Přejít na obsah

pravidelné výpadky připojení


Návštěvník Mallasort

Doporučené příspěvky

Návštěvník Mallasort

Zdravím,

rád bych se zde informoval ohledně mého problému s internetem od UPC.

Interent od UPC mám od konce srpna 2012 a doposud fungovalo všechno tak jak mělo a běželo to bez problémů. Problém se ale objevil v posledních třech dnech. Vždy když se večer dostanu k počítači tak mi dochází k pravidelným výpadakům internetu. Výpadky jsou vždy po hodině a k mému překvapení vždy za 5 minut celá. (př.: 17:55, 18:55 atd.) většinou mám v době výpadku spuštěný Team Speak, prohlížeč a online hru. V době výpadku se mi na počítači na vteřinu ukáže v dolním pravém rohu ikona připojení s vykřičníkem, ale většinou než na ni stihnu najet tak je pryč. Je to opravdu jen zlomek času. Po pár vteřinách mi začne fungovat TS, ale prohlížeč ani hra ne. Prohlížeč se většinou vzpamatuje tak do 5 minut a připojení do hry tak do 10 minut. Po celou tuto dobu se wifi modem přímo od UPC tváří a bliká jako kdyby normálně fungoval.

Problém jsem řešil i na zákaznické podpoře, ale tam mi bylo řečeno, že z jejich strany žádný problém není.

Nevím co ještě bych Vám k tomu z mého pohledu laika měl říci, snad jen, že se to děje na stolním počítači, který je přímo připojen kabelem k modemu.

Jelikož nejsem ohledně počítačů moc vzdělaný tak bych Vás tímto rád požádal o radu kde hledat problém.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus si pustit ping v 17(8):50 na:

- ip adresu modemu 192.168.100.1 nebo 192.168.1.1

- gw (brana) tvoji verejne IP adresy pr. 94.112.20.1

presnou adresu najdes bud v tvem pc ,pokud jsi s nim pripojeny primo do modemu EPC3208,3212,Ubee, Motorola, nebo pokud mas modem s wifi, tak ve webovem rozhrani modemu by mela byt polozka status (nebo nejak podobne)

- na verejny DNS server Google 8.8.8.8

 

V dobe vypadku sleduj, zda jsou videt vypadky v pingani ve vsech 3 oknech - muzes udelat printscreen a vlozit sem.

Pokud ti to osobne nevadi, tak sem do fora muzes poslat CM MAC adresu modemu, chodi sem obcas lidi z UPC a muzou se na to neformalne podivat . :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...