Přejít na obsah

Konfigurace EPC3925 pro wifi-n


Návštěvník MIke8748

Doporučené příspěvky

Návštěvník MIke8748

hmm....

modem odpojen na 10 vterin z napajeni, po zapojeni zadna zmena

modem odpojen na 10 minut od napajeni, po zapojeni zadna zmena

hard-reset (tlacitko na modemu vic jak 10 vterin stiskly), po nabehnuti modemu zadna zmena

 

asi neco delam blbe no... nebo UPC platim mesicne malo penez tak si upgrade nezaslouzim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MIke8748

tak jsem jim napsal přes online formulář že chci nový firmware do modemu (v 11 večer se mi nechtělo nikam volat)

2 dny na to se mi modem "sám od sebe" restartoval, a najednou se tam nový firmware objevil. lehce to pomohlo... najednou přes wifi dostanu občas i 25mbit

další 2 dny na to (v neděli odpoledne) mi volaj z UPC, že přej proč chci novej firmware když ho tam mam (+ takový bláboly jako že tam nemam nahrávat žádnej firmware staženej z internetu, že UPC má vlastní firmware a že jinej nebude fungovat atd... jako by to bylo vůbec možný tam firmware nahrát ručně)

v průběhu hovoru jsem udělal něco čeho dost lituju teďko... kývl jsem na technika, že přijede zkontrolovat modem.

technik přijel. když jsem mu ukázal hodinu starej výsledek speedtestu kde download je 22mbit, tak začal o tom že mu někdo říkal že 25mbit je max co tenhle modem přes wifi umí, to následně rychle zamluvil když jeho noťas ukázal 60mbit download. když spustil test na mém noťasu tak se ukázalo opět 22mbit... zkoušel stahovat z ftp UPC, dostal se na 40mbit rychlost asitak, pak když spuštěl test speedtest.net znova tak najednou to jelo 60/6mbit tak jak má (ani já ani on nechapal proč to najednou jde)

to že se můj noťas k tomu modemu připojí max 72.2mbps (i metr od modemu) mi vysvětloval tím že v okolí je hodně wifi sítí a tím že je to zarušený. To že na vzdálenost asi 10 metru a přes 2 zdi se v tom samém "zarušeném" prostředí k routeru DLink připojim plnou rychlostí beze slova přešel.... když jsem zmínil že podle manuálu ten modem umí přes wifi až 270mbps, tak to komentoval akorát "to ani náhodou"

 

výsledek je to že přes wifi mi internet sice jde 60/6 ale pouze tak do vzdálenosti 1.5 metru od modemu, pak rychlost klesá zhruba o 8mbps každej metr.

jelikož on naměřil správnou rychlost 60/6mbps, tak jsem o 400kč chudší.

 

holt nezbývá než jim wifi modem vrátit, vzít si obyčejnej (o 20kč měsíčně levnější) a mít vlastní wifi router. a já si tak bláhově myslel že budu mít na zdi o krabici míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MIke8748

@tomus: ja jo. jak uz jsem psal, kdyz to zapojim modem-muj wifi router-pc, tak plnou rychlost mam... kdyz se pres wifi pripojim primo na modem tak plnou rychlost nemam (podle technika kvuli ruseni site)... takze pro me nema smysl platit jim 69 mesicne za wifi kdyz je mi ta wifi k nicemu. takze pujdu cestou obych modem a vlastni wifi router... tak mi to funguje jak ma no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MIke8748

plnou rychlosti myslim realne namerenou na speedtest.net

 

pri pripojeni pres jejich wifi modem tak se notas pripoji 72.2mbps (v statusu pripojeni wifi) a namerim na speedtestu rychlosti kolem 18-22 mbps

kdyz se pripojim na router dlink (umistenej asi 20cm od modemu, pripojen kabelem) tak wifi ukazuje 150mbps (vic tuten ntb neumi, druhej mi ukaze i 300) a na speedtestu namerim 55-62mbps (coz odpovida sluzbe kterou platim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...