Přejít na obsah

UPC Slovensko


Návštěvník cumik

Doporučené příspěvky

Návštěvník cumik

Ahojte zdravim Vas vsetkych foristov. Podarilo sa mi najst forum ohladom sluzieb UPC, rad by som sa podelil ohladom skusenosti sluzieb UPC ale na Slovensku. Mam niekolko vyhrad ohladom poskytovania sluzieb UPC. V podstate toto moze si precitat aj cesky uzivatel sluzieb UPC aspon mi poradite a mozno aj spravne odpoviete.

 

Ako na zaciatok by som rad poznamenal ze UPC na Slovensku ma velmi silnu konkurenciu a technologicky tato firma nepostacuje pokryt poziadavky nas zakaznikov.

Co mi chyba na poskytovani sluzieb, tak urcite pomer cena, kvalita poskytovanych sluzieb. Ak si dovolim porovnat ceny ktore su uvedene na stranke upc.sk su totozne ak nie horsie napriklad v porovnani so Slovenskym Telekomom alebo Slovenskym Orangeom celej ponuky triple alebo aj samotnej televizie.

 

Digitalna televizia od UPC:

 

paci sa mi v tom ze ma bezkonkurencne dobry TV raster, 11 TV kanalov v HD v baliku basic je dobry nadstandart, ale tym to konci, funkcie navyse nie su dostupne, jedine ak sa za priplatok HD DVR box za momentalnych 4,90eur alebo CA Modul pre DVB+C TV, ostatne set top boxy nestoja za povsimnutie. Aj ked sa rozhodnem si priplatit za HD DVR box tak ma stoji cely digital za vyse 20eur, v konecnom pripade mam len 2 digitalne tunery cize len 2 kanaly mozem nahravat sucasne a v konecnom dosledku chybajuci archiv, neviem ako u vas v cechach ale na Slovensku kazdy poskytovatel ten archiv ma zabezpeceny aj za priplatok. Ziadne pridane hodnoty za tie peniaze ja v tych sluzbach nevidim. Tych 20eur mozem dat telekomu alebo Orangeu dostanem viac ako len to com som napisal.

 

Internet od UPC: mal som moznost vyskusat internet od roznych poskytovatelov na optike ale internet ktory mal vysoke latency tzv. lagy bol prave od UPC, znami sa tiez mi postazoval ze pri hrani online hier je to velmi cititelne, taktiez nepochopitelne balancovanie rychlosti napriklad papierovo 50mbit internet kolise 30-50mbit, dokonca na facebook stranke UPC poniektori pisu ze papierovo 100mbit internet od UPC ide 5-15mbit/s kvoli nejakym technickym problemom.

 

Prikladam obrazok na 50mbit/s internet ktory ponukaju:

 

1815357296.png

 

este ze sa im to podarilo dat doporiadku.

 

Ako je to u vas v cechach? Samozrejme ze mne ako vernemu zakaznikovi nikdy nepristupovali lepsie vzdy islo len o peniaze. Tak som to ukoncil a vobec nelutujem.

Kablovka je nieco co bolo, sa priklanam na IPTV sluzby, je to lepsie, komfortnejsie, vyuzivam video on demand a archiv.

 

Myslim si ze vzdy je priestor sa vratit ale chcelo by to rozhodne viac ako len to co Slovenske UPC ponuka, technologicky su pozadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Nevím, jestli jsem přesně pochopil na co se ptáš.

Já mám 60/6 Mbit a tohle je navíc z mého WiFi routeru.

1926412502.png

Kdybych to připojil na kabel tak to bude asi o kousek rychlejší. :)

V každém případě to vypadá, že Šamorín stíhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cumik

Samorin stihat moze, ale zakaznici maju s tym problem. Ved si to mozes pozriet na obrazku.

To aj vy mate taky smiesny upload? Upload u UPC je velmi slaby a ake mate skusenosti vy s lagmi pri online hrach? Ako to mate vy s konkurenciou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Konkurence někde je (Poda, CentriNet ...) někde není.

Ano, v tuto chvíli má většina tarifů má rychlost Uploadu 1 - 1,5 Mbitů.

Ale není problém s tím, aby fungoval. Tvůj obrázek (měření) jsem viděl, a proto jsem tam dal svůj.

I na Speedtest.net jsou servery, které třeba klukům nestíhali 120 Mbitů.

Jinak v jiném vlákně právě hodně lidí řeší, že od dnešního dne mají místo 10 Mbitů mít cca 30 Mbitů, ale zatím mají něco kolem 20 Mbitů.

Většinou se to řeší záznameme na webovém formuláři Kontakního centra. Následuje řešení konkrétního případu. A to může trvat pár dní nebo i měsíců. :)

 

OnLine hry nehraju. V tom ti neporadím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

dyť toho je tady plný forum, stačí číst... holt jednou za čas se to asi nevyhne žádný lokalitě :?

CentriNet

centronet nebo centrio, nic mezi tim neni :lol:

v tuto chvíli má většina tarifů má rychlost Uploadu 1 - 1,5 Mbitů

spíš zákazníků než tarifů, tarif je už naštěstí jedinej 8)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Díky za opravu CenTrio a CentroNet.

Ale s tarify je to jinak, opravdu jich zůstalo víc, jen se už neprodávají :)

FP 30, FP 31 a FP 32. Potom ještě pět starých tarifů od Easy až Professional všechny Down 32 Mbit, ale Up od 1550 do 1750 Kbitů

 

Důležité je na tom to, že existuje opravdu velký rozdíl mezi rychlostí Down a Up.

Myslím, že dost lidí by se spokojilo s rychlosít Down 10 Mbit, ale chytěli by vyšší rychlost Up.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cumik

preco UPC cz a UPC sk ponuka tak trapnu upload rychlost? cim to je? pri 100mbit internete na slovensku UPC ponuka 8mbit upload. pri 100mbit by mal byt aspon 30mbit upload.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Také se zde už několíkrát řešilo. Systém jakým se přenáší data po kabelu nahrává pro asymetrický přenos. Pokud tě to opravdu zajímá tak si vyhledej specifikaci EuroDOCSIS 3.0.

Zjednodušeně je tu víc kanálů pro down a méně pro up.

Možná si UPC hlídá kapacitu přenosové sítě, abychom doma neměli všichni servery a neposkytovali data směrem do Internetu. :)

 

BTW: Slamb to tuším udělal správně. U něj ta konkurence byla tak ji využil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...