Přejít na obsah

Problém s odchozím SSH spojením, port?


Návštěvník chucic

Doporučené příspěvky

Návštěvník chucic

Dobrý večer,

 

mám malý/velký problém, situace je následující: doma (JV Morava) mám místního poskytovatele (veřejná IP), tady v Brně UPC aninevimjakypresnetarif. Doma na serveru SSH, port 22 v routeru povolený, když se připojím např. přes mobil (Vodafone) jakožto modem k netu, tak se přes SSH (Putty,WinSCP) v pohodě dostanu, ale z tohoto UPC mi to prostě nepřipojí, WinSCP hlásí "Síťová chyba: Čas pro spojení vypršel." a Putty "Network error: Connection timed out". Firewallem by to být nemělo, během minuty se odpojím od wifi, připojím přes mobil a SSH jde a za minutu přepnu připojení zpátky a SSH nejde.

 

Je vůbec možné, že mi UPC blokuje port 22? Nebo je chyba někde mezi klávesnicí a židlí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standardně UPC porty neblokuje, ale už se mi stalo, že mi UPC zablokovalo takřka všechny porty, protože se domnívali, že je na mém PC virus.

Zkus jim zavolat, jestli ti opravdu neblokují porty.

Nebo si (pokud jsi technický typ) zkus změnit MAC adresu zařízení (router nebo PC), které je připojené k modemu od UPC. Tím bys měl dostat jinou IP adresu a případná blokace by měla zmizet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník chucic

tomus:

 

Ok, možná jsem se špatně vyjádřil. Nemůžu navázat odchozí spojení přes SSH. A předpokládám (opravte mě, pokud se pletu), že testy portů z internetu fungují tak, že se pouze zjistí, zda nějaká služba naslouchá na daném portu, a pokud ne, port je označen jako zablokovaný, tudíž mi tyto testy neřeknou, proč mi nefunguje odchozí spojení.

 

Skippi:

 

V routeru jsem naklonoval MAC notebooku, ale nepomohlo, pořád jsem se nebyl schopný připojit přes SSH domů. Btw, po vrácení tovární MAC adresy mi UPC přidělilo jinou IP, o přidělení statické si musím zažádat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...