Přejít na obsah

Cisco EPC3925 - wake on lan - forwardovani portu


Návštěvník gsmtools

Doporučené příspěvky

Návštěvník gsmtools

Nedaří se mi zprovoznit probouzení počítačů za Cisco modemem EPC3925.

V lokální síti WOL funguje perfektně.

Přes modem magic packet neprochází.

Má někdo nějaký vyzkoušený postup, jak to zprovoznit?

 

Přesměrování portu - např port na IP kameru ve vnitřní síti, voip bránu...

Nastavoval jsem to v Applications and gaming - port range forwarding - nicméně to vůbec nefunguje :-(

Je třeba ještě někde něco donastavit?

Nebo snad UPC blokuje automaticky některé porty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gsmtools

u Asus routerů mi to fungovalo tak, že jsem se přihlásil přes putty do routeru a nastavil pevné arp záznamy

např:

arp add 192.168.1.20 mac adresa

záznam tam vydržel vždy do resetu routeru

 

Doufám, že existuje nějaké řešení.

 

Port forwarding vám nepomůže, protože ve chvíli, kdy chcete magic paket forwardovat nezná modem MAC adresu zařízení, které je vypnuté.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dobrý den, mám stejný modem s připojením od společnosti UPC. Přebuzení PC se mi podařilo rozhochodit, zasláním magic paketu pomocí aplikaci woke on lan na androidu. Na odkazu dolu je nastaveni pro Windows 7. Co se tyce routra samotneho tak po prihlaseni v sekci "LAN Setup" jsem se podival na "Pre-assigned DHCP IP Addresses", jestli tomu správně rozumím, tak tohle zabezpečuje statické přidělování IP adres. Zapamatoval jsem si IP počítače, který chci probouzet, a pak jsem na tuhle IP adresu forwardoval vsechno na portu 9. Nastavením v sekci "Application and Gaming" -> "Prot rande forwarding". Start, End: 9 Protocol: Both , IP adresa PC ktery chcem probouzet. Chtělo to trpělivost a pvené nervy, ale teď buzení WOL funguje. :-)

 

Odkaz: http://windows7-issues.blogspot.cz/2011 ... -easy.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník evlo

Je to fajn, ale stale me muze pc probudit kdokoliv z netu, klidne robot co scanuje vsechny ip na svete. A pripojit se na modem, povolit forward, vzbudit PC a zakazat forward neni uplne nejpohodlnejsi. Mozna by to vsak slo nejak automatizovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník evlo

Kazdopadne, me to stejne nejde, i kdyz mam rezervovanou ip, si myslim, ze mam nejak spatne ten powermanagement sitovky nastavnej, jakkoliv samozrejme odpovida vsem doporucenim, ale po uspani pc proste zmizi z aktivnich zarizeni routeru, takze si myslim, ze modem proste nevi kam magic packet poslat.

 

Teoreticky by bylo mozne, ze to mam vyple v biosu, ale to pochybuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník evlo

Tak mazec, uz me to funguje, pro otestovani jsem pouzil http://wol.vanis.cz/default.aspx . Vynechal jsem ten krok simple tcp ip services. Takze to byla zcela moje chyba.

 

EDIT: tak tim to asi nebylo, asi jak pisu, vzdycky jsem to zkousel s odstupem a vcera chvilku po uspani a to fungovalo, takze pocitam, ze je to proste tim, ze router nevi kam to natovat, protoze nema aktivniho klienta s ip nastavenou ve forwardingu. A ano, jsem si jisty, ze rezervaci ip pro mac adresu nastavenou mam.

 

Jeste jsem zkusil ten lease zvetsit z 60minut na 1440 coz je nejvic kolik jde, jestli to pomuze uvidim. + jsem si zkusil dat statickou IP.

 

Kdyz to nepomuze, tak zkusim s UPC domluvit downgrade na modem a k tomu vemu neco na cem bezi tomato.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník evlo

Hmm, nevim co delam blbe, proste to nefunguje, pc neni v client listu, muzes potvrdit, ze ti to skutecne fuguje treba i po 8 hodinach od uspani a ne jen chvilku pote?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...