Přejít na obsah

Rozklad obrazu. HELP


Návštěvník Drayk

Doporučené příspěvky

Návštěvník Drayk

Ahoj lidi , mám problém , využívám jak internet tak TV od UPC. Když beží TV a nemám zaplý PC , tak mi obraz funguje bezvadně . Ale když zapnu PC na který je připojený LAN kabel . Tak se mi obraz rozzrní a strašně mi skáče signál . Ale na WIFI tento problém nemám . Prosím o radu , děkuju ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zasade by to mohli zpusobovat dve priciny,

 

- budto je problem v zapojeni modemu, internet a TV musi byt v zasuvce UPC kazdy zapojeny zvlast do sve zdirky,

pokud to tak neni, tak muze nastat problem s prijimem, protoze zpetny kanal internetu muze rusit digitalni TV, coz je prave v zasuvce ve zdirce pro TV odfiltrovane.

 

- nebo muze byt problem v propojeni PC s televizorem ci STB, treba pri pouziti TV karty v PC,

v tomto pripade je problem obvykle způsoben rozdílnými zemními potenciály mezi dvěma zařízeními, čili různými zemnícími body mezi rozvodem sítě a rozvodem signálu UPC. Vlivem rozdílného potenciálu pak protéká vyrovnávací proud mezi rozvodem signálu a napájením přístroje, který způsobuje brum, nebo nekdy i poruchy obrazu.

Obvykle pomůže zařadit do cesty signálu UPC tzv. galvanický oddělovač, třeba takový http://www.alza.cz/hama-antenni-galvani ... 185700.htm. Vyrábějí se jak s IEC konektory (klasické anténní), tak i s F konektory.

Nedavno se to resilo zde: viewtopic.php?f=10&t=4269

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...