Přejít na obsah

zmeny sluzeb od 1.5. 2012


homberg

Doporučené příspěvky

UPC klesají zisky a počet zákazníků, tak se to snaží dohnat. Bohužel i tím, že již nechtějí prodlužovat slevy/akce a tím, že hledají cesty jak zdražovat. Problémem UPC je hlavně úbytek zákazníků (= zisku) a to vyšší cenou nevykompenzují, protože to opět posílí úbytek zákazníků... Je to nejjednodušší strategie. Ať to zaplatí ti, co zůstávají zákazníky. Mohu poradit jen to, aby si každý zjistil zda se mu opravdu vyplatí zůstat u UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

zkuste měřit z live CD nějakého linuxu a mít PC zapojený přímo do Modemu. Pokud i tak bude rychlost menší jak 25M, bude problém někde jinde než v PC (kabely u vás, za zásuvkou ...).

Slováci jsou prý nějaká porucha dodávaného signálu a čeká se, až se to vyřeší (v tomto případě může UPC pouze čekat). Prý to dělá i na satelitu.

K 1.5. skončilo vysílání některých promo kanálů, které byly poskytovány jako bonus zdarma.

 

Pokud se převedl dům, převádí se i s původními smlouvami a věcnými břemeny. Zkusil bych vyžádat na městě, popř. se obrátil na UPC s prosbou o zaslání smluv popř. o dojednání aktualizace.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,

mam o 1.5.2012 UPC Fiber Power 30 za cenu 448 Kc. Ted uvazuju o zmene tarifu na UPC Internet 2M (s rychlostí stahování dat 2 Mb/s). Z UPC mi napsali, ze za zmenu tarifu se uctuje poplatek 300 Kc, ale zajimalo by me hlavne jestli ta rychlost 2 Mb/s muze byt dostacujici pro dva notebooky pripojene pres wifi router. Mate s tim nekdo zkusenost, jak to v realu pracuje, kdyz pouzivame internet jen na bezne surfovani , FB, emaily, obcas nejake video z youtube, predpokladam ze filmy z toho moc stahovat nepujde ? Technicky se v tom nevyznam, tak nevim jake relevantni informace napr. co se tyka meho routeru, notebooku nebo modemu k tomu uvest. Dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Clověče Elnc, vyjadřujte se laskavě k věcem, o kterých máte aspoň trochu páru. Ne k něčemu, o čem nic nevíte.

Já si neplatím připojení k speedtest.net. ale k internetu. Mě nezajímá, kolik to jede na speedtest.net (který má v síti UPC maximální prioritu) ale kolik to skutečně jede.

 

Takže příklad, o ulici vedle, připojení UPC Business 100:

 

[root@gw1 ~]# wget -O /dev/null http://mirror.karneval.cz/pub/linux/cen ... LiveCD.iso

--2012-05-09 07:36:44-- http://mirror.karneval.cz/pub/linux/cen ... LiveCD.iso

Překládám mirror.karneval.cz… 89.102.0.150, 2a02:8300:8000:2::2

Navazuje se spojení s mirror.karneval.cz|89.102.0.150|:80… spojeno.

HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… 200 OK

Délka: 731906048 (698M) [application/octet-stream]

Ukládám do: „/dev/null“.

 

10% [===========> ] 76 949 296 11,0M/s zbývá 60s

 

Připojení u mě, UPC Business 60:

 

[root@localhost ~]$ wget -O /dev/null http://mirror.karneval.cz/pub/linux/cen ... LiveCD.iso

--2012-05-09 07:39:28-- http://mirror.karneval.cz/pub/linux/cen ... LiveCD.iso

Překládám mirror.karneval.cz… 89.102.0.150, 2a02:8300:8000:2::2

Navazuje se spojení s mirror.karneval.cz|89.102.0.150|:80… spojeno.

HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… 200 OK

Délka: 731906048 (698M) [application/octet-stream]

Ukládám do: „/dev/null“

 

1% [> ] 9 195 928 694K/s zbývá 12m 44s

 

A podovnodné měření ze speedtestu:

 

1940353233.png

 

> Pokud přes speedtest.net naměříš 45Mbps a přes jiné servery míň, tak to rozhodně není

> chyba na straně UPC, to je snad jasné. Z těch všech měřičů rychlosti je jich naprostá

> většina nepoužitelná, takže se ani tebou uváděným výsledkům nelze moc divit.

