Přejít na obsah

Vyhazování proudu


Návštěvník Lenon

Doporučené příspěvky

Návštěvník Lenon

Dobrý den,

 

přišel jsem k televizi Panasonic Th42px700e a chtěl jsem ji propojit dvr tunerem od UPC, při propojení obou přístrojů to ovšem vyhodí proudový chránič. Nejdřív jsem si myslel, že je to vadná elektroinstalace, ale jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že když mám zapojenou televizi k síti a tuner ne, vyhazuje to pořád.

 

Metodou pokus/omyl jsem dospěl k tomu, že pokud propojím dvr settopbox s televizí, ale nezapojím kabel z UPC zásuvky do dvr, nic nevyhazuje, ale zase není signál. Pokud se jen přiblížím ke konektoru, cvak a proudový chránič je zase dole.

 

Někde po foru jsem našel, že by vadou mohl být proud, který jde ze zásuvky upc a že řešením by mohl být galvanický oddělovač, ale přeci jenom nejsem v tomhle tak oboru zdatný, abych dělal závěry jen podle svého úsudku. A taky si nejsem jist, zda - li mám teď běžet hned do obchodu a kupovat, ač za málo, věc, která by mi nemusela vůbec pomoci.

 

Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tzv. zemní smyčka je celkem běžný jev, způsobený rozdílnými zemními potenciály, jejichž rozdíl může dosahovat několika desítek V. Galvanický oddělovač obvykle problém vyřeší, nicméně takový rozdíl zemních potenciálů, který by vypínal jistič, je patrně na pováženou a měl by se jím zabývat odborník (což já nejsem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...