Přejít na obsah

Téměř nefunkční připojení za dva táci měsíčně


Návštěvník paylot

Doporučené příspěvky

Návštěvník paylot

Dobrý den,

Mám tady značně nervy drásající problém, pokusím se jej co nejdetailněji popsat.

 

Vlastním připojení od UPC o rychlosti 100mb/s. Krom toho mám od UPC také pevnou linku a televizi. Služby UPC využívám cca 3 roky, internet o této rychlosti pak asi rok a půl.

 

Doma mám dva počítače, jeden stolní počítač, kam ženu internet přez ethernetový kabel (z routeru) a v místnosti vedle pak notebook kde chytám signál přes router, který mi propůjčilo UPC. Typ routeru je Cisco EPC3925.

 

Ještě několik prvních měsíců po přechodu na rychlost 100kb/s všechno fungovalo tak, jak mělo. Potom však, z čista jasna, nastaly problémy.

 

Rychlost stahování je dobrá (tedy alespoň mi tak příjde). Pokud dovolí třetí strana, stahování lítá rychlostí až 9000kb/s.

 

Latency (ping) je dobrý, do Paříže kolem 50ms. S hraním MMO her není absolutně žádný problém.

 

Pokud dám speed test, vše se zdá být v pořádku. Download speed je v průměru 95mb/s a upload kolem 10mb/s.

 

Problém přichází v momentě, kdy otevřu webový prohlížeč. Stránky se načítají zprvu velice rychle, ale pokud začnu stránky otevírat rychleji, nebo chci otevřít několik stránek najednou, dojde k totálnímu zámrzu připojení a internet třeba i 5 minut nereaguje. O pokusu načíst stránku s větším množstvím obrázků ani nemluvě, ty se pro jistotu nenačítají prostě vůbec. A ikdyž dotyčnou ztránku, která byla "iniciátorem" problému zavřu, problém se tím nevyřejí a připojení dál, několik dlouhých minut stávkuje.

 

Další věcí je, že ztráta odeslaných packetů se stabilně pohybuje kolem 70%.

Streaming videa nebo volání přez Skype, to je další horor.

 

Problém je na obou zařízeních, jak na stolním počítačí tak na notebooku.

Obě zařízení používají OS Widnows 7 a vyzkoušel jsem všechny majoritní webové prohlížeče.

 

Nedávno došlo ke kompletní výměně stolního počítače. Problém přetrvává.

Zkoušel jsem v nastavení routeru přenastavit adresy DNS, a spustu jiných věcí. Beze změny, nakonec jsem vše vrátil na tovární nastavení.

 

Router byl během několik posledních měsíců vyměněn třikrát (protože zase docházelo ke ztrátám wi-fi signálu). Technici od UPC nad mým problémem jen krčí rameny.

 

Budeme-li se bavit čistě o "surfování po netu", situaci je o něco horší, než jakou pamatuju před nějakými patnácti lety, když jsem měl takový ten pípací modem, kde se za připojení platilo od minuty.

 

Chápě někdo, kde by mohl být problém? Kabeláž? Rozvody? U UPC?

 

Pomozte prosím, už je to fakt na mašli. Ještě horší to je, když si člověk uvědomí, že - společně s televizí a pevnou - za to platí dva táci měsíčně.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

block ip flood detection gallery/image_page.php?album_id=21&image_id=218

jinak rychlost bys měl mít 125/11 a platit kompletně za všechno včetně zařízení a dalších tv balíčků max. kolem 1500 - 1600, nejspíš máš nastavený ještě starý služby, koukni sem http://www.upc.cz/balicek-sluzeb/kombi-komfort+/

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

...mám dva počítače, jeden stolní počítač, kam ženu internet přez ethernetový kabel (z routeru) a v místnosti vedle pak notebook kde chytám signál přes router, který mi propůjčilo UPC. Typ routeru je Cisco EPC3925.

Na to abych radil, nemám, ale tohle nechápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník paylot

Slamb: Páni! Vipadá to, že to funguje =D Budu to pár dní testovat a kdyý to bude v cajku, tak ti postavím oltář a každý den se u něj budu modlit za dvou dlouhověkost.

 

Co se ceny týče, bude to asi tím, že mám snad všechny ty speciální televizní balíčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se ceny týče, bude to asi tím, že mám snad všechny ty speciální televizní balíčky.

fiberpower120+komfort=750

kredit50=50

plus=130

filmbox=130

hustler=300

superfilm=300

wifi= 70

hdpvr=100

==============

1830

a řekni mi, co tam máš navíc :lol: ale stejně sem se v odhadu o dvě stovky seknul :?

každopádně jestli máš 100M (ne 120M) net s televizí, je to špatně a platíš minimálně o 600 víc za slabší služby...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník paylot

Tak to nevim, tady posílám screen ze speed testu (jsou puštěný oba počítače, nevím, jestli to má na měřenou rychlost vliv)

 

1899526158.png

 

Na notebooku to dává asi o 10% míň

 

Jinak, mám teda HD videorekordér a pevná kredit 150. Takže to souhlasí, až na to, že to je asi jenom 100mb/s a ne 120 ...

 

Ale jako stovka sem stovka tam ... to neřešim. Hlavní je prostě ten internet jako takový, aby byl co nejrychlejší a nejkvalitnější jak je to jen technicky možné.

 

Často se tady řešilo, že kdosi leze do rozvodů (bydlím v paneláku) a opakovaně tam dává nějaký váleček odporu, co tam být nemá, nebo co ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...