Bohužel se vyjadřovat musím, protože tvoje názory jsou když ne zcela vymyšlené, tak minimálně na úrovni polopravd a vlastních pocitů - např. odkud máš to, že speedtest.net má v síti UPC prioritu? Vlastní domněnka? Tak ta neobstojí. Zrovna tak ne tvrzení o přetížení sítě, protože ta by byla přetížená stejně u tebe jako v sousední ulici. Jestli je nějaké měření ještě jakž-takž věrohodné, tak třeba stahování GB souborů z placených úložišť Rapidshare, Hellshare apod. Tam se dá rychlost vypočítat. Určitě ale ne z nějakých měřáků, u kterých se to testuje při stahování sotva pár MB a navíc je výsledná rychlost ovlivněná samotným PC, nezřídka i hodně negativně.

 

P.S. Stahování toho tebou uváděného souboru bylo pomalejší o cca 1,5MB/s, než stahování z Rapidshare. Teď sem to zkusil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,

mam o 1.5.2012 UPC Fiber Power 30 za cenu 448 Kc. Ted uvazuju o zmene tarifu na UPC Internet 2M (s rychlostí stahování dat 2 Mb/s). Z UPC mi napsali, ze za zmenu tarifu se uctuje poplatek 300 Kc, ale zajimalo by me hlavne jestli ta rychlost 2 Mb/s muze byt dostacujici pro dva notebooky pripojene pres wifi router. Mate s tim nekdo zkusenost, jak to v realu pracuje, kdyz pouzivame internet jen na bezne surfovani , FB, emaily, obcas nejake video z youtube, predpokladam ze filmy z toho moc stahovat nepujde ? Technicky se v tom nevyznam, tak nevim jake relevantni informace napr. co se tyka meho routeru, notebooku nebo modemu k tomu uvest. Dekuji.

 

Já sice 2 notebooky nemám, ale při 1M šlo video na Youtube bez problému při rozlišení 360p. Teď na 2M jde bez problému 480p. Při 720HD už to na jeden zátah nestíhá. Semtam i nějaký film jsem si při 1M stáhl, za pár hodin tedy:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Slamb, Návštěvník: Moc dík za info, to že si nebudu moct pustit video v HD rozlišení bych snad nějak přežila :), jen bych nechtěla čekat několik minut než se mi načte každá stránka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Krist

já už fakt nevím co dělat. Odojil jsem router, kablik pichnul z modemu do PC (nový, kvalitní, rychlý PC), restartnul modem.

SPEEDTEST.NET mě naměří

1941548932.png

 

RYCHLOST.CZ

20121863337.png

 

stahování z FTP.UPC

ftp.upc.png

 

Hlavně že upload je ok :roll:

Nejhorší však je, že nutně potřebuju aspoň těch 10 mbit pro sledování streamované TV a měřák (EDIT: to je z něj: http://screenshot.cz/AU7X4/rychlost.png ) od čl. který to streamuje naměří max. 2-3 mbitu a rozhodně to neomezuje, to vím natuty. Předevčírem to bylo OK, teď dva dny napikaču. Nevíte co s tím ? čekat ?

Koncem měsíce by měla skončit smluva, dal jsem minulý měsíc výpověd (ještě ani nevolali nebo nepotvrdili, potvrdili jen příjem výpovědi smskou), takže na jejich "linku důvěry" se obracet je trochu o ničem.

Upraveno uživatelem Krist
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,

mam o 1.5.2012 UPC Fiber Power 30 za cenu 448 Kc. Ted uvazuju o zmene tarifu na UPC Internet 2M (s rychlostí stahování dat 2 Mb/s). Z UPC mi napsali, ze za zmenu tarifu se uctuje poplatek 300 Kc, ale zajimalo by me hlavne jestli ta rychlost 2 Mb/s muze byt dostacujici pro dva notebooky pripojene pres wifi router. Mate s tim nekdo zkusenost, jak to v realu pracuje, kdyz pouzivame internet jen na bezne surfovani , FB, emaily, obcas nejake video z youtube, predpokladam ze filmy z toho moc stahovat nepujde ? Technicky se v tom nevyznam, tak nevim jake relevantni informace napr. co se tyka meho routeru, notebooku nebo modemu k tomu uvest. Dekuji.

 

Já sice 2 notebooky nemám, ale při 1M šlo video na Youtube bez problému při rozlišení 360p. Teď na 2M jde bez problému 480p. Při 720HD už to na jeden zátah nestíhá. Semtam i nějaký film jsem si při 1M stáhl, za pár hodin tedy:)

Bracha mel do zvyseni rychlosti jen 1Mb a vsechno jelo vpohode, ma na tom i VoIP, ale na stahovani velkych souboru to moc neni.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Krist: Test na rychlost.cz je úplně k ničemu, mně to teď ukázalo download na 3 pokusy 16,7-4,8-7,6Mbps a když spustím JDownloader a tahám z Rapidu, tak se pohybuji kolem hodnoty 80Mbps (speedtest.net ukázal 71,7Mbps a speedtest.cesnet.cz pak 84,4Mbps, stejně jako měřák na upc.cz).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...