Přejít na obsah

TP-LINK TL-WR743ND a UPC


Návštěvník Kebrdle

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kebrdle

Dobrý den,

chtěl jsem tento router zprovoznit v klasickém módu, tedy internet přiveden pomocí kabelu do WAN konektoru na routeru a dále zpřístupnit přes WIFI. Mám připojení od UPC a již jeden router wifi router, který jsem chtěl za tento vyměnit. Vše jsem nastavil dle průvodce, jako adresu jsem zkoušel jako volbu automatickou (vyhodnotil jako dynamickou), i ručně dynamickou, ale internet stále nefunguje. V kolonkách IP adres, DNS serverů atd samé nuly. wifi síť mi normálně běhá, připojím se, ale hlásí žádné připojení k internetu. Nevíte někdo co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Potom děláš někde chybu, např. nemáš nastavenou MAC adresu (Network/MAC Clone/Clone MAC Adress/Save a restartuj jak kabelový modem, tak router - ten v System Tools/Reboot).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kebrdle

Tak už vyřešeno, v jiné diskuzi jsem se dočetl, že někomu pomohla změna IP adresy routeru, tak jsem zkusil zadat pokusne 192.168.2.2 a vše už chodí, IP i DNS se načítají.

 

Díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Tak už vyřešeno, v jiné diskuzi jsem se dočetl, že někomu pomohla změna IP adresy routeru, tak jsem zkusil zadat pokusne 192.168.2.2 a vše už chodí, IP i DNS se načítají.

 

Díky za pomoc

Tak toto sem nějak nepochopil, protože výstupní rozsah IP adres v routeru nijak nesouvisí s tím, že se ti nenačetla IP adresa z WAN. Jedině by ten kabelový modem byl s routerem dohromady a na WAN i LAN stejná IP, to by se mohlo hádat - to ale postrádá smysl mít router vlastní (resp. když je router vlastní, tak stačí obyčejný kabelový modem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...