Přejít na obsah

Porovnání


Trabi

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

uz hodne dlouho jsem uvazoval o UPC digi TV, tak jsem se sel kouknout k segre, ktera UPC ma. Ma LCD televizi 107 cm a kompletni nabidku TV. Koukal jsem u ni na nekolik stanic a neveril jsem vlastnim ocim. SD programy byly naprosto rozmazane, casto byly kosticky. Na NovaSport HD jsem koukal chvili, tam mi prisel obraz dobrej, ale zvuk divnej....tak po tomto jsem premyslel, jestli fakt do kabelovky jit. Pak jsem zkusil si dat na zkousku O2TV, zapojil STB. Doma mam plasmu 107 cm. Dal jsem si to pres hdmi vystup. A neveril jsem opet svym ocim - ale tentokrate pozitivne. SD programu jsou mnohem ostrejsi, HD paradni, je jich v nabidce mnohem vice. Zvuk super, kosticky jen malokdy, naprosta spokojenost. Settopbox ICAN mi prijde mnohem kvalitnejsi, nez od UPC, neseknul se mi ani jednou, prepinani je trochu pomalejsi, nez od upc, ale to je technologii IPTV a vůbec mi to nevadi. Vim, ze to vypada jako reklama na O2 - ale neni, ja tuhle firmu nemusim, ale TV mi proste prijde kvalitnejsi....je fakt, ze clovek musi byt blize ustredne, aby mohl koukat na HD, to je jiste omezeni. Mam jen TV, necpu k tomu internet (resp cpu, ale jen proto, abych mel TV levnejsi) - ale nepouzivam ho. Mam wifi a brzo to prejde na optiku.

 

Ma nekdo jeste zkusenosti s porovnanim nabidek TV? Treba a1m, Centrio, atd??

 

Diky Trabi

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalitu obrazu a zvuku urcuje nekolik faktoru:

Zaprve - rozliseni a datovy tok jednotlivych kanalu, ktere prijimas, tady to provozovatele kabelovych ci IP televizi, nemuzou prilis ovlivnit k lepsimu, proste jak to prijimaji, tak to vetsinou i vysilaji dal do site, samozrejme takle zalezi odkud to prijimaji, to uz ovlivnit do jiste miry muzou, urcite je lepsi brat signal primo od provozovatele pres opticky kabel, nez signal prebirat ze satelitu, kde se vetsinou setri na velikosti pasma.

provozovatele maximalne muzou v ramci uspor na pasmu nacpat vic kanalu do jednouho multiplexu a tim omezit datovy tok, ale to se u UPC co vim vetsinou nedeje.

 

Druhou veci je samotny prijimac (STB, TV) a pripadne jeho propojeni s televizorem, kdyz to nekdo zapoji pres analogovy scart kabel, tak se neni cemu divit, ze je obraz nekvalitni.

 

Treti veci je samotne nastaveni televizoru, ktere take muze vyslednou kvalitu dost ovlivnit.

 

A ctrvrtou veci je kvalita samotneho signalu, pokud je nekdy v siti ci primo u vas doma problem v zapojeni, tak jsou vysledkem vypadky ci kosticky.

 

Takze shrnuto a podrtzeno - srovnavat dve sluzby na ruznych televizorech s ruznym zapojenim, opravdu uplne nelze.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

O2TV opravdu ne, nejenom že jejich kvalita je dost hrozná, ale poměrně často se zasekává set-top-box, o zpomalení netu díky příjmu TV nemluvě. U UPC sice není všechno ideální, ale pokud má člověk televizor s DVB-C tunerem a přijímá signály přímo v něm, tak je to na zdejší poměry kvalitativně nadstandard a vyrovnat se tomu může jenom satelitní Skylink. Určitě ne O2 s nějakou IPTV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník son

Když už jste u toho porovnávání,tak jste si mohli porovnat dnes hokej Finsko - Slovensko na ČT 4 HD a STV 1-nažívo HD-upc v HD vysílalo jen na ČT 4 HD na STV1 vysílalo v SD program,který přebírali v HD.Asi tak,doufám že se nepletu Tomusi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

 

uz hodne dlouho jsem uvazoval o UPC digi TV, tak jsem se sel kouknout k segre, ktera UPC ma. Ma LCD televizi 107 cm a kompletni nabidku TV. Koukal jsem u ni na nekolik stanic a neveril jsem vlastnim ocim. SD programy byly naprosto rozmazane, casto byly kosticky. Na NovaSport HD jsem koukal chvili, tam mi prisel obraz dobrej, ale zvuk divnej....tak po tomto jsem premyslel, jestli fakt do kabelovky jit. Pak jsem zkusil si dat na zkousku O2TV, zapojil STB. Doma mam plasmu 107 cm. Dal jsem si to pres hdmi vystup. A neveril jsem opet svym ocim - ale tentokrate pozitivne. SD programu jsou mnohem ostrejsi, HD paradni, je jich v nabidce mnohem vice. Zvuk super, kosticky jen malokdy, naprosta spokojenost. Settopbox ICAN mi prijde mnohem kvalitnejsi, nez od UPC, neseknul se mi ani jednou, prepinani je trochu pomalejsi, nez od upc, ale to je technologii IPTV a vůbec mi to nevadi. Vim, ze to vypada jako reklama na O2 - ale neni, ja tuhle firmu nemusim, ale TV mi proste prijde kvalitnejsi....je fakt, ze clovek musi byt blize ustredne, aby mohl koukat na HD, to je jiste omezeni. Mam jen TV, necpu k tomu internet (resp cpu, ale jen proto, abych mel TV levnejsi) - ale nepouzivam ho. Mam wifi a brzo to prejde na optiku.

 

Ma nekdo jeste zkusenosti s porovnanim nabidek TV? Treba a1m, Centrio, atd??

 

Diky Trabi

 

Na té telivizi co byla na signálu UPC byl STB nebo modul s kartou?

Pokud nemáš vedle sebe dvě stejné TV, stejně nastavené, pro porovnání například UPC (kabelovka) a Skylink (satelit) nemůžeš objektivně posoudit kvalitu obrazu.

Už to tu několikrát zaznělo, UPC i Skylink používají stejné signály u základních českých i slovenských programů

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PESFILIPES

jenze signal neni vse - obraz je hodne ovlivnen kvalitou prijimace - a to zrovna u upc a jejich kaonu je hodne znat - bohuzel smerem dolu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...