Přejít na obsah

Konektory a ich kvalita


Návštěvník rado77

Doporučené příspěvky

Návštěvník rado77

Ahojte,

 

taka technicka otazka uplneho laika...riesim teraz koax kabelaz, ktoru uz mam takmer celu prerobenu na F-kove srobovacie konektory. Akurat ma ale zaraza vstup do Handanu 5000 kde je klasicky TV konektor. Tento konektor ma ale umelohmotny obal, a ked s nim trocku pohnem, tak sa mi rozkockati obraz a trva cca 2 sekundy, kym sa obraz zrovna. Taktiez ak pohnem s Handanom sa to stane. Davam to teda za vinu nekvalitnemu konektoru, pripadne samotnemu spoju konektor/Handan.

Otazka - ma zmysel pre odstranenie tohoto javu, resp. pre ziskanie lepsieho obrazu vymenit konektor za taky co ma kovovy obal? Vsimol som si v obchode ze predavaju aj take konektory s kovovym obalom...

 

Diki moc, a sorry za primitivnu otazku

 

Ale budem mat aj dalsie otazky urcite v tejto teme...

 

Rado :diky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, kompresní jsou asi nejlepsi, jenze ne pro toho kdo si to montuje doma sam, protoze bez potrebneho naradi ho nenalisuje.

Nedavno jsem resil podobny problem, ja mam na koaxu u STB nasroubovany klasicky F konektor a na nem pridelanou redukci z F na IEC, ale take to neni uplne ono.

Takze jsem patral po necem lespim, optimalni se me jevi konektory do 90° uhlu, v tech kabel lepe drzi, kovove maji taky ale jeho cena ja na muj vkus ponekud vysoka a navic uchyceni na kebal tam neni reseno moc idealne.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Jistě, když potřebuji UTP kabel, tak si ho také vyrobím sám (proč někomu platit), když mně praskne vodovodní trubka, tak si zajedu do Bauhausu pro novou a vyměním ji, totéž u plynu, nemám samozřejmě problém ani s elektroinstalací a opravou auta atd. - ovšem v takových případech nepotřebuji rady z webu, protože všechno znám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rado77

Vdaka za info pani :wink: Mate pravdu, krimpovacky ci lisovacky nemam. Sucasny IEC konektor mam tiez 90 stupnovy, a urcite ho teda vymenim za kovovy. Neocakavam zazraky, ale ked uz teda mam vsetko pekne porobene, skoda by bolo nechat tam tento umelohmotny koncak. Aspon nech sa mi kludnejsie zaspava :) Takze diki-diki, zbehnem to kupit.

Ja si tiez snazim veci porobit sam, vecsinou mam istotu ze je vec urobena dobre (komplet prerabka bytu, opravy aut). Keby som bol uplne lavy, tak by som sem nepisal a rovno zavolal firmu. Ale som rad, ze vdaka tomuto foru som aspon trochu prenikol do tejto problematiky, a v podstate sa teraz az usmievam, na akej "kablovke" som fungoval donedavna :twisted:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MarioAL

Trochu off-topic, vopred sa ospravedlňujem

Ja mám zase problém so slabým signálom na jednej frekvencii, poradil by mi niekto dobrý a lacný zosilovač?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...