Přejít na obsah

Cisco EPC3925 a padání připojení při win vista


Návštěvník MIke8748

Doporučené příspěvky

Návštěvník MIke8748

Přešel jsem na tarif komfort, 60mbit. k domu jsem dostal wifi modem Cisco EPC3925. když pominu nedostatky jako slabej signál (15 metrů od modemu pres wifi nevytáhnu víc jak 25mbit) tak mam další problém.

 

k modemu je připojen druhý wifi router, přes kabel, na tento router 2 notebooky s win7, wifi N. vše funguje dobře. problém nastane když se zapne další notebook, s win vista, wifi B/G only a pokusí se připojit na modem. v tu chvíli se modem zblázní, všechny PC i druh router to odpojí a trvá několik minut, než zase naběhne.

 

jelikož notebook s vista/wifi G je jediné zařízeni co se připojuje na modem přímo, tak by rozdíly wifi standardů vadit neměly.

 

nemá někdo nápad proč to pada?

 

(edit: všechny PC mají nastaveno DHCP, takže ke konfliktu IP adres by docházet nemělo)

 

dále, ten modem sice umí wifi N (150mbit), ale v administraci modemu o tom nic neni. jediné co se toho týká je zapnutí širokého pásma 40mhz, aby N mohlo fungovat.

modem je možné přepnout mezi auto, wifi B, wifi B/G.... něco jako možnost povolit pouze N tam není.

 

edit: ještě mě napadá... v modemu není neco jako log událostí, kde by se dalo vyčíst co se dějě? sice jsem našel položku Local log, ale je to prázdné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Přesně, nesmysl je "router za routerem", pokud člověk potřebuje zvětšit dosah WiFi od hlavního routeru, tak se to řeší AP v režimu bridge.

 

Nastavení hlavního routeru na šířku 20MHz by mělo automaticky shodit N a nechat jenom G (b/g).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MIke8748

to jak funguje ten druhej router je v tuhle chvíli uplně jedno.

 

Nastavení hlavního routeru na šířku 20MHz by mělo automaticky shodit N a nechat jenom G (b/g).

ja chci přesný opak, tedy POUZE N

 

seš si jistej, že 802.11n neni nikde vidět?

já měl na mysli spíš nastavení v Wireless / Basic settings, pole Network mode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
jelikož notebook s vista/wifi G je jediné zařízeni co se připojuje na modem přímo, tak by rozdíly wifi standardů vadit neměly.

 

ja chci přesný opak, tedy POUZE N

 

Z toho nic nebude, v momentě kdy bude jenom N, tak se ti notebook s G nepřipojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...