Přejít na obsah

Pomoc síťovému laikovi


Návštěvník jakub123

Doporučené příspěvky

Návštěvník jakub123

Zdravím všechny odborníky zde na fóru,

 

hodlám se zeptat na věc, která se tu jistě probírala tisíckrát (je mi jasné, že mě na to patřičně upozorníte :) ), ale ve vyhledávání jsem nenašel žádný polopatický návod.

 

vstupní hodnoty:

-UPC modem CISCO EPC2425

-Net 25M

-wifi router (na zkoušku zapůjčený D-link DI-524)

 

požadavek:

-rozšíření domácího wifi přípojení do místnosti vzdálené cca 15 metrů od Cisco modemu

 

V pokoji, kde je umístěn Cisco je připojen pouze PC (wifi není primárně potřeba, ale rád bych ho zachoval), naopak bych potřeboval wifi v dalších pokojích vzdálených cca 10-15 metrů přes dvě zdi (wifi signál Cisca není dostatečný - možná i z důvodů rušení wifi sítí ostatních uživatelů v domě?). Jaké řešení byste doporučili? Zkoušel jsem výše zmíněný wifi router D-link - ethernet kabel ze Cisca do wan konektoru D-linku, pokud vedu z d-linku ethernet kabel do PC, k internetu se na PC připojím, ale wifi síť sice nastavit jde - je viditelná, dá se k ní připojit, ovšem k internetu přes ní už ne. Jedná se o nějaké omezení UPC (počet MAC nebo IP adres - dohromady potřebuji připojit kabelem dvě PC, PS3 a přes wifi notebook, ipad, mobilní telefony)? Pokud ano, dá se to nějak obejít?

 

Moc vám děkuji za rady

 

s pozdravem :salut:

 

Jakub

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH

nebo jeste jinak: to ze se pripojis k wifi routeru, ale nedostanes se na internet urcite neni chyba/vlastnost UPC.

Resetoval jsi modem? Jak mas nastaveny router (DHCP, FW, WIFI)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím nastavením si právě moc nevím rady. Router jsem resetoval. Po autodetekci wan připojeni je možnost výběru:

-Dynamic IP adress - to nastavuji

-Static IP adress

-PPP over ethernet

-others

 

Další položka je "set Dynamic IP adress"

- host name - nechávám prázdné

- MAC adress - nechávám default WAN MAC D-linku

- clone mac adress (copy MAC adress od your ethernet adapter to D-link

 

Další je nastavení WiFi

- network ID SSID - nastavil nové jméno

- channel - dávám 6

- security - dávám " WPA-PSK"

-preshare key - nastavím nové heslo

 

Poté je už jen "restart" pro uložení nastaveni.

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Řešil jsem obdobný problém..Bydlím v paneláku kde mám sutuovaný byt protáhlého do obdelníku. Na jednom konci mám v rohu místnosti umístěný pc s routidlem asus wl-500gp. Ve vedlejší místnosti přez panel mají dcery pokoj kde se cestou wifi připojují vcelku kvalitně do netu. Problém je ale když si vezmou ntb s seboz a dojdous e opalovat na balkon který je na druhé straně bytu přes několik stěn. To už se ani k síti nemohli připojit. Koupil jsem tedy cestou aukra wifi anténu asi 20 cm dlouhou kterou jsem pomocí káblíků k ní připojil k routidlu..a ejhle i na balkoně teď mají signál. No a kdyby to nepomohlo tak mám ještě v záloze další starší wifi routidla co umí jak AP tak repeeter či jak se to píše. Problém bych pak měl jen s jejich umístěním a připojením do zásuvky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH

- zabezpečení wifi si nastav na WPA2, nastav heslo do wifi a heslo do administrace routeru, to je jediný, co tam má běžnej uživatel nastavovat...

- seš si jistej, že na kanálu 6 už nefrčí nikdo jinej?

 

vzdyt pise, ze na wifi se dostane, ale neproleze do internetu :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...