Přejít na obsah

Problém s připojením


Návštěvník svoza

Doporučené příspěvky

Návštěvník svoza

přišli sme na to že to je tim routerem, když sem všechno odpojil a připojil tak sem svuj napojil přes kabel a ten druhý přes wifi a ty ntbky co jeli ted nejdou

vymenime router a dam vedet.

do nastaveni routeru se mi nepodařlo vlézt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím, obracím se na vás s dotazem, jsem prosím laik, tak prosím jednoduché odpovědi. Děkuji.

 

Mám aktivován nat od UPC - 2 Mbs - rychlost mi vyhovuje. Mám notebook, včera byl technik, máme modem, kde zapojena PL UPC (typ modemu - Scietific Atlanta - model EPC2203), modem nám zůstává stejný. Pořídil jsem si router Tenda N3, moje představa je taková, abych netahal kabel po celém bytě a NTB se připojil na net přes ten router. Že se ethernet kabel propojí: modem s routerem a NTB následně na router.

 

V krabici s routerem je podrobný návod - router - zde je odkaz, kde jsem jej kupoval - http://www.comfor.cz/tenda-n3-wifi-n-15 ... s-produktu

 

Kde je problém?

 

Nedaří se mi propojit router s ntb dle návodu je uvedeno, čemuž nerozumím......... Propojte síťovou kartu PC s LAN portem zařízení (žlutá zdířka to je OK, tu poznám) prostřednictvím patch kabelu (není součástí zařízení) -------- jaký má pak smysl bezdrátový router, když jej musím propojit kabelem s NTB (patch kabel) myslím router s NTB pomocí patch kabelu.

 

Jinak, když dám Přidat zařízení, tak NTB nic nevyhledá, myslíte, že to je tím, že tam není ten patch kabel? Prosím o osvětlení problematiky.

 

Jinak jsem zkusil propojit ethernet kabel přímo s NTB a net funguje, ale jde mi o to, abych mohl propojit router s NTB a tak se připojit na net i v jiných místnostech.

 

Tam, kde je UPC modem (PL, zapojen ethernet kabel), je TV, router (tak akorát stačí ethernet kabel). NTB chci převážně mít v jiné místnosti.

 

Děkuji moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No predne jste nemusel kupovat zrovna ten nejlevnejsi router co je k sehnani, tyhle krabicky nebyvaji moc kvalitni, ale s jednim NTB to snad bude OK.

 

patch kabel = sitovy (ethernet UTP) kabel

 

Napisu zde postup pouze ve skratce:

 

1. kabelovy modem od UPC propojite s routerem sitovym kabelem do zdirky na routeru oznacene jako WAN

2. dalsim sitovym kabelem propojite router s NTB - zdirka LAN

3. v prohlizeci pres adresu http://192.168.1.1 (nebo tak nejak podobne - byva to uvedeno v navodu k routeru) se prihlasite do rozhrani routeru a nastavite vse potrebne

- na wan rozhrani nastavit automaticky pridelovat DHCP

- zapnout wifi, nastavit SSID, zabezpeceni, heslo

- nastavit heslo pro prihlaseni do routeru

- pripadne zkontrolovat zda neni k dispocici aktualnejsi FW pro router (ale to az radeji nekdy pozdeji)

- resetovat router

3. po tehle operaci uz by mel slapat internet i pres wifi na NTB

 

Nejaky podrobnejsi navod je treba zde:

http://it.cestuji.info/wifi-router/wifi-router-upc.php

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. Tak to si musím přikoupit 1 kabel, mám ten, co mi dal technik od UPC (propojení kabel UPC s routerem). Zeptám se tedy tak, vždy tedy bude ntb propojen s kabelem (jak uvádíte propojit ntb s routerem). Takže ve finále na tom budu stejně jako kdybych měl přímo kabel s UPC modemu do NTB. Tak to jsem nevyřešil dobře, já měl za to, že NTB se bude bezdrátově připojovat na router a budu moct se připojit na net odkudkoliv. :-(

 

Máme jen ten NTB.

 

Co bych si tedy měl pořídit, abych mohl na net UPC se připojovat bezdrátově? Přitom jsem psal na 3 obchody ohledně routeru, co chci využívat - bezdrátově se připojovat na net aniž bych měl kabel z modemu do NTB. A říkali, že to je OK produkt.

 

Tak zvažuji, že obětuji 2000,- a pořídím rovnou wifi modem od UPC. Ten předpokládám je založen na tom, že se na net připojím bezdrátově. Nebo je jiná možnost ještě prosím.

 

PS. Děkuji za odkaz, uložím do záložek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NTB se s routerem pripojuje kabelem pouze kvuly nastaveni routeru, protoze pres wifi to vetsinou nejde, ale muzete to zkusit.

Po nastaveni uz kabel potrebovat nebudete a pojedete normalne pres wifi.

Klidne lze docasne pro nastavni routeru pouzit i ten kabel propojujici modem s routerem, modem v tu chvily pripojen byt nemusi.

Kdyz vas ale ta posloucham, tak by bylo mozna lepsi kdyby vam to nastavil nekdo kdo tomu aspon trochu rozumi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím dle Vašeho návodu a jak to nepůjde, tak zkusím sehnat odborníka. Jak říkám, jsem laik, co se týká mobilů tak to je OK, ale internet to je horší. Zkusím a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...