Přejít na obsah

Cisco EPC3208->Cisco Linksys E4200->macbook air 802.11n


Návštěvník zakp

Doporučené příspěvky

Návštěvník zakp

Dnes novy setup -> Cisco EPC3208->Cisco Linksys E4200->macbook air 802.11n

 

+ Novy a jeste rychlejsi Router

+ UPC upgrade z 60/6 na 120/10Mb per s

 

Test rychlosti na speedtest.net STEJNY! Rychlost pouze 47/10, viz prilozeny obrazek. Vyzkousena jak 2GHz, tak 5GHz, i bez security nastaveni, Wireless-N only, Channel Aut (DFS), Channel Width 20 i 40MHz.

 

Napada me jeste nejaka bota v tom UPC routeru, az budu mit LAB->USB redukci k macu, tak se zkusim napojit primo na UPC router a zmerit, abych to vyloucil. Nejake napady?

upc_test_19-04-2012.png.7bb817681807dcea615daaca6eeb3fff.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dandys74

Zkusil bych chvíli počkat a místo měřáku stáhnout nějakej větší soubor a tam koukat kolik to jede.

Co jsem vypozoroval u UPC, tak to chvíli trvá než stahování naběhne na plnou rychlost, mezítím už ale většina měřáků končí s měřením a ukáže ti to menší rychlost.

A ještě zkus rozšířit pásmo z 20 na 40 Mhz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

U toho testování někdy taky hodně degraduje rychlost samotný PC, který pokud je typu "šunka" nebo "zahnojený", tak ani není schopen reálně změřit download.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zakp

Dnesni mereni.

 

1) pripojil jsem se UTC c5 kabelem primo na UPC CISCO router a nedonutil jsem ho komunikovat vice jak 100Mb/s full duplex, nevite nekdo, jestli na 1Gb/s potrebuji UTC c6 kabel, jinak me uz nenapada, proc to nejede po gigabitu 1Gb FD

 

2) pak jsem meril a opravdu jsem nameril limit 94/10Mb per sec

 

3) pak jsem se pripojil opet timto kabelem do meho Wifi routeru a opet problem s rychlosti, pouze 100Mb/s rozpoznano, ikdyz jsen natvrdo nastavil na notasu 1Gb FD, nicmene pak jsem meril a zmeril 42/10. Muj Cisco domaci, ne UPC router mi ukazuje 1Gb/s mezi zarizenimi, kdo vi, jestli se tomu da verit.

 

A) jak dostat po kabelu 1Gb/s?

B) jak overit spravne nastaveni na strane UPC routeru, pocitam, ze se do jeho managementu asi tezko dostanu...

 

Podle meho lajckeho pohledu mam spatne kabely :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Ano, máš špatný kabel. :)

A teď vážně. Možná ho jen špatně popisuješ.

Nejedná se o UTC, ale UTP (Unshielded Twisted Pair).

Pokud máš napsáno, že se jedná o Cat. 5, tak ta je doopravdy na 100Mbit, i když může zvládnout víc.

Pro 1Gbit by měla být alespoň Cat. 5e.

 

Popis včetně seznamu všech Cat. (kategorií) je třeba zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jeste jinak

 

- ted jsem zkousel UTP CAT 6 (pro 1Gb/s) mezi notebookem a UPC CISCO routerem a nemuzu donutit UPC router, aby jel 1Gb/s. Zkousel jsem:

 

1) notebook

 

- nastavit jak 1Gb FD natvrdo

- nechat mu autonegoation

- reboot widli

 

2) UPC router

 

- reboot

 

Proste se nedokazi dohodnout na vyssi, nez 100Mb/s rychlosti - cili to vypada na kontakt UPC podpory, aby to prenastavili vzdalene, pokud to neni default

 

Pokud mezi notasem a UPC routerem neuvidim 1Gb/s a rychlost do Internetu 120/10Mb per sec co jsem si koupil, nebudu pokracovat a zjistovat dale. Jeste me napada, ale pocitam, ze ten router je dost inteligentni na to aby poznal jestli je to patch kabel (stright, cross)

 

Zatim dekuji za vase namety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zakp

Ano, na UPC routeru jdou zobrazit zakladni statistiky na 192.168.100.1, ale rychlost LAN/WAN sitoveho rozhrani nezobrazuje.

 

MacBook Air sitovku nema vubec, zkousim to na 2 jinych noteboocich. Mam uz i CAT 5e kabel, ten by Gigabit mel umet taky, cili budu jeste pokusovat a dam vedet.

 

Co se rychlosti meho WIFI routeru tyce, mam takovy dojem, ze ikdyz maji notebooky Wifi 811.2n, tak teoreticke rychlosti 300MB/s nedosahnout ani nahodou, muj odhad je prave u me namerenych 50-60Mb/s (max).

 

Muze nekdo potvrdit, ze s 811.2n dosahuje na beznem notebooku vice? (jaky ma typ notebooku, jaky ma typ wifi routeru).

 

Po kabelu pripojenem na WIFI router pres RJ45 s CAT5e kabelem, uz jsem dosahl 96Mb/s, vzduchem mam prumery kolem 45-55Mb/s, pouze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...