Přejít na obsah

Problém s připojením


Návštěvník fujtajbl

Doporučené příspěvky

Návštěvník JuraS.

když jsi v síti tak ano, ale zkus se dostat do mý sítě když jsi venku...klidně ti sem dám údaje kde ji najdeš a schválně...když už budeš v mý síti tak mi stáhni nasdílené soukromé soubory...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cituji z webu Digitální střepiny

 

Kontrola MAC-adres

 

Oblíbenou a bohužel příliš přeceňovanou metodou je řízení přístupu pomocí MAC-adres. Proč přeceňovanou?

Při spojení je MAC-adresa přenášena v nezašifrovaném tvaru. Kdokoliv, kdo má nějaký program na odposlech wifi-sítí (Aircrack, Wireshark, Comm View...) ji okamžitě vidí a je otázkou několika vteřin, než si nastaví na svém počítači stejnou. Pokud si nastaví i stejnou IP-adresu, jaká je na našem počítači (tu si zjistí odposlechem WIFI-paketů třeba pomocí programu typu Wireshark nebo CommView for Wifi), nic mu již nebrání surfovat na náš účet. Pokud si vetřelec přivlastní identitu jednoho z našich počítačů, může zaútočit na jiný z našich počítačů.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Tak dobrá...název sítě mám skrytou, filtruji mac adresy, a heslo do síře pod wpa2 mám hodně silné, změť znaků, rtozhodně nic pro slovník, za zapnutý filtr na qos útoky...pokud by se někdo dostal do sítě tím, že by hacknul mac adresu tak to zjistím jakmile se moje pc nedostanou do sítě tak příjdu na to, že tam někdo je..navíc by musel znát síťová jména a znát jména userů a jejich hesla....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jedna citace ze stejneho webu :

 

Skrývání SSID: doporučuji neskrývat, když o vás sousedi nebudou vidět, budou váš kanál považovat za neobsazený a nastaví si ho na svém zařízenía budou vás rušit. Pokud vám někdo bude tvrdit, že je to bezpečnější, nevěřte mu. Je to přežitek, který se traduje od dob, kdy ještě neexistovalo šifrování WPA / WPA2.

Filtrování MAC: pokud se s tím chcete zdržovat, vaše věc. Nedoporučuji. Je to zase přežitek z dob, kdy ještě neexistovalo šifrování WPA / WPA2. Bezpečnost nezvýší, je to práce navíc.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

kanály mám nastavený na automat..takž když bude zarušený tak to přeskočí na druhý...mac adresy mi nevadí zadávat....a věřím tomu že je to lepší..v autě mám taky kombinaci více zabezpečení aby mi s ním někdo neodjel...právě mě tato diskuze nakopla k věci kterou jsem pozapoměl..a to, že na NAS serveru rozjedu radius server a zvednu level zabezpečení wifi na profi úroveň...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník frelo

kanaly na automat jsou ti k nicemu router nezjistuje pokryti siti kolem ..automat je ze cislo je v tovarnim nastaveni jak jej dal vyrobce a pokud ma v tvem okoli nekdo stejnou znacku routeru tak se rusite napr auto je kanal 4 cislo router v automatu nikdy nezmeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

v paneláku se moc nerušíme, jsem rád že se protlačím přes byt s wifi..v patře jsem sám, mezi baráky je dvojitá stěna a patro je taky dvojitý s natahanými kabely 220V...tolik rušení co mám v bytě to by musel hacker sedět pod oknem na trávníku na kterej chodí čoklaři venčit ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Zabezpečení dle MAC a skryté SSID je skutečně k ničemu, to ti prolomí naprosto každá LAMA, které stačí najít návod v Google během pár vteřin. Navíc takové prolamování láká víc, než když tam máš jenom WPA2, do kterého se normální hacker ani nesnaží násilně dostat. A zbytečně to zatěžuje router (kontrola MAC).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

filtr mac adres odstaven (zakázán), ssid zobrazeno..nepočítám, že v mém okolí sídlí hacker snažící se prolomit mi wifi. Stejně tak nevěřím, že je nutné měnit klíče v celám baráku jen proto, že tvůj potomek cestou do školy ztratí svazek klíčů s pišišvorem jako přívěšek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník Alessio

Zdravím. Mám stejný problém jako uživatel s nickem fujtajbl. Mám notebook s Vistou, na bytě máme wifi modem Cisco EPC2425, ostatní spolubydlící se připojí bez problémů, ale mně to nejede. Při pokusu o připojení to píše, že identifikuje síť a pak se místo té síti UPC objeví nápis neznámá síť. V notebooku jsem vypnul UAC, pak jsem se řídil těmito pokyny: http://support.microsoft.com/kb/928152/cs?spid=11732&sid=global a pořád to nejede. Přitom wifi v notebooku je funkční, protože se dokážu připojit na jiné wifi sítě, např. doma o víkendu, když nejsem na bytě v Brně. Mohl by mi nějaký zdejší znalec poradit v čem by ještě mohl být problém? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...