak si teď uvědomuju, že jsem měl doma párkrát připojenej netbook s 802.11n (aktualizace všeho možnýho) a souběžně i mobil s 802.11g (kvůli VoIP) a ten netbook vykazoval rychlost stále stejnou (down kolem 40Mbps v průměru). Možná se s tím TP-Link TL-WR1043ND někam vypořádával sám o sobě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...