Přejít na obsah

Nestabilní internet po přechodu na 60 MB, EPC3925


Návštěvník Mishak

Doporučené příspěvky

Návštěvník Mishak

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak vyřešit problém s nestabilitou připojení. Začalo to po přechodu na 60mb a také přechod na modem EPC3925. Potíže způsobují zmenšování rychlosti, velké pingy a také kostičkování TV. Hodnoty mám takové:

 

pipojevcv.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Mishak

Takže posílám více výsledků, nestabilita se začala projevovat i tak, že mi internet na par sekund vypadne a pak naběhne. Ve WinMTR jsem testoval IP adresy jedne hry, kterou hraju.

 

res.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

SNR by u ED3 modemů mělo být alespoň 38, navíc tam podle všeho bude slušná ztrátovost. Tohle sám pravděpodobně nevyřešíš, chtělo by to objednat návštěvu technika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No musím říci, že uživatel Kolombo se dost zásadně plete. Pro Downstream QAM256 je hraniční hodnota MER 31 dB, doporučená minimální je kolem 34dB.

Je jedno jestli je to ED1, ED2 nebo ED3. Vžda se jedná o kanál s modulací QAM256. Jde jen o to, kolik DS je schopen modem přijímat.

 

Hodnotu MER pro Upstream bohužel nejsi schopen zjistit, protože se dá prý odečíst pouze na CMTS. Záleží pak hodně na rušení a jaký typ modulace US se používá: QPSK, QAM16 (u té je potřeba MER kolem 25dB) a nejnověji QAM64 (u té je potřeba MER kolem 27dB)

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

Já tady nepíšu o teorii, ale své poznatky z praxe. ED3 modem se SNR 31 ti pravděpodobně spadne ihned po nalazení. Navíc, když tví sousedé budou mít tuto hodnotu kolem 40, tak asi bude něco v nepořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

Tomusi nevím, vím jen to, že kde ED2 modem ještě bez problému fungoval, tak tam si ED3 ani neškrtl. Od maníka z TP UPC mám minimální hodnoty pro ED3 38dB, pro ED2 35dB.

 

Ale viděl jsem vadný ED2 modem který s nepravidelnými výpadky fungoval na 29dB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...