Přejít na obsah

Velký rozdíl v rychlostech po přechodu na 60 Mbps


Návštěvník forbidden

Doporučené příspěvky

Návštěvník lejno
Elnc, přestaň už sem plácat ty svoje kraviny.

Je to jiná lokalita, CMTS tam dává na downstreamu 8 kanálů. V mé lokalitě má CMTS jenom 4 downstream kanály, takže poloviční kapacitu.

Tedy evidentní rozdíl.

Navíc ty lokality mohou mít zcela rozdílný počet účastníků.

V mé lokalitě byly problémy s rychlostí i před lety při zvyšování na 10 Mbps:

 

"Text požadavku:

Vážené dámy a pánové,

dne 9. 10. 2008 mi nainstalovali službu UPC 10M s deklarovanou rychlostí 10 Mbit/s. Bohužel, služba této rychlosti ani zdaleka nedosahuje - kolem 17 hodiny jsem naměřil kolem 512 kbit/s, nyní (20 hodin) naměřím cca 2Mbit/s.

Z tohoto důvodu chci odstoupit protože služba neodpovídá deklarovaným podmínkám.

"

Zatím zde kraviny plácáš jenom ty sám a taky se ukazuje, že vůbec nerozumíš dané technologii, kterou UPC používá. Třeba počet down kanálů - i na 120Mbps totiž stačí v pohodě 4. A samozřejmě ani netušíš, kolik kanálů se kde používá, protože jestli 4 nebo 8, to by jsi musel být zaměstnanec UPC a mít tuto informaci (pak by jsi tady ale nemusel plakat, že ti něco nefunguje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elnc, já sem dával tvrdé údaje - tracerouty a naměřené rychlosti.

Ty jsi sem nic konkrétního neuvedl, akorát tady žvaníš.

Pokud 30Mbps prodají na stejném HFC segmentu 500 lidem, 4 kanály rozhodně stačit nebudou na to, aby ve špičce nepociťovali výrazné omezení rychlosti.

 

Samozřejmě že vím, že jsou tady jenom 4 downstream kanály (nebo jich CMTS neumí dát víc dohromady). Když jsem mezi těmi lokalitami prohodil modemy, u mě naladil zase 4 downsreamy a v druhé (rychlejší) 8 downsreamů. Modem z druhé lokality jel u mě stejně mizerně jako ten můj a ten můj jel v druhé lokalitě na plný kotel.

 

Jediné, čeho člověk při reklamaci tady dosáhne je sleva. Ale těžko půjdou se slevou dál pod 50%, které už mám.

 

> Zatím zde kraviny plácáš jenom ty sám a taky se ukazuje, že vůbec nerozumíš dané technologii, kterou UPC používá. Třeba počet down kanálů - i na 120Mbps totiž stačí v pohodě 4. A samozřejmě ani netušíš, kolik kanálů se kde používá, protože jestli 4 nebo 8, to by jsi musel být zaměstnanec UPC a mít tuto informaci (pak by jsi tady ale nemusel plakat, že ti něco nefunguje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Nebudeme se dohadovat, to k ničemu nevede. Pokud máš problém s připojením, tak reklamace a nebude-li úspěšná, tak to řešit přes ČTÚ. A pochopitelně odstoupení od smlouvy. Jiné řešení není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník forbidden

Tak konečně po dvou měsících, pěti návštěvách techniků, asi sedmi telefonátům na podporu, dvou písemných reklamacích, trojí výměně modemů, kompletním natažení nových kabelů v bytě i mimo něj až do rozvaděče mi uvěřili, že problém opravdu není u mě na PC a začali s tím něco dělat. V neděli mi volal technik, který všechny předchozí zásahy shrnul a řekl, že to někam předá. Nevím kam, ani co se s tím nakonec dělo, ale od středy mi konečně jede net jak má. Tak jen doufám, že to vydrží.

Nicméně bych opravdu moc rád věděl, čím to bylo a proč jim to tak dlouho trvalo.

Takže neztrácejte naději, otravujte, vyhrožujte, buďte ostří a někdy se to třeba zadaří...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím, já mám po přechodu na 60Mbit jiný problém. Rychlost stahování je ok (vždy vyšší, než 32Mbit), takže s ní jsem spokojený. Nicméně zaznamenal jsem neskutečné problémy s načítám videí (youtube, playzone). Jednodušše se videa nestíhají načítat. PC mám stále stejné, router za modedem taktéž, ale videa jsou prostě utrpení. Zkoušel jsem restarty obou zařízení, restart pc, na routeru různé FW, ale videa jedou stále špatně. Ta samá videa mi v práci běží naprosto v pohodě. Zkoušeno v noci, dopoledne, snad v každou denní/noční dobu. Je to pekelně otravný. Máte někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...