Přejít na obsah

Starý modem, vyšší rychlost


Návštěvník coran21

Doporučené příspěvky

Návštěvník coran21

Nezajímal jste se někdo, zda by šel použít starý modem (třeba Motorola SB5101) a UPC Fiber Power 60?

 

Jde mi o to, že se budu za pár měsíců stěhovat a na nové adrese nebudu využívat UPC, nyní využívám tarif 32Mb/s a mám výše zmíněný modem. Chtěl bych tarif Fiber 60, ale poplatek 650kč za výměnu modemu se mi zdá neúměrný. Díval jsem se na parametry té Motoroly a měla by umět rychlost až 51Mb/s, což by mi stačilo, kdybych měl oněch 60Mb/s.

 

Dokázal by mi někdo kdo rozumí jaké používá UPC kódování a dalším technickým věcem říct, zda by mi starý modem zvládl rychlost oněch 51Mb/s při tarifu UPC Fiber Power 60? Samozřejmě pak by tu byla otázka, jestli by to UPC vůbec povolila....

 

Děkuji za odpověd,

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Platbě se lze vyhnout tuším třeba objednáním Telefonu za 50Kč, ale s tím modem nepochodíš. Co funguje na Docsis 3 (služba 60M), to nemůže obsluhovat modem na Docsis 2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo si modem rovnou kup, tim usetris 650 kc a jeste mesicni poplatky, coz mas za rok zpatky.

A k tarifum nad 30 Mbit se pouzivaji pouze novejsi modemy s Docsis 3.0, starsi modem sice teoreticky zvladne az pres 50 Mb, ale prakticky by to pretezovalo sit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník gallo

neviete prosim ako je to s tymto modemom (Motorola SB5101) a internetom fiber power 30? viaceri ste tu pisali, ze do 30Mb/s by to malo ist. ide teda fiber power 30 na docsis 2 alebo docsis 3? ma s tym niekto skusenosti? dakujem za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gallo

dakujem za odpoved. neviete prosim este niekto ci je mozne, aby som si ako novy zakaznik objednal internet fiber power 30 a pouzil vyssie spominany vlastny modem? Na strankach UPC su uvedene len moznosti - predaj alebo prenajom modemu s wifi alebo bez wifi. dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

Nevím jak na Slovensku, ale v ČR musíš po ukončení smlouvy do sedmi dnů zapůjčené přístroje vrátit. Vlastní modem použit jde, ale musí být od UPC získaný legálně, tzn. žádný nevrácený (ukradený) kus.

 

\\ vidím bydliště Brno, takže ne, tohle nebude fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...